Skocz do zawartości

Przekroczono limit niespłacomych dokumentów dla Klienta, który wynosi 0. Aktualna liczba niespłaconych dokumentów: 1.


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Dariusz Nowak,

Polecane posty

Dzień dobry,

1. Opis sytuacji.

2. Prośba o wyjaśnienie.

 

1. Wchodzę w: Konfiguracja -> Szablony Klientów -> Domyślny szablon osoby (popraw)-> (Pole Kredyt Kupiecki) Zaznaczone, ZEZWALAJ NA KREDYT KUPIECKI, (poniżej pole:Maks. liczba niespłac. dokumentów: ustawiłem wartość na 0 . (załącznik: Limit niezaplaconych dokumentów na WZ blokada.jpg).

LimitniezaplaconychdokumentwnaWZblokada.thumb.jpg.795b149c5091c4d5e718963ec2efb100.jpg

 

Teraz scenariusz (wykonałem). Tworzę zamówienie ZK dla Klienta. Na podstawie zamówienia przyjmuję zapłatę za całość zamówienia i generuję fakturę sprzedaży z blokadą skutku magazynowego. Po czasie wystawiam dokument WZ i otrzymuję komunikat (plik: 19.03 pole kredyt.jpg) jak w temacie: Przekroczono limit niespłaconych dokumentów dla Klienta, który wynosi 0. Aktualna liczba niespłaconych dokumentów: 1. 19.03polekredyt.jpg.1c059d8cbcfae74d5a9f320b884d5eb8.jpg

2. - i tutaj bardzo proszę kogoś uprzejmego o wyjaśnienie i pomoc. Rozumiem, że limit który ustawiłem na 0 został przekroczony i stąd ten komunikat?, natomiast dokument jest już opłacony i nie rozumiem dlaczego otrzymuję ostrzeżenie o 1 nieopłaconym dokumencie. (Wszystkie dokumenty są opłacone przez Klienta)

Link to postu
  • Rozwiązanie
16 godzin temu, Tomasz Korzeniowski napisał:

Po czasie wystawiam dokument WZ i otrzymuję komunikat

Proszę sprecyzować, czy wystawia Pan dokument WZ ręcznie, czy wywołuje Pan skutek magazynowy na dokumencie sprzedaży? Wywołanie skutku magazynowego automatycznie utworzy dokument wydania zewnętrznego.

 

Najpewniej w ustawieniach klienta ma Pan ustawiony zakaz płatności odroczonych. Jeśli chodzi o szablony, to służą one do szybkiego dodawania nowych klientów. Więcej o szablonach można przeczytać w temacie e-Pomocy technicznej: InsERT nexo – Co to jest szablon klienta i jak może usprawnić pracę w firmie?

Link to postu
Godzinę temu, Dariusz Nowak napisał:

Proszę sprecyzować, czy wystawia Pan dokument WZ ręcznie, czy wywołuje Pan skutek magazynowy na dokumencie sprzedaży? Wywołanie skutku magazynowego automatycznie utworzy dokument wydania zewnętrznego.

Dziękuję za zainteresowanie. Czy automatycznie, czy ręcznie nie ma związku. Ale w opisanym przypadku WZ wystawiłem ręcznie i wszystko działa bez zarzutu. Towar jest wydawany. Proszę się na mnie nie gniewać ale nie o to pytałem 😅 .

 

1 godzinę temu, Dariusz Nowak napisał:

Najpewniej w ustawieniach klienta ma Pan ustawiony zakaz płatności odroczonych. Jeśli chodzi o szablony, to służą one do szybkiego dodawania nowych klientów. Więcej o szablonach można przeczytać w temacie e-Pomocy technicznej: InsERT nexo – Co to jest szablon klienta i jak może usprawnić pracę w firmie?

Wszystko to jest mi znane i jasne. Mam ustawione: [√] Zezwalaj na kredyt kupiecki i dodatkowo przy tej opcji nie ustawiłem ograniczeń (jak na załączonym rzucie z poprzedniego posta) oprócz jednego: "Maks, liczba niespłac. dokumentów"  - ustawiłem na 0 i zrobiłem to celowo. Użytkownicy Subiekta nie mają blokad na wystawianie dokumentów jeśli nie jest opłacony, to nam pozwala przez pomyłkę nie wydać niezapłaconego towaru. Jeżeli Klient ma niezapłacone, ja/użytkownik nexo otrzymuję komunikat o niezapłaconych dokumentach i to jest super. Natomiast przypadek który ja opisałem, to Klient który został rozliczony i to wiele wcześniej niż wystawiałem WZ. Zamówienie w programie zostało zrealizowane jako fa vat z blokadą skutku magazynowego, opłacone w całości. Klient czekał aż towar dla niego przyjdzie i po 2 tygodniach od wystawionej faktury przyjechał go odebrać. Robiąc WZ dla tego Klienta w nexo wyskakuje wklejony poprzednio komunikat: Przekroczono limit niespłaconych dokumentów dla klienta, który wynosi 0 (co jest prawdą). Aktualna liczba nieopłaconych dokumentów wynosi 1 (co nie jest prawdą, nie ma tu logiki dla mnie skoro Klient ma wszystko zapłacone i dlaczego tak jest pytam się).

19.03polekredyt.jpg.1c059d8cbcfae74d5a9f320b884d5eb8.jpg

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, ten Klient nie ma nierozliczonych rozrachunków. Opcja nierozliczone-nic nie pokazuje, dlatego załączam Panu opcję WSZYSTKIE.

To był prosty schemat. 1) Utworzenie Zamówienia z datą 19.02.2024 + 2) Zrealizowanie zamówienia jako FS zapłacona w całości przelewem bez skutku magazynowego (z blokadą) z datą 24.02.2024 + 3) WZ z datą 19.03.2024.

22.03rachunki.thumb.jpg.0df76be1c4167865a083a80b7386fb94.jpg

Edytowane przez Tomasz Korzeniowski
Link to postu

Dziękuję za informacje, wszystko jasne. Komunikat informujący o aktualnej liczbie niespłaconych dokumentów odnosi się również do aktualnie tworzonego dokumentu. Jeśli w kartotece klienta ma Pan ustawione zero dokumentów niespłaconych, to program pilnuje, aby faktycznie było zero.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...