Skocz do zawartości

Od czego zależy szybkość instynktu ?

Polecane posty

Od jakich parametrów zależy szybkość instynktu. Czasami zdarza się że wpisuje NIP lub inne dane wciskam dodaj nowy nowy a on nagle znajduje. Czasami muszę wolniej wpisywać bo program nie nadąża za mną. Od jakich części składowych on zależy. Działam poprzez serwer, który jest Fujitsu TX1310 M3 (Xeon E3-1225 v6 @ 3.30Ghz, 16GB RAM, sieć 1Gbps, do tego dwa dyski SSD w RAID 1). Stacja robocza to Dell na i5-8500 3.00Ghz, 64GB RAM, dysk NVME, grafika Nvidia GTX 1650, sieć 1Gbps
 

Zastanawiam się jak u was to wygląda ? U mnie otwarcie Rachmistrza z poziomu biura zajmuje średnio 30 sekund. Dla mnie wydaje się długo jak u was się otwiera, najbardziej zależy mi aby poprawić szybkość działania instynktu, gdy wpisuje nip lub nazwę firmy aby błyskawicznie wyskakiwały propozycje a nie zastanawiał się. Tak samo z wyświetlaniem dokumentów. Wchodzę w KPiR lub EwiVAT. Nie ma nic nagle dane zostały zaczytane.

Link to postu

Ja mam procesor Ryzen 8 rdzeni / 16 wątków Zen 3+, 32 GB Ram DDR5, dysk twardy NVME PCIE4.0 o prędkości odczytu ponad 5 GB/sek i u mnie program uruchamia się podobnie i chodzi ślamazarnie. Dużo szybciej włączają się superwymagające gry 3D. Zatem wnioskować można, że leży optymalizacja programu i sprzęt nic tu nie pomoże...

Link to postu
Godzinę temu, Tomasz Bartodziej napisał:

Otwarcie z Ra, Re czy Gr poziomu biura: 12 sek

Procesor    Intel(R) Core(TM) i7-14700K, 3400 MHz, Rdzenie: 20, Procesory logiczne: 28

Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM)    64,0 GB
Nazwa    NVIDIA GeForce RTX 4070
Model    KINGSTON SKC3000D2048G x3 szt

Wszystko inne oprócz nexo klikam i jest. 


 

 

Jaki SQL Express czy Standard ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...