Skocz do zawartości

Odpisy z tytułu aktualizacji należności

Polecane posty

Witam. Zaczynamy pracę z Rewizorem nexo. Proszę o podpowiedź jak tu można ewidencjonować odpisy z tytułu aktualizacji wierzytelności?

W starym programie mieliśmy konto "280 - Odpisy z tyt.aktualizacji należności". Saldo tego konta powinno umniejszać saldo kont "201 - Rozrachunki z odbiorcami" w bilansie.

Niestety, w dotychczasowym programie nie mogłam tego zdefiniować poprawnie i w sprawozdaniu finansowym przed wygenerowaniem JPK poprawiałam kwoty ręcznie.

W Rewizorze Nexo wybrałam plan kont Wartant I. W tym wzorcowym planie jest konto "280 - Rozliczenie różnic kursowych".

Czy mogę dostosować to konto do własnych potrzeb? Nie wiem, gdzie może być ono użyte w programie, wg podglądu nie widnieje w żadnych sprawozdaniach.

W jaki sposób można zdefiniować użycie w bilansie, aby to saldo umniejszało salda kont 201?

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.

Czy może Pan potwierdzić, że mogę zmienić przeznaczenie konta "280" zdefiniowanego we wzorcu "Wariantu I" jako "Rozliczenie różnic kursowych" i wykorzystać je na potrzeby księgowania odpisów wierzytelności?

Nie widzę, aby to konto było użyte w sprawozdaniach lub schematach zdefiniowanych w programie.

Zakładka z informatorem konta "użycie w sprawozdaniach" jest pusta.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...