Skocz do zawartości

Płatność pobraniem i sposób zapisu

Polecane posty

Witam, od razu napiszę, że dopiero co zacząłem być "vatowcem". Księgowa suszy mi głowę, że muszę zapisywać kiedy otrzymałem zapłaty z pobrań (tzn. czy wysłane zostało tego miesiąca i wpłata też jest tego miesiąca, czy wysłane tego miesiąca a wpłata następnego). Muszę to jakoś udowodnić urzędowi skarbowemu, dlatego chcę zapytać tutaj, gdzie jest wielu doświadczonych sprzedających, jak wy to zapisujecie?

 

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to postu

Nasza księgowa w to nie wnika, a i my sami nie chcemy sobie dodawać roboty bo po co.

 

Na naszych fakturach za pobraniem pisze, że "zapłacono przelewem", a w którym miesiącu zwrócono nam pobranie to nie mam pojęcia po co to potrzebne Twojej księgowej?

Chyba że do pełnej księgowości ale nie o tym tu mowa jak dopiero zacząłeś być vatowcem.

 

Nic tu nie musisz udowadniać Urzędowi Skarbowemu bo niby co? Sprzedałeś i już, a kiedy poczta Ci zwróci pobranie to Twoja sprawa i urzędowi nic do tego.

To na tej samej zasadzie jak sprzedajesz komuś na przelew (kredyt kupiecki) i klienci płacą Ci na konto bankowe - księgowa nie wnika kiedy to było zapłacone.

 

Data faktury i data zapłaty ma znaczenie tylko dla Twoich kosztów, a te ponosisz w momencie otrzymania i zapłacenia faktury za wysyłki, np. od Poczty Polskiej.

 

Jak napisałem my tego nigdzie nie księgujemy bo płatności pilnujemy w Sello i tylko oznaczamy transakcję że zapłacona, a gdyby trzeba było znaleźć datę zapłaty to na wyciągach bankowych się znajdzie kiedy to było zapłacone.

 

Pozdrawiam.

Link to postu

Na wstępie zainteresuj się zmianą księgowej - nieżyciowa księgowa będzie tylko ograniczać Twój biznes. Zamiast Ci pomóc chce być bardziej święta od papieża. Już dość ograniczają Cię przepisy i ustawy pisane przez obecny rząd.

Raczej większość księguje paragony lub faktury w dniu ich wystawienia (czyli w dniu pakowania towaru i wysyłki). Pobranie może spłynąć na Twoje konto po 2 lub 3 dniach, a w przypadku niektórych kurierów nawet po 2 lub 3 tygodniach.

 

Pozdr.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...