Skocz do zawartości

RCA przy całomiesięcznej absencji

Polecane posty

Mam pracownicę na urlopie rodzicielskim kod świadczenia 319. Zasiłki wypłaca ZUS. Wprowadziłem absencję za cały styczeń 2023. Żadnych innych wypłat dla tej pracownicy nie było. Program oprócz poprawnej deklaracji RSA, generuje mi również zerową deklarację RCA, która, z tego co wiem nie powinna być dołączana. Poznaję cały czas program po przesiadce z mikroGratyfikanta. Może mam coś źle ustawione. Ma ktoś pomysł co jest nie tak?

image.png.d503a2b61aa672da5eacc751a6081105.png

Link to postu
1 minutę temu, Dariusz Nowak napisał:

Faktycznie, jako że jest to zasiłek całomiesięczny, RCA nie powinno się tworzyć. Dziękujemy za zgłoszenie, poprawkę postaramy się wdrożyć w jednej z najbliższych wersji.

Taka sytuacja od kiedy pamiętam jest od samego początku pracy z Gratyfikantem GT tj. 1999 rok, że osoby które są wykazywane na RSA przez cały miesiąc mają zerowy raport na RCA, która się "ręcznie" usuwa.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Od razu - przy tym temacie - do ogarnięcia też sposób wyliczania i wykazywania liczby ubezpieczonych w deklaracji ZUS DRA.

W tym przypadku kod świadczenia 319 nie powinno się takiej osoby uwzględniać, ale przy świadczeniach związanych z chorobą już tak.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-liczba-ubezpieczonych-w-zus-dra

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.02.2023 o 09:25, Dariusz Nowak napisał:

Faktycznie, jako że jest to zasiłek całomiesięczny, RCA nie powinno się tworzyć. Dziękujemy za zgłoszenie, poprawkę postaramy się wdrożyć w jednej z najbliższych wersji.

Wydaje mi się, że problem dalej nie rozwiązany, chyba, że coś gdzieś jest do zaznaczenia/odznaczenia w programie i nie wiem gdzie to znaleźć.

image.png.62783b189f053af84522dbf6cc798748.png

Link to postu

Wszystkie zmiany są opisywany w aktualnościach: https://forum.insert.com.pl/index.php?/forum/55-informacje-i-aktualności/, zachęcam do zapoznawania się z ostatnimi wersjami.

 

Opisywana przez Panią funkcjonalność jeszcze nie została wypuszczona. Poprawka wyjdzie w jednej z przyszłych wersji. Nie jestem w stanie dokładnie określić, kiedy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...