Skocz do zawartości

SUBIEKT123 - dwa osobne konta do faktur dla jednego Klienta (ten sam numer NIP)

Polecane posty

Klient prowadzi działalność gospodarczą, wystawia faktury w Subiekcie123.

Jednocześnie ma też prywatny najem, do którego też wystawia faktury.

Faktury z obu rodzajów aktywności w danych Klienta na fakturze, czyli Jego dane jako sprzedawcy, mają podany Jego NIP, oczywiście jest to ten sam numer.

 

Z tego co do tej pory sprawdziłam to nie można ustawić dwóch osobnych kont w Subiekcie123 (w sensie dwie nazwy działalności (Firma + Najem) logowane na dwa inne mejle, ale dla podatnika z tym samym NIP).

 

Czy istnieje jakaś możliwość, żeby faktury z obu aktywności były wystawiane na dwóch kontach (czyli dwóch oddzielnych dostępach do Subiekta123)?

Wcześniej korzystałam z innych programów do fakturowania (też takich udostępnianych przez Biuro) i programy te nie widziały problemu, że są różne rodzaje działalności (czyli odrębne konta do faktur dla każdego rodzaju aktywności), ten sam numer NIP na obu kontach nie stanowił problemu.

 

Nie wiem czy jasno to opisałam, ale chodzi mi o to, że Klient nie chce mieć "wymieszanych" faktur z działalności i najmu na jednej liście faktur w Subiekcie.

Chciał sobie to oddzielić, bo faktury z Najmu wystawia inna osoba, która nie powinna mieć dostępu do faktur z Działalności.

Czy jest jakieś rozwiązanie dla takiej sytuacji?

 

Link to postu

Dzień dobry Pani Ewo,

Dziękuję za przesłanie jasnego opisu sytuacji. Wystarczy dodać do Konta InsERT drugą firmę ze zmienioną nazwą oraz tym samymi numerem NIP. Wtedy można zakupić druga licencję Subiekta 123 i wystawiać faktury pod najem.

Proszę o kontakt z naszym działem handlowym (podając dokładne dane) - założą drugą firmę z tym samym numerem NIP i wtedy będzie można zakupić drugą licencję Subiekta 123 (po okresie darmowym).

 

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.

Ale nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy.

 

Chodzi o udostępnienie SUBIEKTA123 przez biuro rachunkowe. Wtedy już nie kupuję licencji (po 30 dniowym okresie próbnym), bo BR ma licencję, jedynie udostępnia Klientom program do wystawiania faktur.

Czy zatem można udostępnić SUBIEKTA123 Klientowi niejako dwa razy (dwa odrębne konta do fakturowania) z tym samym NIP. 

Oczywiście nazwa jest inna.

Przykładowo pierwsza to FIRMA KLIENT NIP, druga nazwa to NAJEM KLIENT NIP.

Czy coś takiego jest możliwe, w ramach udostępnienia przez biuro rachunkowe?

 

Pozdrawiam :)

 

Link to postu

Pani Ewo,

 

Dwa razy udostępnić Subiekta 123 nie można. Druga licencja na program musi być już płatna (pierwsza może być udostępniona).

 

Proszę tylko potwierdzić uprawnienia:

Obecny klient licencji udostępnionej powinien mieć dostęp do faktur z działalności oraz dostęp do faktur z najmu. Druga osoba powinna mieć dostęp tylko do faktur z najmu.

 

 

 

Link to postu

Pani Ewo,

Kontakt jest wymagany ze względu na użycie tego samego numeru NIP. 

Jeżeli w temacie uprawień jest tak jak napisałem to firma i licencja powinna być podpięta pod konto, gdzie już jest licencja udostępniona (klient będzie widział dwa Subiekty 123 - najem i bieżąca działalność). I z drugiego Subiekta proszę wtedy wysłać zaproszenie do osoby, która ma wystawiać dokumenty tylko dla najmu. Po rejestracji będzie dla niej widoczny tylko jeden Subiekt 123. Po 30 dniach będzie wymagana opłata za Subiekta 123 wraz z modułem użytkownik+.

  • Lubię to 1
Link to postu

A skoro Pan tak szybko odpowiada to zaczepię jeszcze raz :)

 

A czy jest możliwość aby Insert zmienił wydruki faktur w SUBIEKT123, tak aby TERMIN PŁATNOŚCI był wytłuszczony, czy pisany większą czcionką?

Albo taka opcja, że termin byłby umieszczony w tym samym polu w którym jest data wystawienia faktury?

 

Klienci wcześniej wystawiali faktury w innym programie (też takim dla BR) i trochę się przyzwyczaili, mówiąc delikatnie, i teraz na fakturach Subiekta123 "poszukują" daty płatności.

A ja chcę ich jak najbardziej do SUBIEKTA123 przekonać 😍

 

A i przyznam im rację, bo faktycznie termin zapłaty, biorąc pod uwagę inne dane na fakturze, jest wyjątkowo słabo uwypuklony.

 

Będę wdzięczna za odpowiedź lub podpowiedź gdzie najlepiej pisać aby móc liczyć na zmiany w szablonach faktur!

Pozdrawiam

 

Link to postu

Dziękuję.

A na KSEF to tak czekamy, czekamy i ciągle go nie widać, a faktury wystawiać trzeba.

Poza tym obraz graficzny faktury to chyba będzie zależny od programu na którym się pracuje.

KSEF chyba nie narzuca pól z konkretną informacją i wyglądu faktury, czcionką i pogrubieniem itp?

 

Na razie to ja wolę poczekać jak INSERT o nas zadba :) 

To przy okazji - przydałoby się aby termin płatności też widniał na liście faktur (po zalogowaniu do SUBIEKT123), jako kolejna kolumna obok tej z kwotą do zapłaty na przykład.

Pozdrawiam i już nic nie wymyślam ;)

Dziękuję za pomoc

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...