Skocz do zawartości

Sfera - Komentarze do dokumentów

Polecane posty

Po powiązaniu w komentarzach do działań, które idą do likwidacji, wygląda na to, że to jest pod KomentarzNexo. Potem wtedy odpowiednio w IKomentarzeNexo, jest metoda Utworz i zapewne na obiekcie Dokument, podłącza się wtedy obiekt dokumentu ZK, ale to tylko domniewania na podstawie dokumentacji ;)

Link to postu

Właśnie już próbowałem to w ten sposób zrobić wcześniej ale sypało błędami. 

 

Spróbuje je ponownie przytoczyć:

 

InsERT.Mox.DataAccess.UnsponsoredModificationException: „Modyfikacja pola Dokument encji KomentarzNexo nie powiodła się, ponieważ albo encja nie została przyłączona do obiektu kontrolującego modyfikację danych (biznesowego), albo ten, do którego jest przyłączona nie pozwala na zmianę tego konkretnego pola.”

IKomentarzeNexo komentarzeNexo = Globals.sfera.PodajObiektTypu <IKomentarzeNexo>();
            var komentarz = komentarzeNexo.Utworz();
            var statusyDD = Globals.sfera.StatusyDokumentow().DaneDomyslne;
            komentarz.Dane.Tresc = "Test";
            komentarz.Dane.Dokument = zk.Dokument;
            FlagaWlasna flag;
            if (problemWaga == false)
            {
                 flag = flagi.Dane.Pierwszy(fl => fl.Id == 100000);
            }else
            {
                 flag = flagi.Dane.Pierwszy(fl => fl.Id == 100002);
            }


error pojawił się dopiero na if(problemWaga == false)
 

Link to postu

Troszkę się pogubiłem, o co biega tutaj z flagą. Flagi nadaje się poprzez NadajFlage i na pewno na obiekt zapisany, i nie wiem, do czego tutaj Pan to próbuje dodać. A już totalnie zmienna problemWaga, nie wynika z udostępnionego kodu, więc totalnie nie mogę odpowiedzieć, dlaczego jest błąd.

 

A sam komentarz:

- tworzyłbym go dopiero po zapisaniu ZK, lub na otwartym istniejącym ZK - widzę, że coś ma Pan z statusami, więc wnioskuje, że kod dodaje ZK

- użyłbym using dla oszczędzania pamięci

- to jest pełny obiekt, trzeba go zapisać, używając Zapisz z metod IKomentarzNexo

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu

ta flaga w tym momencie nie ma wpływu na komentarz - przesłałem fragment kodu zapisującego zamówienie (w międzyczasie zostają nadane flagi) - bez fragmentów związanych z komentarz wszystko działa poprawnie.

 

 

Nie mam pojęcia czemu błąd związany z komentarzem pojawił się dopiero przy if.

 

- ręcznie wywołuje  metody .Dispose() 

- Miał być zapisany tą metodą ale niestety błąd temu przeszkodził.

 

 

Zastosowałem się do rady by komentarz tworzyć po zapisie ZK. (Kod nie dodawałem zamówienia tylko edytował istniejące)

 

Ponownie błąd się pojawił - ten sam ale w innym miejscu.

InsERT.Mox.DataAccess.UnsponsoredModificationException: „Modyfikacja pola Dokument encji KomentarzNexo nie powiodła się, ponieważ albo encja nie została przyłączona do obiektu kontrolującego modyfikację danych (biznesowego), albo ten, do którego jest przyłączona nie pozwala na zmianę tego konkretnego pola.”

 

if (zk.Zapisz())
            {
                IKomentarzeNexo komentarzeNexo = Globals.sfera.PodajObiektTypu<IKomentarzeNexo>();
                var komentarz = komentarzeNexo.Utworz();
                komentarz.Dane.Tresc = "Test";
                komentarz.Dane.Dokument = zk.Dokument;
                komentarz.Zapisz();
                komentarz.Dispose();
                OdblokujZam();
                zk.Dispose();
                return true;

            }

 błąd pojawia się przy próbie przypisania dokumentu.
 

Link to postu
57 minut temu, Bartłomiej Warchoł napisał:

InsERT.Mox.DataAccess.UnsponsoredModificationException: „Modyfikacja pola Dokument encji KomentarzNexo nie powiodła się, ponieważ albo encja nie została przyłączona do obiektu kontrolującego modyfikację danych (biznesowego), albo ten, do którego jest przyłączona nie pozwala na zmianę tego konkretnego pola.”

Na jakiej wersji nexo próbuje Pan dodać sferycznie komentarz?

Dodawanie sferyczne komentarzy działa od wersji 45. Na wersjach wcześniejszych pojawia się taki właśnie błąd.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...