Skocz do zawartości

PIT 4 wersja (13)

Polecane posty

Dzisiaj dostałam, telefon że mam skorygowac PIT-4 wysłany w tym roku, bo jest nieaktualny druk czyli (12).  Kiedy bedzie aktualny druk. Masakra z z Insertem co roku to samo. Druk od dawna jest w obiegu a u Was jak zwykle poślizg. Co roku trzeba korzystać z innych programów bo wy nie nadążacie. Natomiast jak kończy sie abonament to wydzwaniacie naookrągło żeby przedłużyć. 

 

Edytowane przez Dorota Bialik
Link to postu

To się robi chore!

Również wysłałem już kilkanaście PIT4R w wersji 12, ale ale... w zeszłym tygodniu przed wysyłką, nauczony doświadczeniem z lat poprzednich sprawdziłem na gov.pl, która wersja aby jest tą aktualną i tam o dziwo znalazłem informację, że właśnie "12" więc nie widziałem potrzeby szukać potwierdzenia... a tu dzisiaj widzę, że faktycznie "13". Czy nie lepiej byłby zablokować wersję "12" aby nie była aktywna dla wyliczeń za 2023 rok?

 

Z kolei wersja 1.78 robi błędy w PIT11 ...

 

Ja wiem, że najlepiej i najłatwiej wstrzymać się z wysyłką ale ja jadę z rodziną na ferie i mi został na to tylko ten tydzień. Jak przedmówczyni napisała co roku to samo, podwójna robota, nic nie można wcześniej przygotować. Czemu to nigdy nie może poprawnie działać od 01 stycznia tylko zawsze coś. Ze 2-3 lata temu nie sprawdziłem obowiązującej wersji PIT-11 i powyliczałem WSZYSTKO w starej... to był koszmar. Samo anulowanie wysyłki błędnych wersji to klika godzin pracy bo trzeba wejść w każdą pozycję z osobna i usunąć deklarację elektroniczną, do tego wyjaśnienia do US - kolejny dzień z głowy.

 

Same aktualizacje najlepiej instalować po tygodniu, dwóch bo przecież nie wiadomo jakie kwiatki wyjdą i pomijam fakt, że u mnie ani 1.78 ani 1.78HF1 nie pokazuje się do pobrania z poziomu programu

 

 

Link to postu
2 godziny temu, Dariusz Nowak napisał:

Dokładamy wszelkich starań, aby wersja poprawiająca PIT-11 wyszła jak najszybciej. Jak tylko nowa wersja będzie gotowa i wypuszczona dla klientów, poinformujemy o tym na forum, a możliwość pobrania aktualizacji pojawi się w programie.

W systemie KAS też jest cyrk. 

Jestem po rozmowie z urzędem i te PIT4R które wysłałem w wersji 12 do dnia 05.01.2024 są przez system przyjęte, przynajmniej na razie. 

 

Mam prośbę bo już widzę, że wersja PIT4R(13) obowiązuje również dla 2024 roku - czy można to zapobiegawczo zmienić i ograniczyć tą wersję tylko na rok 2023, do momentu kiedy faktycznie będzie wiadomo, tak aby w przyszłym roku w styczniu sytuacja się nie powtarzała? 

Edytowane przez Michał Dąbrowski
Link to postu
16 minut temu, Michał Dąbrowski napisał:

Mam prośbę bo już widzę, że wersja PIT4R(13) obowiązuje również dla 2024 roku - czy można to zapobiegawczo zmienić i ograniczyć tą wersję tylko na rok 2023, do momentu kiedy faktycznie będzie wiadomo, tak aby w przyszłym roku w styczniu sytuacja się nie powtarzała? 

Nie możemy tego zrobić, ponieważ ta wersja obowiązuje cały czas do ukazania się kolejnej wersji. Wszystkie firmy, które kończą działalność w trakcie roku 2024, wyślą na wersji 13.

Link to postu
3 minuty temu, Marta Nowacka napisał:

Czemu nie ma informacji, że po aktualizacji do wersji 1.78. nie będzie można sprządzać PIT-11. Po co w ogóle taka aktualizacja?

Jest taka informacja. Zadała Pani to samo pytanie w poniższej konwersacji:

Tam również wcześniej otrzymała Pani przekierowanie do wątku, informującym o tym, że w związku z wykryciem nieprawidłowości związanych z uwzględnianiem składek na PPK w deklaracji PIT-11(29) prosimy o wstrzymanie się z ich naliczeniem i wysyłką.

image.thumb.png.f003ee12b2eb4d343e0a7a533c5ade8c.png

Post z informacją o tym pojawił się 2.01.2024r.

 

 

Link to postu

Mnie temat PPK w ogóle nie dotyczy, więc uznałam, że nie jest to dla mnie istotne. Nie wiedziałam tylko, że w ogóle NIE BĘDZIE możliwości wystawiania PIT-

"prosimy o wstrzymanie się z ich naliczeniem i wysyłką." - nie oznacza, że nie będą Państwo mogli w ogóle ich wysyłać. 

 

Niestety nie mam czasu (szczególnie na początku roku) przeglądać całego forum w poszukiwaniu informacji o błędach w programach.

  • Lubię to 1
Link to postu
1 minutę temu, Marta Nowacka napisał:

Niestety nie mam czasu (szczególnie na początku roku) przeglądać całego forum w poszukiwaniu informacji o błędach w programach.

I właśnie dlatego zablokowaliśmy możliwość generowania i wysyłki błędnie wyliczonej deklaracji, zamiast zostawiać jedynie informację na forum.

 

Dokładamy wszelkich starań, żeby poprawka pojawiła się najszybciej, jak to możliwe.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...