Skocz do zawartości

Problemy z RTF do PDF

Polecane posty

Chcieliśmy zacząć w większym stopniu używać pól RTF w ofertach Gestora ale są one obarczone problemem eksportowania do PDF.

 

Ku mojemu braku zaskoczenia - nie jestem jedynym z problemami:

 

W tym temacie jednak poruszam 2 kolejne problemy - eksportowanie do PDF w niektórych przypadkach:

  1. odcina zawartość RTF
  2. renderuje dodatkowe puste pole na końcu obrazu RTF

 

Mówiąc "obraz RTF" odnoszę się do obrazu umieszczanego na PDF (ponieważ RTF jest renderowane do obrazu zamiast do tekstu).

 

Poniżej przykład wzorca wydruku standardowego (zmieniłem tylko tło pól RTF żeby było widać) na wersji 48.1.0. Błędy:

  • Informacje wstępne - w RTF są 2 linijki, na PDF widzimy puste pole pod (jest to część obrazu RTF).
  • Wariant 2 - w RTF jest jeszcze jedna linijka "TEST WARIANT 2". Na PDF została obcięta.
    • Zjawisko nie jest związane z wariantem, a (chyba) z zawartością RTF.
  • Informacje końcowe - w RTF są 2 linijki, na PDF widzimy puste pole pod.

Untitled.thumb.png.e076d82b7cb8674ff614a017acec9ddb.png

Wyraźnie się tu nakłada kilka problemów, moje obserwacje:

  • Przy Wydruk->Podgląd nie zachodzi obcinanie "TEST WARIANT 2" i RTF jest tekstowy.
    • Przy Wydruk->Podgląd -> Zapisz jako... PDF (z podglądu Stimulsoft) zachodzi obcinani i RTF jest tekstowy.
  • Przy Drukuj do pliku (PDF) zachodzi zarówno obcinanie jak i renderowanie RTF do obrazu (nie tekstowe).
  • Dodatkowe puste pole za RTF zachodzi w każdym przypadku.

 

Coś jest nie tak w narzędziach eksportu PDF - pytanie czy to biblioteki czy zależne od środowiska.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...