Skocz do zawartości

Personalizacja mnemoników (w tym własne typy dokumentów)

Polecane posty

Czy są planowane jakieś prace w kierunku personalizacji (i dodawania) mnemoników?

 

Od pojawienia się własnych typów dokumentów zaistniała opcja dodawania własnych mnemoników (niestety są tworzone automatycznie wg symbolu dokumentu i nadpisują istniejące mnemoniki) - dobrze gdyby były konfigurowalne (choćby w podstawowych parametrach typu dokumentu).

 

Najlepiej gdyby mnemoniki miały swoją konfigurację (moduł) tak jak wzorce wydruku i pozwalały określić różne dla różnych dokumentów.

 

Czy przewidziane są mnemoniki 3-znakowe?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

We własnych typach dokumentów po wejściu do konfiguracji nowego typu w polu Symbol można wpisać mnemonik (nawet trzyznakowy) i korzystać z niego tak jak z mnemoników w całym nexo. Unikalne kody w postaci FS1, ZK1 itd są nadawane ze względu na uprawnienia, które się tworzą dla własnych typów dokumentów. 
Czy chodzi o sytuację, że chce Pan symbol FS (np. na wydrukach), a do tego samego typu dokumentu używać inny mnemonik? 

Link to postu
W dniu 22.01.2024 o 15:25, Urszula Buczek napisał:

We własnych typach dokumentów po wejściu do konfiguracji nowego typu w polu Symbol można wpisać mnemonik

Zgadza się.

W dniu 22.01.2024 o 15:25, Urszula Buczek napisał:

(nawet trzyznakowy) i korzystać z niego tak jak z mnemoników w całym nexo.

A faktycznie. Są wtedy 2 pierwsze znaki Symbolu, a w przypadku nieunikalności mnemonika wyświetli się okno wyboru. Nie wiem jakim cudem to mnie ominęło podczas testowania.

 

Zwracam honor - jest to przemyślane. Brakuje tylko tych nazw interfejsowych, bo znowu w oknie wyboru mnemonika jest pusty tytuł - odsyłam:

 

Na razie więc temat zostawiam., ale nadal uważam, że powinna pojawić się opcja definiowania totalnie własnych mnemoników (jak skróty klawiszowe) i dopinania do nich komend tak jak to się robi w Ulubionych->Zarządzaj. A jednocześnie skoro można by wtedy definiować własne komendy - pozwolić też na edycję lub wyłączanie tych wbudowanych.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...