Skocz do zawartości

Rachmistrz NEXO sugestie

Polecane posty

Witam!

 

Mam kilka sugestii po przesiadce z GT na NEXO, może coś warto rozważyć i dodać?

 

- brakuje mi bardzo funkcjonalności i skrótu F12 - błyskawiczne otwarcie tego samego podmiotu w nowym oknie i praca na dwóch oknach rozmieszczonych obok siebie na ekranie panoramicznym

- powinna być możliwość wyłączenia ostrzeżenia przy zmianie podmiotu, że program się zamknie. W pracy zmieniam podmiot kilkadziesiąt razy dziennie i ta czynność potwierdzania staje się już uciążliwa. Przydała by się opcja "nie pokazuj więcej"

- brakuje mi skrótu CTRL+F4 - zmiana podmiotu

- przy listach płac brakuje opcji "pobierz składniki z umowy o pracę"

 

 

 

Link to postu

Każdą z sugestii wymienionych w pierwszym poście zapisujemy do realizacji i dziękujemy za te zgłoszenia. 
Natomiast odnośnie skrótów to nie należy się spodziewać, że będą takie same jak w GT, bo to są dwa różne systemy i w nexo mamy o wiele więcej używanych skrótów klawiszowych. Na pewno Ctrl+F4 nie będzie służyło do zmiany podmiotu, bo obecnie jest wykorzystywane do zamykania aktywnej zakładki. Jeśli jednak jakiś skrót, który funkcjonuje w GT, a ta sama funkcja w nexo nie ma skrótu klawiszowego to w miarę możliwości postaramy się dodać, pod warunkiem, że dany skrót nie jest używany do czegoś innego. 
 

Link to postu
3 godziny temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

A kiedy ta funkcja się przydaje?

Przecież jak się liczy wypłatę to składniki z umowy się same tam dodają.

Są sytuacje, że lista jest już przygotowana na dochodzi lub odchodzi jakiś składnik płacowy 

W takiej sytuacji w GT edytowałem umowę i składniki a w LP po prostu przy tej osobie pobierałem aktualne składniki wg powyższego schematu.

Teraz to chyba od nowa trzeba będzie usunąć LP/osobę z listy i dodać na nowo 

niby nic ale po używaniu GT od 2006 roku jakoś przyzwyczajenie zostaje 

Edytowane przez Michał Dąbrowski
Link to postu
2 godziny temu, Wiesław Musik napisał:

Jakikolwiek. Aby tylko był do zmiany podmiotu 

I bez potwierdzania zamknięcia! Matko! Po kliku dniach pracy ten komunikat to koszmar

Proszę o dodanie checkbox'a "nie pokazuje więcej komunikatu" lub coś w tym stylu

 

Dodatkowe pytanie/sugestie:

- przy wystawieniu listy płac oprócz numeru wymagane jest wprowadzenie Tytułu, po co. W GT mogło zostać puste i w 90% u nas takie było, sporadycznie coś tam było wpisywane i tak powinno pozostać

- zatwierdzanie listy płac: czy okienko "wykonaj" na prawdę musi się za każdym razem pojawiać po wybraniu z opcji menu "zatwierdź"?  

- jaki skrót literowy po rozwinięciu menu odpowiada za drukowanie kasowej LP? W GT było to "s" teraz nie wiem bo w menu nie jest to oznaczone w żaden sposób (a było  w GT)

 

 

Link to postu
3 godziny temu, Urszula Buczek napisał:

Każdą z sugestii wymienionych w pierwszym poście zapisujemy do realizacji i dziękujemy za te zgłoszenia. 
Natomiast odnośnie skrótów to nie należy się spodziewać, że będą takie same jak w GT, bo to są dwa różne systemy i w nexo mamy o wiele więcej używanych skrótów klawiszowych. Na pewno Ctrl+F4 nie będzie służyło do zmiany podmiotu, bo obecnie jest wykorzystywane do zamykania aktywnej zakładki. Jeśli jednak jakiś skrót, który funkcjonuje w GT, a ta sama funkcja w nexo nie ma skrótu klawiszowego to w miarę możliwości postaramy się dodać, pod warunkiem, że dany skrót nie jest używany do czegoś innego. 
 

Nie muszą być te same, przyswoimy nowe

  • Lubię to 1
Link to postu
15 godzin temu, Michał Dąbrowski napisał:

Są sytuacje, że lista jest już przygotowana na dochodzi lub odchodzi jakiś składnik płacowy 

W takiej sytuacji w GT edytowałem umowę i składniki a w LP po prostu przy tej osobie pobierałem aktualne składniki wg powyższego schematu.

No to raczej nie jest jakiś codzienny scenariusz...

 

15 godzin temu, Michał Dąbrowski napisał:

niby nic ale po używaniu GT od 2006 roku jakoś przyzwyczajenie zostaje 

To jednak inna linia programów i nigdy nie będą takie same pod kątem każdej najmniejszej funkcji. Właściwie to samo dotyczy sugestii z następnego Pana postu.

Link to postu
17 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

To jednak inna linia programów i nigdy nie będą takie same pod kątem każdej najmniejszej funkcji. Właściwie to samo dotyczy sugestii z następnego Pana postu.

Czy ja piszę o każdej? Wypisuję te które, wg mnie usprawnią nam, biurom, pracę

 

23 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

No to raczej nie jest jakiś codzienny scenariusz...

Z takim podejściem to można połowę funkcji wywalić bo "nie są codzienną sytuacją"

Link to postu
2 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Funkcje kadrowo-płacowe w Rachmistrzu nexo i Rewizorze nexo to podstawowy, bardzo ograniczony zakres.

Pełna funkcjonalność w tych obszarach dostępna jest w Gratyfikancie nexo.

Od 2006 pracowałem na mikrogratyfikancie i jego funkcjonalność była dla mnie wystarczająca, też było ograniczony zakres

 

Zostałem niejako zmuszony na przejście na NEXO po zmianie licencjonowania wersji GT i na ten moment żałuję

Link to postu
17 godzin temu, Michał Dąbrowski napisał:

- jaki skrót literowy po rozwinięciu menu odpowiada za drukowanie kasowej LP? W GT było to "s" teraz nie wiem bo w menu nie jest to oznaczone w żaden sposób (a było  w GT)

Ta operacja nie ma domyślnie przypisanego żadnego skrótu, ale w konfiguracji 'Definicje widoków' można konfigurować własne skróty dla operacji w tym module:
image.thumb.png.3d8369aa7da1e4efd4aa23b415c75dd8.png

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...