Skocz do zawartości

Zestawienie sprzedaż wg pracowników różnią się zyski ze szczegółami


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Infobot nexo,

Polecane posty

W momencie kiedy zroblem dowlny dokument w raporcie ogólnym pokazało dobry zysk a w raporcie sczegółowym źle.

Jak mam wystawiać krok po kroku i czego nie robić krok po kroku bo ja tego mechanizmu nie rozumiem.

Przecież zysk powinien liczyć po dokumentach ze skutkiem wydania, czyż nie?

 

 

image.thumb.png.a4fedabdab799b9d6b13503e46f65781.png

 

 

image.thumb.png.d33c6aa33f7d2e758586d08081519f5f.png

Link to postu

Dzień dobry,

15 godzin temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

w raporcie ogólnym pokazało dobry zysk a w raporcie sczegółowym źle

Jest to spowodowane błędem programu:

W dniu 3.04.2023 o 08:19, Kacper Panek napisał:

pierwotny problem jest spowodowany tym, że filtry działają nieprawidłowo w przypadku faktur zaliczkowych częściowych – zapisane do poprawienia w przyszłych wersjach programu

Problem dotyczący raportu szczegółowego został rozpoznany i zostanie naprawiony najszybciej jak to możliwe.

Link to postu

Ja rozumiem, pominmy widok sczegółowy - kiedyś to naprawici rozumiem. Zostańmy przy ogólnym - na ten moment mi wystarczy. Dlatego proszę powiedzieć mi jak mam wywstawiać dokumenty, co z czego realizować. To może  napisze a Pan mnie poprawi.

1.Robię ZK na 10.000 tys

2.Robię FL na 10.000 realizując w/w ZK

3.Realizuje WZ na 2000 zł z ZK, potem realizuje, kolejną WZ na 3000 zł. Czyli 50% wartości zostało wydane

4Chce zamknąć transkację więc wystawiam FL końcową. Realizuje z ZK FL końcowa, która jest na 0 zł i tworzy się do tego WZ automat na pozostałą cześć.

Czy w/w jest ok? i czy pokażą mi poprawny zysk na FL końcowwej oraz w zestawieniu ogólnym?

Link to postu

Zakładając, że cena zakupu towaru wynosi 100 PLN, a cena sprzedaży 1000 PLN. Stawka VAT 0.

 

1. Utworzenie ZK na 10 000 Brutto. (10 sztuk towaru)

2. Na podstawie ZK wystawiana jest FL cząstkowa, zaliczka 10 000 Brutto. (czyli cała wartość zamówienia)

3. Na podstawie FL cząstkowej tworzone jest wydanie o wartości 2 000 Brutto.

4. Na podstawie FL cząstkowej tworzone jest wydanie o wartości 3 000 Brutto.

5. Następnego dnia na podstawie FL cząstkowej tworzona jest FL końcowa wydająca resztę towaru.

 

W module faktur zaliczkowych wygląda to tak:

image.thumb.png.da6ab17af2ad60dc90d9470bf482d86e.png

 

Jak to wygląda ze strony raportu:

FL cząstkowa – 10 000 przychodu - 500 kosztu = 9 500 zysku

image.thumb.png.5d5b84d73cdea0797a2aff9220abacfe.png

 

FL końcowa – 0 przychodu - 500 kosztu = -500 zysku 

image.thumb.png.a160177c4c37e7832c90701bc3e48a45.png

Jeżeli filtry będą ustawione w taki sposób, by brać pod uwagę oba dokumenty, wartości zostaną zsumowane.

 

W ramach przypomnienia: 
10 sztuk towaru zakupionych w cenie 100 PLN za sztukę. Następnie sprzedane w cenie 1000 PLN za sztukę. 10 000 - 1 000 = 9 000 zysku.

 

Jak to wygląda w raporcie ogólnym:

image.thumb.png.f6e5f3367f8b10f8c0427263399e0c06.png

Link to postu

Zrobiłem ale zatrzymałem się na pkt 2 (bo mogę, nie muszę wystawiać WZ, nie musze zamykać tranksacji bo mogę zamknąć za 3 miesiace)

Wrzuciłem raport i zastosowałem Pana filtry. Dziś się kończy mc chciałbym rozliczyć PH (tranakcję będę zamykał za 3 miesaice). Pokazuje mi całkowity zysk z FV bez żadnych kosztów (ja to rouzmiem ,że tak jest ale dostosowałem się do Pana filtrów). Rozumiem, że mam mu zapłacić prowizje od zysku 8130,08 (czyli przychodu)??

