Skocz do zawartości

Błędy w ustawieniach płatności


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Dariusz Nowak,

Polecane posty

 

Płatności, przypadki:

I

Powiedzmy, że klient ma limit 100 tys, mamy 2 przypadki:

1. ma wybrane za 101 tys i chcemy wypisać ZK na 1 zł to nie przepuści ok

2.wybrane za 99 tys i chcemy wypisać ZK na 1mln zł to przepuści – lipa. Powinien dać tylko do 100 tys czyli 1 tysiąc.

II

Klient mieści się we wszystkich parametrach płatności (np. mam ustawione, że max liczba dni spóźnienia to 5 dni). Obecnie są 4 dni. Wypisuje mu WZ

 i ok nexo przepuszcza. Po 2 dniach (czyli 1 dzień po max 5 dniach) mam faturowanie i nie pozwala mi wystawić FVdo WZ juz zrealizowanej - bez sensu bo i tak klientowi dałem towar i już nic nie cofnę a muszę 60 handlowcom ręcznie odblokowywać i potem znów zablokowywać. Powinno być tak, że dokumenty jużwypisane powinien dać zrealizować ale oczywiście bez dodawania nowych pozycji na FV.

III

RW skoro ma nabywce to fajnie jakby też brało udział w pilnowaniu płatności

Link to postu
W dniu 4.03.2023 o 17:06, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

I

Powiedzmy, że klient ma limit 100 tys, mamy 2 przypadki:

1. ma wybrane za 101 tys i chcemy wypisać ZK na 1 zł to nie przepuści ok

2.wybrane za 99 tys i chcemy wypisać ZK na 1mln zł to przepuści – lipa. Powinien dać tylko do 100 tys czyli 1 tysiąc.

Zamówienia nie generują rozrachunków, więc nie są wliczane do limitów. Jeśli klient ma już wykorzystany limit np. fakturami, to na zamówieniu jest ostrzeżenie pod przyszłe realizacje.

W dniu 4.03.2023 o 17:06, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

II

Klient mieści się we wszystkich parametrach płatności (np. mam ustawione, że max liczba dni spóźnienia to 5 dni). Obecnie są 4 dni. Wypisuje mu WZ

 i ok nexo przepuszcza. Po 2 dniach (czyli 1 dzień po max 5 dniach) mam faturowanie i nie pozwala mi wystawić FVdo WZ juz zrealizowanej - bez sensu bo i tak klientowi dałem towar i już nic nie cofnę a muszę 60 handlowcom ręcznie odblokowywać i potem znów zablokowywać. Powinno być tak, że dokumenty jużwypisane powinien dać zrealizować ale oczywiście bez dodawania nowych pozycji na FV.

Wydanie zewnętrzne nie generuje rozrachunku i podejrzewam, że inne dokumenty wyczerpały limit. Zamówienie i wydanie zewnętrzne nie generują rozrachunków, więc nie wpływają np. na liczbę dni spóźnienia. Wydania zewnętrzne natomiast wliczają się do limitu kredytowego, bo już wydajemy towar.

 

Proszę przejść do modułu Rozrachunki i tam sprawdzić rozrachunki tego klienta.

W dniu 4.03.2023 o 17:06, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

III

RW skoro ma nabywce to fajnie jakby też brało udział w pilnowaniu płatności

Nie planujemy wdrożenia powyższej sugestii w najbliższych wersjach.

Link to postu

Zamówienia nie generują rozrachunków, więc nie są wliczane do limitów. Jeśli klient ma już wykorzystany limit np. fakturami, to na zamówieniu jest ostrzeżenie pod przyszłe realizacje. 

To byłoby dobrze dodać uprawnienie, że można zapisz mimo to lub nie wówczas użytkownik nie zapisze zamówienia. Obecnie użytkownicy przyjmują zamówienia pomimo przekroconych moich ustawień płatności.

 

 

Wydanie zewnętrzne nie generuje rozrachunku i podejrzewam, że inne dokumenty wyczerpały limit. Zamówienie i wydanie zewnętrzne nie generują rozrachunków, więc nie wpływają np. na liczbę dni spóźnienia. Wydania zewnętrzne natomiast wliczają się do limitu kredytowego, bo już wydajemy towar.

 

Proszę przejść do modułu Rozrachunki i tam sprawdzić rozrachunki tego klienta.

 

nie rozumiemy się. Kleintowi wydałem towar na WZ - spełniał na ten moment moje nastawy płatności. W firmie mam ustawione fakturowanie 1x w tyogdniu. W piątek kiedy mam fakturowanie 20% klientów już towaru na WZ by nie dostała bo przekorczyła moje nastawy ale zostało 20% WZ gdzie towar wydany był pon-czw. Chcąc zrealizować FS  z WZ co mam zrobić z tymi 20% klientami?? = wejść w zakładkę płatności odblokować, wystawić fakturę i zablokować ponownie - no i tj bez sensu

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...