Skocz do zawartości

Dekretacja dokumentu-PROGRAM BŁĘDNIE LICZY koszty do kpir faktur za paliwo (czyli kup 75%)

Polecane posty

 

Męczę się dzisiaj z ustawieniem sobie dekretu do księgowania automatem faktur za paliwo do aut osobowych firmowych ale wykorzystywanych na cele prywatne

czyli w koszty 75%.

I ustawiam to na różne sposoby i zwróciłam uwagę, że program ŹLE WYLICZA kwotę jaka z takiej faktury może stanowić kup.

 

Schemat (zgodnie z przepisami) jest przecież taki: np. faktura za paliwo na 100 zł netto + 23 zł vat.

Do vat (odliczenie) 50 zł + 11,50 zł (i tutaj program - w zakładce vat - wylicza wszystko ok)

Do KPiR (koszt 75%) wyliczenie powinno być wg schematu - (wartość netto faktury + nieodliczona część vat czyli połowa)*75%

 

Jednak program do wyliczenia tej kwoty kup bierze całą wartość vat!

- czyli liczy wg schematu = wartość faktury netto*75% +  CAŁY vat.

To  jest przecież błąd.

Na pewno kiedyś tak nie liczył, bo księgowałam ręcznie takie faktury (schematu na paliwo d75-v50 nie ma lub nie wiem, że jest),

oznaczając na zakładce KPiR "Dotyczy pojazdu", następnie wpisywałam kwotę brutto i warunek 75% - wyliczenia były prawidłowe.

Teraz wrzuca w kup cały vat z faktury (a powinien 75% z połowy wartości vat, czyli z tego nieodliczonego)

Czy może ktoś sprawdzić czy tak faktycznie jest??? Może ja już zupełnie zgłupiałam od tych ciągłych problemów podatkowych.

Może tylko u mnie coś się "zepsuło"

Będę wdzięczna za info.

 

I przy okazji - może ktoś wie jak na stałe ustawić sobie taki dekret (automat) do księgowania faktur za paliwo d75-v50

Pozdrawiam

Edyta

Edytowane przez Edyta Maria
Link to postu
  • Ewa Natalie zmienił tytuł na Dekretacja dokumentu-PROGRAM BŁĘDNIE LICZY koszty do kpir faktur za paliwo (czyli kup 75%)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...