Skocz do zawartości

Filtr w towarach - o statusie: "niewystawione i niegotowe do wystawienia"

Polecane posty

Prośba o filtr. Przy wystawianiu aukcji z listy towarowej potrzebny jest filtr o statusie w serwisach aukcyjnych: „niewystawione i niegotowe do wystawienia” lub jakiś oddzielny filtr czy towar jest w aukcjach przygotowanych jako gotowy do wystawienia czy nie. Co łatwiej/ szybciej Wam wprowadzić.

 

Na razie można będzie obejść aktualizację tagów w wystawianych aukcjach tylko jeśli się wystawia aukcje z modułu towary wg filtrów:

-np. o stanie: niezerowym,

-i o statusie w serwisach aukcyjnych: niewystawione

 

Tutaj jest bardzo potrzebny ten filtr: „niewystawione i niegotowe do wystawienia” żeby nie wystawić 2x tego samego towaru.

 

Aukcja jest w przygotowanych do wystawienia o danej porze, a jednocześnie towar widnieje jako niewystawiony w serwisach aukcyjnych ale przecież zaraz będzie wystawiony jak tylko przyjdzie czas wystawienia aukcji.

 

Brak tego filtru wprowadza zamieszanie, który towar jeszcze nie jest wystawiony i nie jest przygotowany do wystawiania. I trzeba ręcznie sprawdzać listę czy ten towar jest w przygotowanych aukcjach czy go nie ma...

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Najprościej byłoby tylko sprawdzić czy aukcja jest w przygotowanych i dać dodatkowy filtr o nazwie:

"towar w aukcjach przygotowanych" i dwie opcje: "tak" lub "nie"

 

Wtedy bardzo prosto można będzie przefiltrować towary:

-o statusie w serwisach aukcyjnych: nie wystawione

-towar w aukcjach przygotowanych: nie

 

I takie połączenie tych dwóch filtrów pokaże dopiero towary, które rzeczywiście nie są wystawione i nie są przygotowane do wystawienia. Uniknie się pomyłek ze zdublowanymi wystawieniami i nie trzeba będzie ręcznie sprawdzać, który towar rzeczywiście nie jest jeszcze wystawiony lub zaraz nie będzie.

 

A z filtru skorzystają wszyscy użytkownicy bo chyba nie ma takiej osoby, która by wystawiała 200 aukcji pod rząd o tej samej minucie (delikatnie pisząc - takie działanie jest nierozsądne).

Link to postu

To Ja nie będę zakładać nowego topicu, skoro jest tutaj poruszana podobna funkcjonalność.

 

Filtr 'wystawione' lub 'niewystawione' powinien mieć zmienioną nazwę na: 'Wystawione choć 1 raz' oraz 'Niewystawione nigdy' (Ponieważ tak one obecnie u mnie działają) i tutaj moja propozycja dodatkowy filtr, który powinien brzmieć 'Zakończone aukcje' - wyświetlałby wszystkie towary, których aukcje zostały już zakończone.

 

Tylko tutaj też trzeba będzie poprawić te 'zakończone' ponieważ czasem w zakładce towaru, nie aktualizuje się pole 'Data zakończenia aukcji' lub zamiast poprawiać zmienić, aby filtr 'Zakonczone aukcje' odliczał po prostu 30 dni od daty wystawienia.

Link to postu

 

 

Filtr 'wystawione' lub 'niewystawione' powinien mieć zmienioną nazwę na: 'Wystawione choć 1 raz' oraz 'Niewystawione nigdy'

 

 

Takie nazwy filtrów oznaczałyby, że odnoszą się do danych historycznych, a przecież pokazują wartości bieżące.

Nazwy obecne są odpowiednie.

 

 

filtr 'Zakonczone aukcje' odliczał po prostu 30 dni od daty wystawienia

 

 

A dlaczego akurat 30 dni ?

 

To by oznaczało, że gdy sprzedam cały asortyment z aukcji w ciągu 2 dni, to dopiero za 28 dni pojawi się w zakończonych  ?

???

Tutaj myślę, że jest obecnie prawidłowo.

Link to postu

 

 

Filtr 'wystawione' lub 'niewystawione' powinien mieć zmienioną nazwę na: 'Wystawione choć 1 raz' oraz 'Niewystawione nigdy'

 

 

Takie nazwy filtrów oznaczałyby, że odnoszą się do danych historycznych, a przecież pokazują wartości bieżące.

Nazwy obecne są odpowiednie.

 

U mnie tak to działa, pokazuje stan historyczny. Jak ustawić zatem aby pokazywało bieżący?

 

W załączniku ustawienie filtra na niewystawione i wystawione. Jak widac u mnie to nie działa prawidłowo.

niewystawione.thumb.jpg.c4f1b230bcaccb33c77f730b9e44349b.jpg

wystawione.thumb.jpg.bae4d7e2ee5e663e4fede56a3d492b96.jpg

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...