Skocz do zawartości

Błąd    Niepoprawny typ wiersza w grupie

Polecane posty

Dobry wieczór, niestety przerosło mnie wprowadzenie schematu importu. Korzystam z programu już od 2016 roku i niestety próbując naprawić sobie pojawiające się "dekret m do n" zepsułam sobie istniejacy schemat i teraz pojawia mi się komunikat: "167 z 2023-10-24    Błąd    Niepoprawny typ wiersza w grupie. ". Czy ktoś z Państwa miał taki przypadek, jak go rozwiązać?

Link to postu

Dzień dobry, wyświetla się tak:

 

Numer dokumentu    Wynik    Opis pozycji
EUR/21/2023 z 2023-11-30    OK    Nie udało się wygenerować opisu pozycji dekretu dla zapisu na konto: 102-001
EUR/21/2023 z 2023-11-30    OK    Nie udało się wygenerować opisu pozycji dekretu dla zapisu na konto: 102-001
EUR/21/2023 z 2023-11-30    OK    Nie wygenerowano żadnego zapisu wynikającego z zapisu kwoty Uznania kontrahentów na konto 200. (Operacja ukończona pomyślnie.) 
EUR/21/2023 z 2023-11-30    OK    Nie wygenerowano żadnego zapisu wynikającego z zapisu kwoty Obciążenia kontrahentów na konto 210. (Operacja ukończona pomyślnie.) 
EUR/21/2023 z 2023-11-30    Błąd    Niepoprawny typ wiersza w grupie. 
 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dziękujemy za cierpliwość. Po analizie tematu doszliśmy do następujących wniosków:

 

Jeśli używa się kwoty wg walut i kursów, to należy zastosować Bilansowanie całości dekretu.
To dlatego, że w takim przypadku program będzie sumował zapisy z tą samą walutą i kursem i utworzy dla każdej waluty i każdego kursu osobną pozycję. Czyli w przypadku uznań, po stronie Wn będzie kilka zapisów na koncie kasy 102 i kilka zapisów po stronie Ma na kontach przeciwstawnych (czyli zapis wiele do wielu), a w takim przypadku nie można stosować bilansowania grup, zgodnie z wyjaśnieniem w pomocy:
Bilansowanie grup i całości dekretu umożliwia wprowadzanie kont do dokumentu w układzie 1:1, 1:n (jeden do wielu) lub n:1 (wiele do jednego). Każdy dokument może jednak składać się z wielu grup takich dekretów. W tym wypadku nie ma możliwości wprowadzania zapisów w postaci m:n (wiele do wielu).
Ale w zasadzie nie powinno to przeszkadzać, bo i tak będą pogrupowane zapisy – najpierw dla uznań po jednej stronie będą zapisy na koncie kasy, tylko rozbite po różnych kursach, a po drugiej zapisy na kontach przeciwstawnych. I potem tak samo dla obciążeń.
I tu jeszcze pytanie, jakie księguje Pani raporty, dzienne czy miesięczne? Jeśli dzienne, to można by nie stosować kwoty wg walut i kursów, bo wtedy teoretycznie powinna Pani mieć w każdym dokumencie ten sam kurs. A jeśli nie użyje Pani tej kwoty, to będzie można zastosować Bilansowanie grup i całości dekretu.

 

Kwoty wg walut i kursów nie można używać dla kont kartotekowych, bo na tych kontach nie można sumować zapisów po jednej walucie i tym samym kursie, bo na takich kontach muszą być utworzone pojedyncze wpisy, a nie sumy (zgodnie z poszczególnymi dokumentami KP i KW, żeby było zgodnie z utworzonymi rozrachunkami).

 

Z kolei wyszło nam z analizy, że przy koncie 139 powinna Pani zastosować właśnie tę kwotę wg walut i kursów, czyli tam, gdzie ma Pani Pozostałe uznania i obciążenia. Bo inaczej program zsumuje wszystkie pozostałe pozycje, niezależnie od tego, jaki mają kurs i nie uzupełni kursu na dekrecie (oczywiście jeśli są różne kursy na jednym raporcie kasowym)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...