Skocz do zawartości

[Sfera] Próba zmiany ceny określonego asortymentu dla faktury

Polecane posty

Usecase:

 

Chciałbym utworzyć fakturę z systemu e-commerce. Posiadam tam inne ceny, niż te w Subiekt Nexo. Szukałem rozwiązań w dokumentacji oraz na forum i nie potrafiłem znaleźć czegoś, co pomogłoby mi rozwiązać problem.

 

Urywek kodu źródłowego dodającego asortyment jako pozycje do faktury:

 

                        InsERT.Moria.ModelDanych.Asortyment asortyment = asortymenty.Dane.Wszystkie().Where(k => k.Id == asortymentId).Single();
                        if (asortyment != null)
                        {
                            Console.WriteLine("Assortiment Found in Subiekt: " + asortymentId);
                            Cena cena = new Cena();
                            cena.BruttoPoRabacie = Convert.ToDecimal(orderItem.price_brutto);
                            cena.BruttoPrzedRabatem = Convert.ToDecimal(orderItem.price_brutto);
                            cena.NettoPrzedRabatem = orderItem.price_netto();
                            cena.NettoPoRabacie = orderItem.price_netto();
                            Console.WriteLine("Created pricing for: " + asortymentId);

                            PozycjaDokumentu pozycjaDokumentu = new PozycjaDokumentu();
                            pozycjaDokumentu.AsortymentAktualny = asortyment;
                            var pozycjaProdukt = invoice.Pozycje.Dodaj(asortyment.Symbol, Convert.ToDecimal(orderItem.quantity));
                            pozycjaProdukt.Cena = cena;
                            invoice.Pozycje.AktualizujAsortyment(pozycjaProdukt);

                            invoice.Przelicz();

                            Console.WriteLine("make invoice count for position: " + asortymentId);
                        }

 

Liczę na chociaż najmniejsze wsparcie z Państwa strony co do rozwiązania mojego problemu.

 

PS: nie chciałbym dodawać nowego cennika dla danych produktów, ponieważ cena w e-commerce jest bardzo zmienna.

 

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Kamil Ciszewski
estetyka
Link to postu
  • Kamil Ciszewski zmienił tytuł na [Sfera] Próba zmiany ceny określonego asortymentu dla faktury

Nie ma konieczności ręcznego tworzenia obiektów typu Cena i PozycjaDokumentu. Pozycja zwrócona przez metodę Pozycje.Dodaj jest już uzupełniona wszystkimi niezbędnymi danymi. W Pana przypadku powinno wystarczyć ustawienie ceny netto przed rabatem, a reszta cen wyliczy się automatycznie.
 

InsERT.Moria.ModelDanych.Asortyment asortyment = asortymenty.Dane.Wszystkie().Where(k => k.Id == asortymentId).Single();
if (asortyment != null)
{
    var pozycjaProdukt
      = invoice.Pozycje.Dodaj(
      		asortyment,
      		Convert.ToDecimal(orderItem.quantity),
      		asortyment.PodstawowaJednostkaMiaryAsortymentu);
    
    pozycjaProdukt.Cena.NettoPrzedRabatem = orderItem.price_netto();
}

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...