Skocz do zawartości

Podstawa do małego zus

Polecane posty

Gdzie mogę sprawdzić i czy mogę w ogóle jak program ustala podstawę do małego zus? 

Nigdzie nie widze żadnego analizatora.

A w programie ewidentnie liczy mi źle dochód o ok 35zł

 

Kwota "roczny dochód w poprzednim roku podatkowym" jest błędna.

Jak liczę na piechotę to dochód z kpir + składki społeczne (zaksięgowane w KUP) winno być 48204,23zł a w kalkulatorze jest 48169,77zł

 Ma ktoś jakiś pomysł?

Screenshot_3.png

Edytowane przez Agnieszka Ośko
Link to postu

Dzień dobry,

przychód wylicza się na podstawie zapisów z okresu, które nie są anulowane oraz nie są zapisami remanent, oraz z bilans otwarcia remanent i ta suma jest mnożona przez udział w strukturze właścicielskiej.

 

Dochód wylicza się na podstawie tego co jest w KPiR (w tym remanenty) pomnożone przez udział w strukturze właścicielskiej plus składki ZUS zaksięgowane wg daty zapisu.

 

Warto porównać te kwoty z deklaracją roczną.

Link to postu
41 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry,

przychód wylicza się na podstawie zapisów z okresu, które nie są anulowane oraz nie są zapisami remanent, oraz z bilans otwarcia remanent i ta suma jest mnożona przez udział w strukturze właścicielskiej.

 

Dochód wylicza się na podstawie tego co jest w KPiR (w tym remanenty) pomnożone przez udział w strukturze właścicielskiej plus składki ZUS zaksięgowane wg daty zapisu.

 

Warto porównać te kwoty z deklaracją roczną.

I dokładnie tak to licze i niestety wychodzi inna kwota; różnica 34,46zł i nie mam pojęcia skąd.

Załączam zrzuty z programu...

kpir 2022.png

składki.png

udziały.png

Edytowane przez Agnieszka Ośko
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...