Skocz do zawartości

Importowanie cenników od dostawców - masakra rozwiązanie

Polecane posty

Importowanie cenników dostawców. Konsultant doradził mi skopiować listę towarów i żebym wysłał do dostawcy i on uzupełnił (bądź ja) ceny katalogowe. -na pewno :). W innych programach działa tak, że z pliku xml robię import towar rozpoznaje po kodzie ean lub symbolu (nieważne) i zaciąga się cena katalogowa. Ewentualnie wypluwa błędy.

Link to postu

Również uważam, że to rozwiązanie to jakaś mijanka z prawdą. Dobrze się zapowiada zakładka Handel w Kliencie i tam powinna być możliwość importu cennika od dostawcy oraz ustawienie polityki sprzedaży konkretnego asortymentu. Jeśli dany asortyment pochodzi od kilku dostawców to wystarczyło by tylko dać możliwość ustawienia sposobu wyliczania ceny na dokumentach handlowych ewentualnie dodać monit o rozbieżnościach w cenach dostaw.

Link to postu

Przejrzałem i jest tam rozwiązanie prawie genialne = Kopiownie z excela. Wsyztsko kopiuje się super po symbolach, zachowuje moje kartoteki. Ale ja mam w 60% inne jednostki miary niż producent. W tym przypadku proszę zwrócić na profit-mata gr 10 cm. Ja sprzedaje ją na opakowania, producent na m2. Ustawiłem przelicznik w kartotce miary, że 1 opk to 7,2m2, zminiełem na opk czyli tak jak mam u siebie i tak ceny mi nie zmieniło. Jak zrobić żeby to jakoś zautomayzować. Nie uśmiecha mi się klepać tego ręcznie bo mam 100 cenników po kilk set pozycji i zmiany co kwartał

 

image.thumb.png.9f2260d570b70b40cda69e36759ddb34.png

Link to postu

O, widzę że kolega też się lekuchno denerwuje z wprowadzaniem cen zakupu. Temat był poruszany już kilka razy. Ja sam to robiłem dwa, albo trzy razy. Widać, że ten problem dotyczy wielu użytkowników. A mógłby być bardzo prosty. 

 

Kochany Insercie. Macie kilka propozycji. Zróbcie to dla nas, wiernych poddanych i użytkowników Waszych programów i przeorganizujcie sposób wprowadzania wielu, wielu cen zakupu. 

 

Bardzo prosimy :)

 

Link to postu
18 godzin temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

Ustawiłem przelicznik w kartotce miary, że 1 opk to 7,2m2

Samo ustawienie w słowniku nie wpływa na to, co jest zapisane w kartotece. Ustawienie to powinno pojawić się w samej kartotece. Może Pan wykorzystać do tego operacje zbiorcze.

18 godzin temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

zminiełem na opk czyli tak jak mam u siebie i tak ceny mi nie zmieniło

Program na tym etapie nie jest w stanie domyśleć się, na podstawie czego ma się zmienić. Jeśli asortyment miałby zapisane dodatkowe jednostki miary, to do cennika zostałby dodany próg cenowy z tą dodatkową jednostką.

18 godzin temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

Nie uśmiecha mi się klepać tego ręcznie bo mam 100 cenników po kilk set pozycji i zmiany co kwartał

Tutaj chciałbym zwrócić uwagę na to, że jeśli Pan wkleja pozycje, to one są po prostu wklejane, nie przeliczają się. Mam w tym przypadku dwa rozwiązania:

  • Przygotowanie danych w oprogramowaniu zewnętrznym (np. Excel) w przeliczeniu na odpowiednie jednostki miary
  • Kontakt z lokalnym serwisantem, listę znajdzie Pan tutaj: Znajdź serwisanta.
10 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

O, widzę że kolega też się lekuchno denerwuje z wprowadzaniem cen zakupu. Temat był poruszany już kilka razy. Ja sam to robiłem dwa, albo trzy razy. Widać, że ten problem dotyczy wielu użytkowników. A mógłby być bardzo prosty. 

 

Kochany Insercie. Macie kilka propozycji. Zróbcie to dla nas, wiernych poddanych i użytkowników Waszych programów i przeorganizujcie sposób wprowadzania wielu, wielu cen zakupu. 

 

Bardzo prosimy :)

Dziękujemy Panie Robercie za sugestie, rozumiemy przedstawione przez Pana potrzeby, o których wspominał Pan niejednokrotnie i wciąż mamy je na uwadze. Obawiam się, że w najbliższym czasie nie planujemy większych zmian w tym zakresie.

Link to postu

Mamy gotowy moduł, który pozwala na masowe importowanie cenników z excel. Można dzięki niemu aktualizować tylko wybrane pola w Subiekcie (czyli np. wystarczy tylko symbol + określona cena), rozpoznawać wg różnych parametrów (m.in. symbol, symbol u dostawcy/producenta/kod kreskowy itd.).

Tutaj podstrona tego rozszerzenia; https://www.artoit.pl/moduly/nexo/import_towarow.html#nav

 

Zachęcam do pobrania wersji testowej i sprawdzenia jak działa w praktyce.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...