Skocz do zawartości

Identyfikacja wyciągów bankowych - wczytywanie wyciągu CSV

Polecane posty

Dzień dobry.

Czy jest możliwość zresetowania identyfikacji przelewów? 

Wpłaty wczutuje w program poprzez plik CSV - parser ustawiony.  Problem jest z tym, jak ręcznie się identyfikuje przelew i nie daj Boże człowiek się pomyli i przypisze przelew pod złego kontrahenta. Niestety zdażyło mi się tak i teraz wpłaty z banku - płatności kartą nie są poprawnie rozpoznawane w sensie takim że % rozpoznania na tyle spadł, że nie robi się to automatycznie bo poprzedni kontrahent też jest widoczny i obaj kontrahenci widnieją na liście proponowanych. Pomimo też, że ten drugi kontrahent nie ma ani takiego numeru konta bankowego ani żadnego dokumentu który by stwierdzał że ta wpłata należy do niego. Najlepsze  jest to, że jak poprawie na dobrego kontrahenta subiekt i tak dalej rozpoznaje tak samo każdą kolejną wpłatę. 

 

Pewnym rozwiązaniem jest wyłączeni opcji Parametry bankowości -> Rozpoznawanie kontrahenta po nazwie i adresie. Wpadłem na to rozwiązanie podczas pisania tego posta więc może ktoś z tego skorzysta. 

 

Link to postu

Dzień dobry, w przypadku, gdy program dla dwóch kontrahentów wyliczy "pasujący" współczynnik, należy go wskazać ręczenie. Może to świadczyć o zdublowanych kartotekach klientów. Tak jak Pan wyżej wspomniał, pewnym rozwiązaniem może być wyłączenie opcji Rozpoznawanie kontrahenta po nazwie i adresie.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dalej mam pytanie czy jest możliwość zresetowania mechanizmu identyfikacji przelewów - bo mam wrażenie że NEXO nie wybacz błędów w sensie takim jak raz źle się przyporządkuje przelew konto bankowe które się usunie lub zrobi się nieaktywny podmiot i tak dalej z uporem maniaka wskazuje danego klienta do tego przelewu lub podpowiada że może to być ten klient, przez co wczytywanie wyciągów jest czasami bardzo czasłochonnym przedsięwzięciem. 

 Przykład z życia wzięty jest mbank i mbank leasing raz wskazałem przelew pochodzący z mbanku jako mbank leasing i teraz już za każdym razem muszę to poprawiać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...