 

 

image.thumb.png.0d3787bec07b71c0e43b8c3e322d5f74.png

 

image.thumb.png.d7f5a49714c8b5399f97d0e279231052.png

Link to postu

1 handlowiec miesiecznie wystawia FL na 20 klientów, są to FL cząstkowe i końcowe, nie zamyka transakcji tego samego miesiaca. Czyli zdarza się że na 1 klienta w marcu wystawi FL cząstkową a końcową w kwietniu itd. Takich handlowców mam 40. Zysk prawidłowo oznacza - wyliczenie po zakończonej transakcji czyli FL końcowej

Link to postu

Dzień dobry,

w takim wypadku może Pan skorzystać z filtra "Pokaż dokumenty zaliczkowe" ustawionego na "uwzględniaj tylko faktury końcowe ze skutkiem magazynowym". Wtedy raport pokaże zysk tylko z FL końcowych. 
Proszę natomiast pamiętać, że w takim wypadku musi Pan fakturować wszystkie WZ, nawet te, które nie przekroczyły wartości zaliczki.

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu

Dzień dobry,

łańcuch zostanie oznaczony jako zakończony po wystawieniu Faktury zaliczkowej końcowej. 

Aby raport pokazał prawidłowy zysk jedynie z zakończonych transakcji filtr "Pokaż dokumenty zaliczkowe" powinen zostać ustawiony na "uwzględniaj tylko faktury końcowe ze skutkiem magazynowym". 

Ustawienie powyższego filtra wymusza fakturowanie każdego wydania Fakturą zaliczkową do wydań.

Link to postu

Dzień dobry,

18 godzin temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

Czyli powtierdza Pan, że aby zamknąc sprzedaż będą 2FL (P i W)ostatnie na 0 zł?

1. W podanym przez Pana przykładzie (Zamówienie > Faktura zaliczkowa > Dwa wydania nieprzekraczające wartości zaliczki), aby oznaczyć łańcuch jako zakończony, wystarczy samo wystawienie Faktury zaliczkowej końcowej (Kliknięcie cząstkowej PPM – Wystaw – Faktura sprzedaży zaliczkowa końcowa). 

Taka operacja jest prawidłowa i w gruncie rzeczy na tym kroku mogłaby się zakończyć.

 

2. Na podstawie wystawionych dokumentów oblicza Pan zysk danego pracownika. Raport Sprzedaż wg pracowników z ustawieniem filtrów Pokaż dokumenty zaliczkowe – wszystkie oraz Status dokumentu – (dowolny) pozwoli na prawidłowe przedstawienie zysku (koszt magazynowy zostanie obliczony na podstawie wydań).

 

3. Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy w systemie pojawiają się Faktury zaliczkowe, dla których towar nie został jeszcze wydany. W takim wypadku program, jak Pan sam zauważył, podpowiada, że zysk jest równy przychodowi (nie ma wydania magazynowego, zatem koszt magazynowy jest zerowy).

 

4. Aby w takiej sytuacji w raporcie wykazać jedynie zysk dotyczący zakończonych transakcji, można skorzystać z ustawienia filtra Pokaż dokumenty zaliczkowe – uwzględniaj tylko faktury końcowe ze skutkiem magazynowym. Dzięki temu raport pominie wspomniany w punkcie 3 dokument. Niestety Faktura zaliczkowa końcowa w punkcie 1 nie ma skutku magazynowego, zatem nie spełnia wymagań ustawionego filtra.

 

5. Aby wygenerować dokumenty pozwalające na obliczenie zysku wynikającego z dokumentów z punktu 1, należy zafakturować wszystkie wydania magazynowe. Można tego dokonać poprzez zaznaczenie jednej bądź wielu WZ, a następnie Wystaw – Faktura sprzedaży zaliczkowa końcowa. Powstanie wtedy specjalny typ dokumentu (Faktura sprzedaży zaliczkowa do wydań) spełniający wymogi filtra wspomnianego w punkcie 4 – na ich podstawie raport prawidłowo wyliczy zysk.

 

Reasumując, do zakończenia sprzedaży i wyliczenia zysku wystarczy Panu Faktura zaliczkowa końcowa wspomniana w punkcie 1. 

W sytuacji, gdy przy wyliczaniu zysku z dokumentów dodatkowo chce Pan pominąć łańcuchy zaliczkowe, w których towar nie został jeszcze wydany, należy przejść przez punkty 4 i 5. 

 

Jesteśmy świadomi, że mechanizmy związane z fakturami zaliczkowymi w niektórych przypadkach nie są oczywiste i mogą być powodem do wątpliwości, ale jest to spowodowane mnogością możliwych scenariuszy oraz rozbudowanymi przepisami prawnymi. W związku z powyższym przygotujemy odpowiednie instrukcje pozwalające na lepsze zrozumienie udostępnionych funkcjonalności.

Link to postu

Jestem świadomy co Pan do mnie pisze, niepotrzebnie z resztą. Na lini z konsultantami siedze codziennie.  Może zabrzm to pyszale ale wiem wiecej niż oni. Proszę nie pisać o mnogości rozwiazań bo subiektGT mial to lepiej rozwiązane. Prosze nie pisac o skoplikowanym procesie bo mamy ZK FL WZ i FL końcową i tyle. Wszystkie punkty które Pan opisał rozumiem.

Proszę Pana proszę i odpowiedzieć na pytanie

Czyli powtierdza Pan, że aby zamknąc sprzedaż będą 2FL (P i W)ostatnie na 0 zł?

Edytowane przez MACIEJ ZŁOTOWSKI
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...