Skocz do zawartości

zakup inwestycyjny naczepy z UE

Polecane posty

Klient zakupił kilka naczep z Danii. Jest to transakcja WNT, która ma być inwestycyjna, bo to środki trwałe i wykazana na deklaracji JPK Vat w pozycjach: 23 i 24 jako WNT, następnie 40 i 41 jako zakup inwestycyjny. Nie może przechodzić do pozycji 35, gdyż naczepa to pojazd a nie środek transportu i nie składa się do niej deklaracji VAT-23 ani nie płaci podatku do urzędu. 

Gdy zmieniam Rodzaj zakupu na Inwestycyjny to automatycznie system narzuca mi wybranie transakcji WNT-ŚT i podatek należny wrzuca w pozycję 35. Muszę wchodzić w zapis skojarzony w Ewidencji VAT sprzedaży i ręcznie poprawiać w nim rodzaj transakcji. Powinna być możliwość odpowiedniego zapisu z poziomu Ewidencji VAT zakupu, bez ręcznych poprawek. 

image.thumb.png.a75119e852b85f40945a6569b355d878.png

Link to postu

Nie była, dziękuję. Dlaczego domyślnie ta pozycja jest nieaktywna ?  Mam wrażenie, że jest sporo błędnych ustawień domyślnych systemu,  przez co niepotrzebnie w każdym podmiocie trzeba nanosić poprawki, np.:

 

=> kurs do przeliczeń powinien być domyślnie z poprzedniego dnia roboczego domyślnie

=> miesiąc odliczenia VAT w nabyciu krajowym według daty otrzymania a nie dostawy (chodzi o zakup VAT)

=> ewidencje przychodów EP i KPiR domyślnie sposób numeracji Miesięczna i Sposób podsumowania Miesięczna 

=> uruchamianie domyślnie z samym włączonym infoserwisem, ale bez zakładek, które były aktywne przy zamykaniu systemu 

 

Czy modułem AUTOMATYZACJI można zaprogramować Ustawienie blokady na ostatni dzień rozliczonego miesiąca?

Link to postu
10 godzin temu, Aneta Kazanecka napisał:

Mam wrażenie, że jest sporo błędnych ustawień domyślnych systemu,  przez co niepotrzebnie w każdym podmiocie trzeba nanosić poprawki, np.:

 

=> kurs do przeliczeń powinien być domyślnie z poprzedniego dnia roboczego domyślnie

=> miesiąc odliczenia VAT w nabyciu krajowym według daty otrzymania a nie dostawy (chodzi o zakup VAT)

=> ewidencje przychodów EP i KPiR domyślnie sposób numeracji Miesięczna i Sposób podsumowania Miesięczna 

Dzień dobry, w przypadku korzystania z Biura nexo, zachęcam do korzystania z tzw. bazy wzorcowej, dzięki której można zdefiniować domyślne ustawienia według własnych preferencji. 

10 godzin temu, Aneta Kazanecka napisał:

=> uruchamianie domyślnie z samym włączonym infoserwisem, ale bez zakładek, które były aktywne przy zamykaniu systemu 

 

Proszę zerknąć do konfiguracji – Wygląd programu.


uruchomienie.thumb.png.6351564a57abc1b039c04369106daac9.png

 

10 godzin temu, Aneta Kazanecka napisał:

Czy modułem AUTOMATYZACJI można zaprogramować Ustawienie blokady na ostatni dzień rozliczonego miesiąca?

W programie nie ma takiej możliwości.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...