Skocz do zawartości

PIT-11 /oddelegowani/ ulga dla młodych

Polecane posty

Dzień dobry,

problem polega na tym, że w PIT-11 kwotę przychodu zwolnionego z tytułu ulgi dla młodych wrzuciło do poz. 109 - i to jest ok, ale w poz. 36 wrzuciło kwotę zwolnienia z tytułu 30% diet, a tej kwoty w ogóle nie wykazuje się w Pit-11. Mam wersję 43.1.2. Załączam screen.

Tak na marginesie - przydałoby się jakieś zestawienie z tymi składkami zus od składników opodatkowanych 🙏

Pozdrawiam

Katarzyna Kowalczyk

karta wynagrodzeń.png

PIT-11(2).png

PIT-11(1).png

Link to postu
W dniu 26.01.2023 o 10:40, Jacek Filipkiewicz napisał:

Tego problemu niestety nie udało nam się rozwiązać do wersji 43.1.2.

I także niestety nie uda się go już rozwiązać przed końcem stycznia.

Pozostaje ręczna edycja deklaracji.

 

Dodanie kolumny ze składkami od składników opodatkowanych mamy zaplanowane do wersji 45.

Czyli z PIT 11 całkowicie wykasować kwotę zwolnioną od podatku w kwocie 30% diet wirtualnych.

 

Ponieważ osoby do 26 r.ż również korzystają z ulgi podatkowej Pakietu Mobilności

Link to postu

Też szukałam informacji na ten temat i przekonał mnie artykuł z Gofinu, w którym przeanalizowano przepisy dotyczące obu zwolnień tj. dla pracowników oddelegowanych i jednocześnie do 26 lat. Wynika z niego, że przychód młodego pracownika w pierwszej kolejności obniżano o 30% diet wirtualnych, a dopiero pozostały do wysokości limitu korzysta z ulgi dla młodych.

A jeśli chodzi o wykazywanie w pit-11, to kwoty zwolnionej w wysokości 30% diet nie ujmowałam, analogicznie jak u pracowników powyżej 26 lat.

  • Lubię to 2
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...