Skocz do zawartości

Prawdopodobne Błędy Subiekt GT związane z rachunkami bankowymi oraz wysyłaniem operacji bankowych do homebankingu

Polecane posty

Chciałem głosić wg. mnie kilka błędów.

 

1. Podczas dodawani rachunku bankowego (w wszystkich miejscach) brak poprawnej weryfikacji czy rachunek jest poprawny weryfikacja IBAN moduły do kont bankowych sprawdzają  sumę kontrolną ale nie blokują zapisu... a sama informacja o nie[poprawnej sumie kontrolnej  jest prawie nie widoczna w dużych rozdzielczościach

 

2. checkbox IBAN nie weryfikuje poprawności czy numer rachunku jest z kodem kraju 

3. walidacja która jest nie działa przy każdej zmianie edycji/wklejeniu kliku w checkbox IBAN

 

4. Następnie gdy już mamy w kontrahencie błędnie zapisany nr konta  np. z PL bez zaznaczenia IBAN, w operacjach bankowych jak korzystamy z opcji "Wyślij do homebankingu"

(rachunek kontrahenta zapisany w postaci PL33 1020 1752 0000 0402 0127 1618  z opcją IBAN)   niezależnie od wybranego parsera

 

- Błędnie generuje do pliku kolumnę 11 - Bank kontrahenta (numer rozliczeniowy) (prawdopodobnie Bank zleceniodawcy kolumna 4 ten sam problem)

 

 To błędnie działanie czy może się mylę i czegoś nie wiem ?

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.01.2023 o 00:00, Krzysztof Wielgosz napisał:

Podczas dodawani rachunku bankowego (w wszystkich miejscach) brak poprawnej weryfikacji czy rachunek jest poprawny weryfikacja IBAN moduły do kont bankowych sprawdzają  sumę kontrolną ale nie blokują zapisu...

Dobrze rozumiem, że chodzi o to, aby program blokował zapis, a nie tylko ostrzegał, gdy weryfikacja jest negatywna? Jeśli tak, to mamy w planach wdrożenie takiego parametru, jednak nie w najbliższej przyszłości, nie mamy też konkretnego terminu realizacji.

W dniu 18.01.2023 o 00:00, Krzysztof Wielgosz napisał:

a sama informacja o nie[poprawnej sumie kontrolnej  jest prawie nie widoczna w dużych rozdzielczościach

Proszę o zrzut ekranu komunikatu.

W dniu 18.01.2023 o 00:00, Krzysztof Wielgosz napisał:

checkbox IBAN nie weryfikuje poprawności czy numer rachunku jest z kodem kraju 

W tym przypadku program pozwala na nie wpisywanie PL, ponieważ w przypadku przelewów krajowych nie jest on wymagany. Co do weryfikacji, to są weryfikowane jedynie polskie numery bankowe. Co do parametryzacji tego, podobnie jak poprzednio, wdrożenie takiego rozwiązania nie będzie możliwe w najbliższym czasie.

W dniu 18.01.2023 o 00:00, Krzysztof Wielgosz napisał:

walidacja która jest nie działa przy każdej zmianie edycji/wklejeniu kliku w checkbox IBAN

Nie udało nam się wygenerować przedstawionej przez Pana sytuacji. Proszę o szczegółowe wyjaśnienie, gdzie, co i jak Pan wybiera.

W dniu 18.01.2023 o 00:00, Krzysztof Wielgosz napisał:

Następnie gdy już mamy w kontrahencie błędnie zapisany nr konta  np. z PL bez zaznaczenia IBAN, w operacjach bankowych jak korzystamy z opcji "Wyślij do homebankingu"

Na ogół rekomendujemy, żeby checkbox IBAN był zawsze zaznaczony.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

1. tak było by dobrze muc zablokować zapis niepoprawnego konta w niepoprawnym formacie

obecnie poprawny i chyba jedynie słuszny format to format iban  dla kont krajowych / europejskich (innego nie używam i nigdy nie spotkałem)

jednak raczej tak to zostało przyjęte ponieważ nie znalazłem nigdzie opcji generowani przelewu zagranicznych z kodem "kod BIC/ SWIFT"  co też jest małym mankamentem gdyby ktoś generował przelewy zagraniczne bezpośrednio z subiekta poprzez "wyślij do homebankingu" - obecnie stworzyłem już własnych mechanizm generowania przelewów poza sferą itp.

 

2. w zał w średniej rozdzielczości na laptopie w normalnej pracy na monitorach 27 cali i większych mało widoczne to jest...

 

Pozostałe - jeśli numery kont są przewidziane dla banków PL to jaki problem zrobić walidację poprawności wraz z IBAN algorytm nie jest jakiś skomplikowany i działał by też dla wszystkich innych nr kont iban nie tylko w PL.. dodatkowo dodając pole na bic/swift i mamy wszystko....

 

Ponadto sposób zapisu PL83101010230000261395100000 a wyświetlania PL83 1010 1023 0000 2613 9510 0000  tez ma znaczenie... przy wydrukach tradycyjnych (osobiście jak dostaje nr konta na wydruku do ręcznego przepisania / sprawdzenia pisany PL83101010230000261395100000 to mnie trafia....)

 

 

srednia.PNG

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...