Skocz do zawartości

cena jednostkowa a cena za opakowanie, możliwość kalkulacji ceny 0,033

Polecane posty

mam problem z wprowadzeniem ceny dla śrubek... otóż zakupiłam całe opakowanie w cenie 57,80 netto 35,55 brutto- 1000szt. cena netto za jedną sztukę to 0,03grosze. Chciałabym sprzedawać całe opakowanie po 44zł brutto, czyli 0,044 grosza za sztukę, mimo że w kalkulacji cen można ustawić 3 miejsca po , to i tak cena na fakturze nie nalicza się prawidłowo- zaokrągla do 0,05groszy, nawet jeśli tam też ustawie 3 miejsca po , .  wartość na fakturze sprzedaży wchodzi 49,20zł za opakowanie.

Link to postu

Coś tu namieszane z tymi cenami - 57,80 netto to nie 35,55 brutto. Pomijając ten fakt po co kombinować i przyjmować towar na sztuki skoro kupujemy i sprzedajemy całe opakowania? Nie lepiej dodać do bazy towar z jednostką opakowanie i kupić je za 35,55, oraz sprzedać za 44,00?

Oczywiście można ustawić to tak jak Pani chce, ale trzeba się zdecydować w jakich cenach jest sprzedaż. Jeśli netto to nic dziwnego, że brutto zaokrągla i wychodzi inaczej.

Tutaj przykład:image.thumb.png.0a587aa6601952a320357f97e3afe387.png

Link to postu

tak mój błąd, ta cena netto była za 2 opakowania, wyjaśnił mi Pan mechanizm działania i już doszłam do tego jak to kalkulować. Towar też będę sprzedawała na sztuki dlatego tak wprowadzam.

mam jeszcze taki problem, że towary otrzymuje od jednego dostawcy w opakowaniu po 100szt a od innego np po 500szt., z faktury muszę wprowadzać opakowaniami(tak żeby mi się ceny nie rozjeżdżały a drugiej jednostki miary "opakowanie" nie mogę już dodać w kartotece, jak to można inaczej wprowadzać??

Link to postu
1 minutę temu, Teresa Bartczak napisał:

tak mój błąd, ta cena netto była za 2 opakowania, wyjaśnił mi Pan mechanizm działania i już doszłam do tego jak to kalkulować. Towar też będę sprzedawała na sztuki dlatego tak wprowadzam.

mam jeszcze taki problem, że towary otrzymuje od jednego dostawcy w opakowaniu po 100szt a od innego np po 500szt., z faktury muszę wprowadzać opakowaniami(tak żeby mi się ceny nie rozjeżdżały a drugiej jednostki miary "opakowanie" nie mogę już dodać w kartotece, jak to można inaczej wprowadzać??

nie ma obowiązku przyjmowania na opakowania, najprościej używać jednostek typu "sto", "tysiąc" itd

czyli jak kupisz 2 opakowania po 200 to przyjmij 4 "setki", a jak jedno opakowanie po 500, to przyjmij 5 po "sto" lub 0,5 po "tysiąc"

Link to postu

Ja wychodzę z tego założenia, że główną jednostką jest jednostka w której ja sprzedaję.

Przy zakupie można stworzyć inne jednostki, tylko pytanie czy jest taka potrzeba. Mam taki przykład, że kupuje od dostawcy towar na metry bieżące (100 mb), ale towar dostaję w szpulkach po 50m. Ja sprzedaję z nazwą "Towar 50m" - jm. szt. Dostawca wystawia fakturę 0,5 jednostki w cenie 20 zł, a ja przyjmuję 1 szt. w cenie 10 zł

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...