Skocz do zawartości

[Sfera zdarzeniowa] Identyfikacja operacji bankowych, po pbraniu online

Polecane posty

Chciałbym się podłączyć pod operacje bankowe, ale w procesie ich identyfikacji (z komunikatami), czyli dokładnie w oknie poniżej, zarówno przy pobieraniu operacji bankowych online lub wyciągów:

image.png.54d059afa29dda9015fe644d2add99b9.png

Zakładam, że w chwili otwarcia tego okna, operacje bankowe już dawno istnieją i moje ewentualne komunikaty poszły by w eter.

Założenie jest takie, że po wczytaniu, analizuje operacje bankowe, które nie są przypisane moimi metodami i ewentualną informacje o ich analizie, chciałbym właśnie wyświetlić na czerwono - no chyba, ze da się tutaj wyświetlić jako ostrzeżenie w pomarańczowym, albo jeszcze lepiej, jako informacje podobnie jak "Najwyższy współczynnik dopasowania kontrahenta". Najlepiej, jakbym moje działania podjął, tylko w przypadku, gdy wasze się nie powiodą. Jakieś podpowiedzi, nakierowania, będę wdzięczny.

 

Link to postu

Zgadza się w chwili otwarcia tego okna, operacje bankowe już istnieją.

Identyfikacja odbywa się niejako poza obiektem biznesowym, aż do momentu kiedy uda się rozpoznać kontrahenta. Dlatego niestety nie ma możliwości podłączenia się pod proces identyfikacji w momencie kiedy nasze rozpoznawanie nic nie rozpozna, ponieważ w takiej sytuacji obiekt biznesowy nie jest w żaden sposób ruszany.

W okienku identyfikacji błędy mogą się pojawić w dwóch przypadkach

1. Kiedy identyfikacja się nie powiedzie, takie błędy nie są powiązane z obiektem biznesowym i nie da się tutaj dorzucić własnych komunikatów.

2. Kiedy identyfikacja się powiedzie, kontrahent zostanie przypisany i odpali się zapis obiektu. W tym miejscu można sferycznie dodać jakiś własny błąd reagując albo na zmianę kontrahenta, albo na zapis obiektu.

 

Niestety nie do końca zrozumiałam w jakim celu miałyby być wyświetlane własne komunikaty w tym miejscu? Jeśli miałyby ułatwić przypisanie kontrahenta, to może lepiej byłoby się podpiąć do operacji w momencie jej tworzenia? Wtedy można by było wygodniej albo przypisać kontrahenta przy pomocy jakiś własnych reguł rozpoznawania, albo dodać jakieś informacje do tytułu, czy pola własnego, które potem ułatwią przypisywanie kontrahenta.

Link to postu

Klient chciałby podłączyć Sobie "pewne" operacje bankowe, jako przedpłaty do FP. W pierwszym etapie, chciałem go tylko informować o możliwej zgodności, no i to miejsce wydawało się naturalnie najlepsze. Wygląda na to, że trzeba się podłączyć po zapisaniu operacji bankowej, z określonym klientem, ale bez podłączonego rozrachunku i wszystko rozegra się w tle, bez jasnych komunikatów dla użytkownika, no chyba że inaczej mogę mu to zakomunikować, w interfejsie NEXO.

Link to postu
  • 1 rok później...

Trochę odkopię temat, bo nijako kontynuacja. Dostałem informacje z banku Millennium, że mimo zgłoszenia do Insert, nie byliście zainteresowani zintegrowaniem ich banku z NEXO, a jako, że bank udziela pełnego wsparcie nawet zwykłemu śmiertelnikowi jak ja, a w NEXO pojawiły się nowe możliwości, jak okna dialogowe i menu sferyczne, chciałbym się podjąć sam takiej integracji.

 

O ile przesyłanie dyspozycji bankowej do banku, nie powinno stanowić problemu, to jednak jak pobiorę Sobie wyciąg online, poprzez API, to jednak użycie waszej metody przypisującej operacje bankowe, wydawało by się odpowiednie. Jako, że działamy na interfejsie, mamy menu sferyczne, to może jednak dało by się taką metodę wywołać?

Link to postu

Tak, dokładnie tak. Bank udostępnia API, którym mogę pobrać wyciąg, więc chciałbym dodać opcję do menu sferycznego, która skomunikuje się z API banku i pobierze dane wyciągu, mogę uzupełnić ten wyciąg jako obiekt, a następnie chciałbym wywołać już dla użytkownika, normalne okno dopasowania wyciągu. Ewentualnie mogę przekazać tej metodzie zbiór wartości do analizy, jeśli to nie działa na utworzonym obiekcie wyciągu z operacjami bankowymi.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...