Skocz do zawartości

[Sfera] Korekta do niestniejącego i koszt magazynowy

Polecane posty

Chciałbym zmodyfikować w korekcie do nieistniejącego, koszt magazynowy, jak na zrzucie:

image.thumb.png.2dee6c72218f39ea93770f3375b28906.png

Próbowałem się do tego kosztu dostać poprzez KosztMagazynywy, KosztMagazynowyRoznicaWartosciowa, a nawet dodanie KosztPrzyjecia do KorektyKosztow. Skończyły mi się pomysły i podpowiedzi z bibliotek SDK. Będę wdzięczny za podpowiedź, gdzie tego w PozycjaKorekty szukać.

Link to postu

Ustawiałem wartość na nim, ale już przed zapisaniem obiektu, nie było żadnego efektu na wartości. Ale sprawdzę to dzisiaj jeszcze raz, skoro to jest na pewno ono, może coś pominąłem, albo po wielu próbach, pogubiłem się w kompilacjach - niestety muszę to testować na środowisku testowym klienta, co utrudnia debugowanie :(

Jeszcze dla pewności, czy tą wartość muszę podać ujemną? Interfejs Sobie zamienia, może tutaj jest problem, że dawałem dodatnią - przyznam dalej nie testowałem, bo nie byłem pewien gdzie dopisywać.

Link to postu

Zgadza się, wpisany koszt powinien być ujemny, chociaż nie powinno to mieć tutaj znaczenia.

Cytat

Ustawiałem wartość na nim, ale już przed zapisaniem obiektu, nie było żadnego efektu na wartości.

Tzn. ustawiał Pan wartość tuż przed zapisem dokumentu, czy po ustawieniu wartości wykonywał Pan jeszcze jakieś czynności na dokumencie, a przed koszt był inny niż wpisany?

Link to postu
3 minuty temu, Mateusz Matuszewski napisał:

Tzn. ustawiał Pan wartość tuż przed zapisem dokumentu, czy po ustawieniu wartości wykonywał Pan jeszcze jakieś czynności na dokumencie, a przed koszt był inny niż wpisany?

Ustawiałem wartość i zaraz robiłem przez konsole pokazanie tej wartości, a w niej pojawiała się kwota wpisana jako cena netto po rabacie. Ale tak jak wspomniałem, eksperymentowałem z różnymi polami i jeszcze dokładnie dzisiaj to sprawdzę, i w razie czego podam kod, którym to robię, tylko bliżej wieczoru. Istnieje ryzyko, że to ja zrobiłem babola :)

Link to postu

No dobra, może jeszcze zrobię z tego wątku coś przydatnego :)

Chciałbym zmienić datę zakończenia dostawy. Z tego co sprawdziłem w bazie, to trafia ona jako pole DataWydaniaWystawienia, na Auto KWZ, który powstaje do KFS do nieistniejącego. Próbowałem przesłać pod polem DataWydaniaWystawienia do tej korekty datę, ale nie przyniosło to efektu - tym razem zweryfikowałem to 3 razy. Czy istnieje jakaś możliwość przesłania tej daty, podczas tworzenia KFS do nieistniejącego, bez ingerencji w KWZ?

 

Screen z procesowania i wyniku w NEXO.

image.thumb.png.d7500ad0053a3a9bdaaa75c430187583.png

Wycinek kodu odpowiedzialnego za tworzenie, do momentu wprowadzenia daty, bo wiem, że czasem liczy się kolejność, no ale tutaj chyba nic nie powinno mieć wpływu.

using (IKorektaDokumentuSprzedazy kfs = korekty.UtworzKorekteFakturySprzedazy())
{
// numer korygowanego
kfs.Dane.DaneKorygowanego.NumerKorygowanego = results.orginal;
// magazyn
int magazynId = results.stock;
Magazyn magazyn = magazyny.Dane.Wszystkie().Where(m => m.Id == magazynId).FirstOrDefault();
kfs.Dane.Magazyn = magazyn;
// nabywca
int nabywcaId = results.customer;
var nabywca = podmioty.Dane.Wszystkie().Where(p => p.Id == nabywcaId).FirstOrDefault();
kfs.Dane.Podmiot = nabywca;
// data oryginalu
if (results.date != null)
  {
  string dateString = results.date;
  DateTime datawprowadzenia = Convert.ToDateTime(dateString);
  kfs.Dane.DaneKorygowanego.DataOryginalu = datawprowadzenia;
  kfs.Dane.DaneKorygowanego.DataKorygowanego = datawprowadzenia;
  }
// data dostawy
if (results.delivery_date != null)
  {
  string dateString = results.delivery_date;
  DateTime datadostawy = Convert.ToDateTime(dateString);
  kfs.Dane.DataWydaniaWystawienia = datadostawy;
  }
  
kfs.Zapisz();
}

 

Link to postu

No ok, 100% racja. Nie wiem, chyba mój mózg zablokował się na założeniu, że DataSprzedazy, wejdzie mi jako Data wystawienia, mimo iż dobrze wiem, że ta druga do DataWprowadzenia. Dobiłem się sprawdzaniem rekordów w tablicach i widać mój program pokazywał DateSprzedazy dalej, że zafiksowałem się na DataWydawaniaWystawienia z KWZ. Ogólnie chyba temat mnie lekko przegrzał, bo ciągnął się miesiącami, wiadomo jaki jest powrót do kodu, a w grę wchodzi tworzenie korekt na PZ i KFS, w dwóch różnych podmiotach, z wyszukiwaniem wzajemnych dokumentów.

 

Dzięki jeszcze raz za pomoc i mam nadzieję, że nie ma jakieś urazy, za takie pierdoły, które człowiek powinnien doskonale ogarniać już po tylu latach z wami ;)

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...