Skocz do zawartości

rozbieżności w zestawieniach stanów urlopów

Polecane posty

Witam, proszę zajrzeć w załączniki i wytłumaczyć skąd ten błąd / rozbieżność u pracownika. Jego historia zatrudnienia: umowa o pracę od 01.02.2023, wymiar urlopu 26 dni więc w przypadku zatrudnienia od lutego 24dni, wykorzystane 17 dni, więc pozostaje 7 jako zaległy w roku roku i patrząc na zestawienie we wszystkich absencjach wszystko gra, ilość dni się zgadza,  ale robiąc zestawienie RP stan urlopów czy to na dzień 31.12.2023 czy też 01.01.2024 pokazuje pracownikowi 6 dni do wykorzystania urlopu pozostałego należnego za rok 2023, ja wprowadziłem pracownika w błąd, gdyby nie dobre i poprawne relacje mógłbym zostać posądzony o oszustwo, czy kradzież dnia urlopu, bo nie wiem czy w kolejnym roku byłoby to widoczne, czy ten dzień w dalszym ciągu by "wisiał". Jak i co mogę zrobić w tym przypadku? Jeszcze przy okazji jedno pytanie: kiedy pracownik pobiera urlop dwutygodniowy w ciągu pokazuje 12dni (włączając weekend), dlaczego tak jest? choć do wynagrodzenia wczytało się prawidłowo 10 dni. Bardzo proszę o pomoc.

rp stan urlopów.jpg

wszystkie absencje.jpg

Link to postu

 

Proszę pokazać zakładkę URLOPY w pracowniku.

Proszę też w tamtym miejscu na roku 2023 wejść w szczegóły - porozwijać wszystkie sekcje i pokazać.

 

50 minut temu, Mariusz Spirydowicz napisał:

Jeszcze przy okazji jedno pytanie: kiedy pracownik pobiera urlop dwutygodniowy w ciągu pokazuje 12dni (włączając weekend), dlaczego tak jest?

 

Pewnie patrzy pan w widoku Absencji Wszystkich - w widoku Urlopy są dwie kolumny - dni robocze i dni kalendarzowe - domyślna kolumna to dni robocze.

Link to postu
35 minut temu, Mariusz Spirydowicz napisał:

tak, tu  widzę faktyczne 10 dni, aczkolwiek dziwi mnie to pomimo wszystko, że w jednym miejscu pokazuje 10 a w innym 12, z czego to wynika?

Już pisałem w różnych miejscach są kolumny - dni robocze i dnia kalendarzowe.

 

36 minut temu, Mariusz Spirydowicz napisał:

Co do sprawy widoku uw zaległego ? wiadomo skąd ta rozbieżność?

Też pisałem wyżej i prosiłem o dwa obrazki

Link to postu

żółty trójkąt pokazuje informację: "ograniczenie do 26 dni (z poprzednim zatrudnieniem)" w styczniu 2023 pracownik był już u nas zatrudniony na umowę zlecenie, bierzemy pod uwagę też fakt, iż urlop się zaokrągla, jednak nie rozumiemy czemu w jednym miejscu wskazuje poprawnie, a w innym już nie

Link to postu

Umowa zlecenie jest we właściwym miejscu, ale sugerując się Pana podpowiedziami zaczęliśmy wgłębiać się w staż pracy, dokumenty, świadectwa pracy pracownika i wynika z nich, że w momencie zatrudnienia u nas na umowę zlecenia miał ważną do 31.01.2023 w innej firmie z zatrudnieniem na 0,125 etatu, na świadectwie pracy jest wskazany 1 dzień uw (8godzin) wykorzystany w roku odejścia z tamtej firmy, czyli w styczniu. To już się robi trochę skomplikowane :) nawet jak na tematy kadrowe, które łatwe nie są 😏 bo dalej nie rozumiemy jak to ma wpływ na to co pokazuje nam system i dlaczego pomimo tego w zestawieniu zbiorczym nie pokazuje we właściwej ilości dni zaległego urlopu?

Link to postu

Oooo - doczytałem, że w poprzedniej firmie była 1/8 etatu.

Rzeczywiście wtedy należy mu się 1 dzień, a u nas 24 pełne dni.

Niestety Gratyfikant nexo nie obsługuje aktualnie możliwości wskazania wymiaru zatrudnienia w poprzedniej firmie i traktuje takie zatrudnienie jak na pełny etat - mamy zapisaną w planach realizację tego zagadnienia.

Należy w takim razie w pracowniku na zakładce Urlopy dla roku 2023 wprowadzić w kolumnie Korekta 1 dzień.

Link to postu

no chyba jednak nie do końca, bo system widzi 23 dni 6 godzin i 40min, zaokrągla to do 24 dni i na podstawie tego wylicza należny właściwie i pokazuje na początek 2024 7 dni zaległego, tylko czemu na zbiorczym już policzył od tych 23 dni 6 godzin i 40min i nie zaokrąglił i pokazuje 6dni? to jest dla nas zagadką :) 

Link to postu

Tu widać, że z roku 2023 na rok 2024 przeszło 7 dni???

Tu widać urlopy wykorzystane - a ich można wpisać ile się chce - jeśli się zignoruje ostrzeżenia.

 

To ile przechodzi urlopu zaległego na następny roku widać na zakładce urlopy w pracowniku i w raporcie Stan urlopów. Z pewnością nie na liście absencji urlopowych.

Link to postu

kurcze, no nie do końca, bo nawet jeśli w absencji można pisać co się chce, u nas jest wszystko zgodne z wnioskami urlopowymi pracownika, z faktycznym, fizycznym wykorzystaniem uw, miał na start 24 dni, wykorzystał 17, pozostaje 7, prosta matematyka, a RP pokazuje 6, więc to tu jest błąd, tylko skąd i dlaczego dalej pod znakiem zapytania 🤔

Link to postu

Przecież doszliśmy do wniosku, że program naliczył 23 dni urlopu należnego za 2023 rok.

Widać to na Pana obrazku:

image.thumb.png.58fa478c55425d46357d0c0684450e38.png

I doszliśmy do wniosku dlaczego naliczył 23, a nie 24 - w poprzednim zatrudnieniu nie ma wymiaru zatrudnienia i program traktuje je jako pełny etat - i przy takich założeniach rzeczywiście 23 dni jest wartością prawidłową.

 

I doszliśmy do wniosku, że aby obejść ograniczenie programu opisane w zdaniu powyżej należy w roku 2023 wpisać korektę na 1 dzień.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...