Skocz do zawartości

Problemy z dekretacją dokumentów z modułu Komunikacja/Portal Biura/Dokumenty

Polecane posty

Witam,

 

Po aktualizacji rewizora do wersji 47.0.0 zacząłem mieć następujące problemy:

1. Po zaksięgowaniu faktury z Portal Biura (np. do rejestru VAT), faktura dalej widoczna w Portal Biura jako niezaksięgowana (z początku wszystko wygląda normalnie, ale po odświeżeniu widoku wygląda tak, jakbyśmy jej nie zaksięgowali). Dodam, że w widoku mam ustawione tak filtry, aby w Portal Biura pokazywał jedynie dokumenty, które podlegają księgowaniu i nie są zaksięgowane - mimo tego dokument po zaksięgowaniu widoczny.

2. Po zaznaczeniu np. dwóch stron i daniu komendy "połącz strony" dokument znika. Po odświeżeniu pojawia się tak jak wcześniej, czyli bez połączenia.

3. Po zadekretowaniu dokumentów z Portal Biura do rejestru VAT, program zaczytuje wszystko oprócz kwoty (zamiast właściwej, wstawia zawsze 0). Dodam, że do zmiany wersji dekret działał bez zarzutu.

 

W mojej ocenie sprawa wymaga szybkiej reakcji - nie wiem jak większość użytkowników, ale ja tak poustawiałem program, aby zaczytywał dokumenty, nazwy zdarzeń automatycznie z Portal Biura, dlatego takie błędy są dla mnie sporym problemem... Zaksięgowanie 40 dokumentów zajmowało mi do tej pory 10 min, a z tym bałaganem będzie to dwa razy dłużej, na co zwyczajnie nie mogę sobie pozwolić.

 

Czy ktoś z użytkowników zauważył podobne problemy? Jakieś pomysły? Początkowo myślałem, że jest to wina zaczytanych plików, ale problem powtórzył się w dwóch firmach.

Link to postu

Dzień dobry,

dziękujemy za zgłoszenie.

Wszystkie trzy problemy zostały rozpoznane i zapisane do poprawy w przyszłych wersjach programu.

W przypadku problemów 1 i 2 można zastosować obejście:

  1. Po zaksięgowaniu dokumentu należy wyłączyć i włączyć zakładkę PB.
  2. Po połączeniu stron należy wyłączyć i włączyć zakładkę PB.

Na ten moment niestety nie jesteśmy w stanie określić dokładnego terminu, w którym wskazane błędy zostaną poprawione. 

Link to postu
W dniu 3.11.2023 o 08:19, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

naprawa błędów jest dla nas sprawą priorytetową – postaramy się zrealizować zgłoszenia najszybciej jak to możliwe. 

Fatalnie - całe biuro księguje dokumenty przez portal biura - mamy teraz wszystko księgować z ręki! Tak się nie da pracować. Dla mnie program przestał działać, jest bezużyteczny :( Żadne kwoty i schematy się nie zaczytują, nie da się pracować

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Wersja 48.0.0 rozwiązała problem wyświetlania, ale zrobił się zaś problem z sortowaniem wczytanych dokumentów. Nowe narzędzie scalanie i dzielenie dokumentów działa w taki sposób, że dokumenty nie układają się po kolei tak, jak są zeskanowane (lub też wg tego, jak ułożyliśmy je używając narzędzia "scalanie i dzielenie dokumentów). Nie pomaga posortowanie wg daty dodania. W poprzedniej wersji może nie można było sobie na etapie wczytywania dokumentów ich podzielić, czy połączyć, ale jeśli ktoś (tak jak Ja) zeskanował 100 dokumentów ułożonych datami, to po wczytaniu sortując widok wg daty dodania, program wyświetlał (a więc i dodawał dalej do ksiąg) dokumenty dokładnie tak, jak w pliku PDF i nie trzeba było przekładać kartek w obrębie daty. Jest to trochę męczące.

 

Pozdrawiam i liczę na przywrócenie sortowania z poprzedniej wersji.

Link to postu

Dzień dobry,

23 godziny temu, Ewa Grzywarczyk napisał:

program podczas dekretacji wg. schematu nie zaczytuje kontrahenta, wcześniej nie było z tym problemu

proszę zweryfikować, czy podczas ręcznego wystawiania zapisu VAT na podstawie danego dokumentu klient zostaje prawidłowo odczytany. Jaki komunikat pojawia się po kliknięciu pola Podmiot?

Link to postu
19 godzin temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

proszę zweryfikować, czy podczas ręcznego wystawiania zapisu VAT na podstawie danego dokumentu klient zostaje prawidłowo odczytany. Jaki komunikat pojawia się po kliknięciu pola Podmiot?

Dziwna sprawa, bo OCR nie widzi NIP na bieżących fakturach sprzedaży, wcześniejsze odczytywał i nadal odczytuje,  zakup jest ok.  

Link to postu

Dzień dobry,

czy podczas dodawania Zapisu VAT, na podglądzie dokumentu numer NIP został oznaczony jako rozpoznany przez OCR? Czy NIP nabywcy jest oznaczony kolorem? Po kliknięciu pola Podmiot, jakie informacje pokazują się na ekranie?

image.png.df46d848d69a9250da340acb4ce9a9ef.png

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu

Niestety NIP nie jest zaznaczony kolorem, tak jakby OCR go nie rozpoznawał.  W polu podmiot mam po prostu  "Wprowadź kontrahenta" .  image.png.c185f1aba35603c5ea9672f665f8e986.png

 

Ustaliłam już, że firma zmieniła sposób generowania wydruku pdf w programie, ale wizualnie ten wydruk niewiele się zmienił... Jednak jak dodaję stary plik (z wcześniejszych miesięcy), to system go odczytuje, a z bieżącym ma problem.

Link to postu

Dzień dobry,

wygląda na to, że problem jest spowodowany zmianą wyglądu faktury. Proszę o przesłanie przykładowych dokumentów, z których NIP nie jest odczytywany przez formularz kontaktowy. Wypełniając formularz proszę zaznaczyć kontynuację korespondencji z InsERT pod numerem zgłoszenia INS-23514388.

Link to postu

Witam Ponownie,

 

Przypominam o problemie z sortowaniem dokumentów wg dodania ich do programu przy użyciu narzędzia "scalanie i dzielenie". Jeśli dodajemy pojedyncze strony, to program w dokumentach pokaże tak, jak dodaliśmy. Jeśli wczytujemy plik wielostronicowy i używamy narzędzia "scalanie i dzielenie", to program w obrębie daty dodatnia rozrzuci dokumenty tak, jak uważa, a nie tak, jak zostały zeskanowane.

 

Czy da się coś z tym zrobić, czy raczej dzielić wielostronicowy plik pdf na pojedyncze strony przed zaczytaniem do Portal Biura?

 

Pozdrawiam

Marcin Osiński

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...