Skocz do zawartości

Zmiana formy opodatkowania ze skali na linowy a składka zdrowotna w styczniu, złe wyliczenia.

Polecane posty

Dzień dobry, w zeszłym roku rozliczałem się wg. skali podatkowej a w styczniu tego roku przeszedłem na podatek liniowy. Nową formę ustawiłem w ustawieniach wspólnika na 2023r. 

Wyliczając składkę zdrowotną za styczeń rachmistrz bierze pod uwagę dochód za grudzień 2022 a powinien chyba naliczyć ją od najniższej krajowej 3010, czyli 270,90 zł. 

Czy to błąd programu czy powinienem zmienić coś w ustawieniach?

 

Posiadam wersję rachmistrza 1.74 SP1 HF1

 

 

Dziękuję z pomoc, 

Tomasz

 

Edytowane przez Tomasz Sztorc
Link to postu
  • Tomasz Sztorc zmienił tytuł na Zmiana formy opodatkowania ze skali na linowy a składka zdrowotna w styczniu, złe wyliczenia.

Dziękujemy za zgłoszenie. Podstawa składki za styczeń 2023 powinna być minimalna - zalecamy poprawę ręcznie kwot z sekcji E. Przychody i koszty z działalności podstawowej oraz ewentualnie sekcji F. Przychody i koszty z innych działalności wpisując wartość zero. Należy też poprawić poz. 17. Suma dochodów uzyskanych za poprzednie miesiące naliczenia składki na wartość zero (wcześniej ustawiając to pole jako edycyjne w Operacje/Paramerty i słowniki/Wersje deklaracji). Stosowną poprawkę dostarczymy w wersji 1.74 SP2, która powinna pojawić się w przyszłym tygodniu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...