Skocz do zawartości

Rozliczanie zakupów pracowników

Polecane posty

Mamy dość duży asortyment i pracownicy u nas kupują po specjalnych cenach. Na chwile obecną wygląda to tak, że np. pracownik z magazynu chcąc coś kupić podchodzi do osoby z biura i pyta "jaka będzie dla mnie cena za np. ręcznik plażowy?"

Osoba z biura sprawdza w Subiekt GT cenę z ostatniej dostawy i oblicza nową cenę wg ustalonej marży dla tego typu grupy towarów.

Jak osoba zainteresowana zakupem się zdecyduje to płaci gotówką lub kartą a pracownik biurowy wystawia paragon.

Do tego wszystkiego zdarza się, że pracownik, który kupił towar na drugi dzień chce go oddać bo coś mu nie spasowało i trzeba generować zwrot i zwracać koszty.

Oczywiście, można by ustalić w firmie, że takie zakupy trzeba sobie realizować samemu online ze sklepu i "odbierać osobiście" i bez żadnego rabatu no ale przyjmijmy, że tak nie chcę robić.

 

Wymyśliłem tak, że jak pracownik z magazynu chce coś kupić to zgłasza to team leaderowi i on mu robi WZ i tam wbija towary i na koniec miesiąca rozlicza to księgowa i wystawia paragony i wtedy ten pracownik płaci raz na miesiąc za kilka zakupów (które były "dobijane" do WZ). Zamiast chodzić do biura po kilka razy, idą tylko raz żeby rozliczyć WZ. Dodatkowo w przypadku gdy pracownik taki towar zabierze na WZ to będzie go mógł na przestrzeni tego samego miesiąca zwrócić i wtedy team leader tylko usunie ten towar z WZ.

 

Wszystko wydaje się w porządku tylko jeszcze chciałbym gdzieś ustalać te ceny dla pracowników, żeby każdy mógł sobie samemu w Subiekt GT sprawdzić cenę pracowniczą (ale bez dostępu do informatora). Myślałem o zbiorczej aktualizacji pola "Cena specjalna" (ta obok ceny hurtowej i detalicznej). Cenę wyliczałbym na podstawie ostatniej ceny z dostawy i określonej marży. Zastanawiam się, czy dało by się tą cenę aktualizować automatycznie przez Subiekt GT czy raczej trzeba posiłkować się rozszerzeniem Sfera i napisanym specjalnym programem?

 

Drodzy koledzy z forum, co myślicie o tym WZ i o tych cenach? Może macie wypracowany jakiś system u siebie dla takich sytuacji?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...