Skocz do zawartości

Automatyzacja - Generowanie pliku wymiany do Płatnika

Polecane posty

Dzień dobry. Mam ustawiony automat do generowanie pliku wymiany do Płatnika, a w nim oczywiście ustawiony folder do eksportu, niech to będzie dla przykładu komp1 C:\ZUS. Gdzie zostanie wyeksportowany plik jeśli podmiot zostanie uruchomiony na np. komp2 ? Oczywiście chodzi o przypadek, kiedy automat nie został uruchomiony na komp1.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie odnośnie formatowania warunkowego. Mam dodaną kolumnę "Plik wymiany" a na jej podstawie sformatowane wiersze. Do tego jest automat generujący plik wymiany. Co mam źle ustawione, że informacja o wygenerowaniu pliku nie pojawia się na liście?

image.thumb.png.407b7f4fac1afcf69dc24ce0f04b7a58.png

Jak widać na poniższym screenie pliki wymiany zostały wygenerowane:

 

image.png.fe1c60fb2a32f9058185eacac3381015.png

Link to postu
14 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Na wersji v49 nie umiemy takiego zachowania powtórzyć - status pliku ustawia się na "tak".

Może to jednorazowy problem... - proszę sprawdzić w historii automatu czy nie ma tam jakichś błędów.

I sprawdzić czy kolejne wykonanie automatu nadal nie będzie działać.

Są błędy, co ciekawe o tej samej godzinie co wygenerowane pliki:

image.png.76473f108247ab79ac76f8ab5c0dac57.png

7 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Proszę też jeszcze pokazać całą definicję automatu.

Myślę że tu jest problem:

image.thumb.png.c1fdbe991131efb42d60d3b8ded35969.png

Automat jest importowany z pliku utworzonego u jednego z klientów. W pliku ścieżka jest podana jednokrotnie:

{"Aktywna":true,"Nazwa":"Generowanie pliku wymiany do Płatnika","Opis":null,"MiejsceWykorzystania":281474976710656,"TypWyzwalacza":1,"Wykonawca":1,"UzytkownicyWykonujacy":[],"RoleWykonujacych":[],"ZapasowyWykonawca":null,"UzytkownicyWykonujacyBezOpiekuna":[],"RoleWykonujacychBezOpiekuna":[],"OpoznienieWykonaniaTicks":null,"RodzajOpoznienia":0,"OpoznienieOmijaDniWolne":null,"UruchamianieOmijaDniWolne":null,"GodzinaWykonania":null,"Kolejnosc":2.000000000000000000000,"WykonaniePoZadanymCzasie":false,"CzasWykonaniaOdSpelnieniaWarunkowTicks":null,"RodzajKryterium":"1","WyrazenieLogiczne":null,"Warunki":[{"Id":"8f97a687-fac5-4881-8d73-0b37221850da","NazwaWarunku":null,"CzyNegacjaWarunku":false,"SposobRozpatrywaniaWartosci":null,"Parametry":[]}],"Czynnosci":[{"Id":"afbb8cf1-46d8-46ca-9828-030a8bb537ea","Parametry":[{"Id":0,"Wartosc":"E:\\ZUS\\Eksport","KolekcjaWartosci":[],"NazwaParametru":"Folder","CechyCharakterystyczne":[]}]}],"Cykl":null,"RoleRecznegoWykonania":[]}

 

Link to postu

Zauważyłem jeszcze, że w przypadku kiedy automat będzie uruchomiony na komputerze, na którym ścieżka nie istnieje, to automat się nie wykonuje ale też nie ma żadnego komunikatu o błędzie (poza historią dostępna w automacie) . Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby powiadomienie o braku lub błędzie w  wykonaniu jakiegoś automatu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...