Skocz do zawartości

Problem z fiskalizacją - Numer faktury jest za długi, maksymalna długość to 15

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Mam dość specyficzny problem, niestety zauważony dopiero teraz. Podczas fiskalizacji dokumentów na posnet thermal xl2 wystąpił u nas błąd o treści:

 

"Numer faktury FS 100000/Z/2023 jest za długi, maksymalna długość to 15."

 

Obecnie mam wystawionych około 500 faktur, które nie chcą przejść przez fiskalizację, a muszę je zafiskalizować.

 

Jest jakaś możliwość żeby drukarka przepuściła 16 znaków w numeracji, jakąś zmienna która to umożliwi. Być może to też kwestia sterownika na którym pracuje, obecnie wypluwa nam ostrzeżenie o treści:

 

Urządzenie [POSNET THERMAL XL2 13.03] nie pracuje na dedykowanym sterowniku.

 

W dniu jutrzejszym zmienimy numeracje, tak żeby mieściła się w przedziale 15 znaków, jednak cały czas zostaje problem zafiskalizowania około 500 faktur.

 

Dzwoniłem do posnet ale podobno drukarka ma homologacje i nie ma możliwości zmiany limitu znaków.

Link to postu

Jeśli mowa o drukowaniu faktur jako paragon, to rozwiązaniem tego zagadnienia jest zmiana Wydruku numeru systemowego, fiskalizacja, dostosowanie numeracji do wymogów urządzenia fiskalnego i przywróceniu Wydruku numeru systemowego. Numer na urządzeniu fiskalnym jest ewidencjonowany w Subiekcie (kolumna do wyboru w widoku Sprzedaż), więc będzie można powiązać wydruk z drukarki z dokumentem w Subiekcie.

image.thumb.png.63e04895f83fc045d85a20aa7f883cf3.png

W przypadku drukowania faktur jako faktury, to trzeba zafiskalizować te dokumenty jako paragony, same faktury wydrukować na drukarce tradycyjnej i spiąć ze sobą poszczególne wydruki.

 

Jeśli faktura jest na firmę, to należy pamiętać o określeniu parametru Wydruk NIP nabywcy.

image.thumb.png.c7c18590e89832205984037786c78ad2.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...