Skocz do zawartości

Zajęte miejsce w katalogu Deployments

Polecane posty

Dzień dobry,

 

 

mamy zainstalowanego InsERTa na serwerze i wykorzystujemy moduł Biuro. Zauważyłem, że w wyniku tworzenie się folderów firm w katalogu deployments (1GB na firmę) drastycznie kurczy mi się przestrzeń dyskowa. Wykonałem te działania serwisowe jednak nie przyniosły one żadnego efektu https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4849,co-zawiera-folder-deployments-i-jak-jest-wykorzystywany-w-insert-nexo.html katalogi zmniejszyły się w analizie miejsca programem TreeSize ale pozostały bez zmian w menedżerze dysków, czytałem, że tym sposobem nie odzyskam tego miejsca tylko co mogę w takim wypadku zrobić? Jak zadziałać i reagować z takim problemem? 

Czy mogę po prostu ręcznie usunąć katalogi z folderu Deployments? Czy jest jakieś ryzyko z tym związane? 

Edytowane przez Arkadiusz Kornafel
Link to postu

Opcja Usuń binaria ze stacji roboczej usuwa wszystkie pliki z folderów Deployments/nexo, więc nie trzeba tego ręcznie usuwać. Manager dysków również powinien pokazać zwiększenie się przestrzeni na dysku. Proszę o informacje, jakie dokładnie kroki Pan wykonuje w programie serwisowym oraz zrzuty ekranu miejsc, z których wynika, że miejsce na dysku nie uległo zmianie (sprzed usunięcia binariów i po).

 

W sprawie uwolnienia miejsca na dysku polecam zapoznać się z tematem e-Pomocy technicznej InsERT nexo – Co znajduje się w folderze Backup i jak zwolnić miejsce na dysku? Przed jakimikolwiek działaniami na bazie danych i usunięciem kopii zapasowych zaleca się przeprowadzić archiwizację podmiotu.

 

 

Link to postu

@Dariusz Nowak otwieram program serwisowy -> Narzędzia -> Usuń binaria ze stacji roboczej / Usuń pakiety dystrybucyjne

 

TreeSizeFree wyświetla mi dużą ilość miejsca po zwolnieniu tymi operacjami natomiast wchodząc w "Ten komputer" pokazuje mi się dużo niższa wartość. Czy wykonuję coś niepoprawnie? 

Link to postu

Chciałbym dodatkowo odnieść się do poniższych słów:

W dniu 17.11.2023 o 12:53, Arkadiusz Kornafel napisał:

Zauważyłem, że w wyniku tworzenie się folderów firm w katalogu deployments (1GB na firmę) drastycznie kurczy mi się przestrzeń dyskowa.

Nexo korzysta z linków do binariów konkretnej wersji, które są umieszczane w katalogu Deployments dla każdej firmy. Stąd też większość klientów myśli, że jak ma 50 firm i dla każdej Windows pokazuje 1 GB zajętej przestrzeni, to tyle to zajmuje przestrzeni na dysku. W rzeczywistości jak wszystkie te 50 firm korzysta z tej samej wersji nexo, to fizycznie zjadany jest tylko 1 GB przestrzeni dyskowej. Niestety w Windows jak się zaznaczy wszystkie te firmy, to system zlicza 50 GB, stąd też użytkownicy myślą, że to jest przyczyną braku miejsca na dysku, ale to fałszywy wniosek.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...