Skocz do zawartości

Faktury zaliczkowe - nazewnictwo - rozbicie -> cząstkowa / końcowa

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam INSERT NEXO Pro. Kwestia dotyczy SUBIEKTA.

Pytałem już na forum "Sprawy techniczne", wrzucam zapytanie też tutaj. 

Czy jest rozwiązanie na rozbicie faktur FL cząstkowa zaliczkowa / zaliczkowa końcowa? Według opisu poniżej:

 

 

Szukam rozwiązania dla Tworzenia faktur do sprzedaży podobnie jak w zeszłym programie fakturowym (firmao).

Chodzi o nazewnictwo i prefiksy na fakturach (FA/FAZAL).

 

OPIS:

  • Moja sprzedaż do umów i wystawiane dotychczas faktury (przykładowe numery) wygląda tak i chciałbym tak też poustawiać w SUBIEKCIE:

      1. podpisanie umowy - wystawienie proformy FPF/01/01/2023

      2. Otrzymanie zaliczki nr 1. - po podpisaniu umowy - FAZAL/01/01/2023 faktura zaliczkowa

      3. Otrzymanie zaliczki nr 2. - przed dostawą - FAZAL/01/02/2023 faktura zaliczkowa

     4. Zakończenie prac i wystawienie faktury zaliczkowej KOŃCOWEJ - FA/01/02/2023 z terminem płatności (na tej fakturze w tabeli wypisane są faktury zaliczkowe oczywiście).

 

  • I tak miałem to rozwiązane dotychczas w programie firamo i chciałbym mieć nadal.
  • Dzięki temu Faktury zaliczkowe nie mieszały mi się z końcowymi i wyraźnie widziałem, że w ciągu 1 miesiąca wystawiłem np. 10 faktur zaliczkowych i 5 faktur końcowych.
  • W subiekcie z automatu przy fakturach zaliczkowych rozwiązanie wygląda:

       1. faktura proforma ok

       2. faktura sprzedaży zaliczkowa cząstkowa FAZAL (ustawienie systemowe -> FL)

       3. faktura sprzedaży zaliczkowa cząstkowa FAZAL (ustawienie systemowe -> FL)

       4. faktura sprzedaży zaliczkowa końcowa (również FL!!) i przez to oznaczenie tej faktury również jest FAZAL ...

 

image.png.274c05b90f3c56fc965640096ddbe137.png

 

 

PYTANIE:

I tutaj mam pytanie -> czy jest opcja że ta faktura końcowa (sprzedaży zaliczkowa końcowa) może otrzymać oznaczenie PREFIKSU - FA??

Jednocześnie pozostawiając zaliczkowe FAZAL?

Myślę o kilku rozwiązaniach tego problemu. 

Pytanie czy ktoś z Was miał już do czynienia z czymś podobnym i rozwiązywał tą sprawę (np. punkty serwisowe)?

Da się to jakoś zmienić, żeby działało to tak jak opisałem? 

Czy poddać się?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam,

Przemek 

Link to postu

Jak to dosłownie tylko kwestia nadania odpowiedniego prefixu to wystarczy wbudowana zaawansowana numeracja z warunkiem (fragment z "wartość gdy prawda/fałsz").

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2093%2Csubiekt-nexo-jak-stworzyc-osobna-numeracje-dla-dokumentow-automatycznych.html

 

Zaawansowane numeracje nexo jak ktoś się nie nauczy poprawnie (pospieszy) to w wielu przypadkach będzie miał problemy w przyszłości, więc albo spędzić nad tym kilka godzin albo oddać serwisantowi (zwracam uwagę na różnicę między postacią numeru a atrybutami). Takie robótki także forumowicze często robią za drobne opłaty (zapytania na priv).

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Dziękuję 1
Link to postu

Pytanie do InsERT - czy w istnieje możliwość definiowania równań/nierówności w typie "Warunek" w formie numeru?

Chodzi mi o testowanie np. czy:

Pole=="coś"

I wtedy nadawanie odpowiedniej wartości kiedy prawda/fałsz?

 

EDIT:

Alternatywne rozwiązanie:

 

Jednak pytanie z tego posta nadal pozostaje. Czy da się równania/nierówności?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...