Skocz do zawartości

Księgowanie różnych pozycji w KPiR z jednej FV

Polecane posty

Witam,

 

Księgowanie różnych pozycji w KPiR z jednej FV, jak to zrobić w nexo rachmistrz?
Tzn. mam jedną fakturę na której mam np papier xero i płyn do auta. Papier idzie 100% oba podatki w koszty a płyn do auta 75% podatek dochodowy i 50% vat w przypadku auta osobowego w celach mieszanych (jeżeli jest inaczej proszę mnie wyprowadzić z błędu).

Zważywszy na powyższe powstaje moje pytanie tzn jak to zaksięgować w programie rachmistrz ?

Link to postu

Dzień dobry.

 

Fakturki są pobierane z Subiekta? Jeżeli tak i jeżeli chce Pani proces dekretacji zautomatyzować, to takie pozycje na fakturce powinny być opisane, która pozycja jest która; w Pani wypadku opisane że np papier jest kosztem zwykłym a płyn jest wydatkiem związanym z eksploatacją auta. Tak opisane pozycje można wykorzystać w definicji schematu dekretacji, którego definicja będzie określała jakie kwoty pozycji, w jakiej wielkości mają trafiać do zapisów księgowych czy VAT. Tyle idea.

 

Taki opis pozycji, który będzie można wykorzystać w księgowości można realizować na parę sposobów: poprzez przypisanie np grup czy cech towarowych dla danego asortymentu, poprzez wykorzystanie pól własnych na pozycjach dokumentu. Grupa towarowa, cecha czy pole własne są atrybutami, które można wykorzystać w definicji schematu dekretacji.

 

Samo definiowanie schematu jest już myślę dokładnie opisane w naszym systemie e-pomocy: dla przykładu proszę zajrzeć:

Rachmistrz-nexo-opis-pol-widocznych-przy-tworzeniu-schematu-dekretacji.html

 

Rewizor-nexo-–-tworzenie-schematu-dekretacji-dla-faktury-zakupu-krok-po-kroku.html

 

Rachmistrz-nexo-opis-pol-widocznych-przy-tworzeniu-schematu-dekretacji.html

 

 

 

 

Edytowane przez Roman Budzisz
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...