Skocz do zawartości

Asortyment - NAZWA

Polecane posty

5 godzin temu, Andrzej Tereszkiewicz napisał:

Czy asortyment może mieć tak dodatkowa "Nazwę u dostawcy" tak jak ma "Symbol u dostawcy"

Na mój wniosek, kilka wersji temu do programu dodano pole "Nazwa" i "Uwagi" do dostawców w zakładce Dostawy w Asortymencie.

Pole te należy używać do umieszczania nazw/opisów kontrahenta (taki był jego zamysł wg mojej prośby) w celu przekazywania dokładniejszych info do swoich dostawców (np. kupno pod nazwą "Uwagi" = X, a sprzedaż jako własna nazwa w kartotece = Y).

 

EDIT: Silnie zaznaczam, ze nazwa kartotekowa to nazwa jaką Wy sprzedajcie i przyjmujecie na stany i to jest ważne. To co wysyłacie dostawcom, można zlecać wg pola "Uwagi" per-dostawca.

 

5 godzin temu, Andrzej Tereszkiewicz napisał:

W jaki sposób najlepiej rozwiązać podwójne nazwy w NEXO?

Pole "Nazwa" i "Uwagi", które działa na bazie "aktualne dane" nie posiada odwzorowania historycznego w bazie, zatem nie można go używać jako źródło info dla faktur (ponieważ przy edycji, modyfikowałoby to dane na historycznych fakturach).

 

Pole te należy używać tylko dla celów wewnętrznych (nazwy/opisy/uwagi specjalnie pod danych dostawców, lub także odbiorców), można je użyć jako dodatkowa informacja na wzorcu wydruku, jednak nadal głównym źródłem danych musi pozostać pole kartotekowe (nazwa i opis), które mają swoją historię zmian (ich zmiana nie zmienia wystawionych już faktur).

 

Jeżeli chodzi o sprzedaż tego samego jako co innego (zachowując przy tym historię zmian itp.), to jedyna droga to zlecenia produkcyjne lub RW/PW jako inny towar o tej samej lub powiększonej wartości (uszlachetnienie).

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Jeśli ma Pan te dane np. w excelu lub może do takiego pliku je wyeksportować, to naszym modułem (importer towarów do Subiekta nexo PRO) można te dane masowo zaimportować.

 

W przypadku producenta służą do tego poniższe pola:

image.png.785a561f50544bb719a94520511a3411.png

 

Natomiast jeśli do pola Uwag, czy samo pole Nazwa, to są to odpowiednio pola "Uwagi" i "Nazwa".

Edytowane przez Przemek Panek
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...