Skocz do zawartości

Lokalizacje towarów / asortymentu na magazynie

Polecane posty

Dzień dobry,

1. Gdzie znajdę moduł lokalizacji ? Gdzie tworzyć lokalizację magazynowe ? Czy w ogóle istnieje w Subiekt Nexo Pro ?

2. Gdzie w programie Subiekt Nexo Pro mogę przypisać daną lokalizację do danego towaru ? Czy mogę to zrobić z poziomu towaru ?

3. Gdzie znajdę podstawowe funkcję dla lokalizacji ? Np. wyświetlenie wolnych lokalizacji do rozłożenia bieżącej dostawy ?

 

Dzięki z góry za podpowiedzi, pozdrawiam Bartek

Link to postu

Tak widziałem to zastępcze rozwiązanie, tylko to rozwiązanie nie daje żadnych możliwości, żadnych funkcji, takiego prawdziwego modułu do lokalizacji magazynowych.

 

- jak sprawdzić wolne lokalizację w magazynie ? Przykład: chcę podczas dostawy sprawdzić, które lokalizację są wolne aby za chwilę rozłożyć towar.

Zaznaczę że mam około 2000 szufladek różnej wielkości na magazynie na drobny towar i nie mogę pozwolić sobie na sprawdzenie każdej z nich przy każdej dostawie, a nie widać czy jest wolna do póki jej nie otworzysz ;)

- jak przypisać kilka lokalizacji do jednego towaru ?

- jak skonfigurować rozmiar lokalizacji ?

- jak przeprowadzić inwentaryzację po lokalizacji ?

- jak ustawić daty przydatności do towarów na danej lokalizacji (że najpierw z jednej lokalizacji gdzie jest krótszy termin przydatności) ?

itd.

Link to postu

Ja mam w tej chwili ok 13 tys. indeksów drobnicy. Ale mam produkty powtarzalne, czasem coś nowego dojdzie. Więc mam podzielone regały na grupy i nie używam lokalizacji. Może ktoś inny podpowie jak rozwiązać część problemów.

 

działam na na raportach, które sam zrobiłem w SQL - dla mnie wystrczające 

 

Do Twoich wymagań będzie raczej konieczność zrobienia rozwiązań własnych.

 

Część rzeczy można wykonać poprzez raporty - kwestia ustalenia sposobu "kodowania" lokalizacji wraz z rozmiarem (wielkość czy też ilość indeksów, które mogą się zmieścić)

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...