Skocz do zawartości

Korekta paragonu z niepełnym wydaniem

Polecane posty

Witam, mam problem i wiem jak to ugryźć..

 

Zacznę od początku, pod koniec przesyłam do programu dane z kasy fiskalnej i tworze paragon (zbiorczy) w subiekcie.

 

Miałem taką sytuację, że klient zamówił ostatnie 3 szt. towaru, paragon został wydrukowany po czym klient się rozmyślił i paczka nie została wysłana. Było kolejne zamówienie na ten towar i produkt wraz nowym wydrukowanym paragonem (był inny koszt dostawy) został wysłany, teraz pokazuje, że brakuje 3 szt. na magazynie, rzeczywistości wszystko się zgadza.

 

Zgrany paragon z kasy ma status niepełnego wydania a jak chce utworzyć korektę (chce odjąć towar, który nie został wysłany w pierwszej paczce) to znowu nie mogę bo korekta działa tylko w stosunku do paragonu z wydanym towarem.

 

Jak zrobić korektę aby widzieć w systemie, że paragon został anulowany?

Link to postu

Czyli jak rozumiem jest dokument A, który został odebrany z kasy fiskalnej i posiada status Niepełne wydanie towarów. Na nim znajdują się trzy sztuki towaru, którego nie możemy fizycznie wydać, bo zanim został on zaczytany po fakcie - czyli kiedy klient się rozmyślił i wspomniane trzy sztuki zostały sprzedane na paragonie B (lub paragonie/sprzedaży odebranej z kasy). Mam nadzieję, że dokument B (ten z wywołanym skutkiem magazynowym) ma datę późniejszą niż dokument A?

 

Jeżeli tak, to wystarczyłoby na chwilę zatrzymać pracę na programie (aby nikt nie wystawiał dokumentów), wycofać skutek magazynowy na dokumencie B (tak aby te trzy sztuki "wróciły" na magazyn), wywołać skutek magazynowy na dokumencie A i... wystawić zwrot. W tym momencie przechodzimy na dokument B, wywołując skutek magazynowy i w tym momencie trzy sztuki towaru, których wcześniej brakowało schodzą nam poprawnie ze stanu.

 

Drugim, prostszym, ale też nieco bardziej niebezpiecznym rozwiązaniem jest dodanie dokumentu PW z brakującym towarem, wywołanie skutku magazynowego na dokumencie A, później wygenerowanie zwrotu i wreszcie dokumentu RW z informacją, że jest to rozchód ze względu na błędnie wprowadzony dokument.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...