Skocz do zawartości

[Sugestie] Własne kolumny

Polecane posty

1. W filtrze pod F8, przydała by się możliwość filtrowania po nazwie raportu.

2. Przy kolumnach pochodzących z raportów własnych, mogła by się wyświetlać informacja, z jakiego raportu pochodzi, coś jak w przypadku, gdy zmienimy nazwę kolumny, ro oryginalna jest w nawiasie.

3. Możliwość odgórnej zmiany (dla wszystkich użytkowników) nazwy kolumny - przykład, mam raport z magazynem u dostawcy, który ma kolumnę stan - odnosi się ona do stanu dostawcy. Podłączając tą kolumnę pod listę Asortymentów, wskoczy ona jako Stan, przez co innym użytkownikom będzie trudniej ją znaleźć.

4. Zmiana nazwy kolumny w raporcie, powoduje wywalenie się listy, która jej używała - nie ma ostrzeżenia. Co ciekawe kolumna dalej zostaje na liście kolumn w konfiguracji i nie ma opcji jej usunięcia. Przywróciłem stare nazwy i nadal nie mogę ich odznaczyć i usunąć, w sumie jak usunąć kolumny, które się dodało?

5. Filtrowanie kolumn zaznaczonych w oknie wyboru własnych kolumn, w sensie abym mógł sprawdzić, które już dodałem, chociaż nie wiem, czy to się wiąże z tym usuwaniem.

Link to postu
W dniu 16.04.2024 o 10:24, Radomił Ząbik napisał:

1. W filtrze pod F8, przydała by się możliwość filtrowania po nazwie raportu.

W którym miejscu?

 

W dniu 16.04.2024 o 10:24, Radomił Ząbik napisał:

2. Przy kolumnach pochodzących z raportów własnych, mogła by się wyświetlać informacja, z jakiego raportu pochodzi, coś jak w przypadku, gdy zmienimy nazwę kolumny, ro oryginalna jest w nawiasie.

Obecnie tak to właśnie działa, że po zmianie nazwy kolumny, jej oryginalna nazwa (z raportu) wyświetlana jest w nawiasie. Nazwa raportu nie może być tam prezentowana, bo jeden raport może tworzyć wiele kolumn.
image.png.920b86770ce9531f0b9995b3c6437b82.png

 

W dniu 16.04.2024 o 10:24, Radomił Ząbik napisał:

3. Możliwość odgórnej zmiany (dla wszystkich użytkowników) nazwy kolumny - przykład, mam raport z magazynem u dostawcy, który ma kolumnę stan - odnosi się ona do stanu dostawcy. Podłączając tą kolumnę pod listę Asortymentów, wskoczy ona jako Stan, przez co innym użytkownikom będzie trudniej ją znaleźć.

Taka zmiana dla wszystkich użytkowników może być wykonana od strony raportu własnego. 

 

W dniu 16.04.2024 o 10:24, Radomił Ząbik napisał:

4. Zmiana nazwy kolumny w raporcie, powoduje wywalenie się listy, która jej używała - nie ma ostrzeżenia. Co ciekawe kolumna dalej zostaje na liście kolumn w konfiguracji i nie ma opcji jej usunięcia. Przywróciłem stare nazwy i nadal nie mogę ich odznaczyć i usunąć, w sumie jak usunąć kolumny, które się dodało?

Stara nazwa kolumny jest widoczna do momentu zamknięcia zakładki, na której uruchomiono dany serwis. Po zamknięciu zakładki i ponownym uruchomieniu serwisu w nowej zakładce, problem nie powinien już występować, a w nagłówku kolumny powinna pojawić się nowa nazwa.

 

W dniu 16.04.2024 o 10:24, Radomił Ząbik napisał:

5. Filtrowanie kolumn zaznaczonych w oknie wyboru własnych kolumn, w sensie abym mógł sprawdzić, które już dodałem, chociaż nie wiem, czy to się wiąże z tym usuwaniem.

Zapisałem sugestię.

Link to postu
18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

W którym miejscu?

Przepraszam, jestem jedną nogą w urlopie, dlatego piszę z pamięci. Jak naciskamy F8, to pojawiają się nam filtry nad listą i one mają pole selekt, po czym szukać. Tam dodać nazwę raportu, bo jak się ma ich 108, to się długo szuka ;)

18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

Obecnie tak to właśnie działa, że po zmianie nazwy kolumny, jej oryginalna nazwa (z raportu) wyświetlana jest w nawiasie. Nazwa raportu nie może być tam prezentowana, bo jeden raport może tworzyć wiele kolumn.

Trochę szkoda, bo przykładowo, zrobiłbym 3 raporty dla różnych dostawców, z kolumną Stan, to potem nie wiadomo od razu, która jest która, póki się nie zmieni jej nazwy. A może po prawej stronie dać info, z jakiego raportu pochodzi?

 

18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

Taka zmiana dla wszystkich użytkowników może być wykonana od strony raportu własnego. 

No ok, czyli w raportach własnych trzeba będzie nazywać uniwersalnie dla całego systemu, a nie raportu, albo tworzyć osobne raporty dla samych kolumn, ok.

 

18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

Stara nazwa kolumny jest widoczna do momentu zamknięcia zakładki, na której uruchomiono dany serwis. Po zamknięciu zakładki i ponownym uruchomieniu serwisu w nowej zakładce, problem nie powinien już występować, a w nagłówku kolumny powinna pojawić się nowa nazwa.

Rzeczywiście zakładki nie zamknąłem. Ale usuwanie tak czy siak by się przydało. To może jakbyśmy z prawej dodali raport z którego pochodzi, to od razu przycisk usuń ;)

18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

Filtrowanie kolumn zaznaczonych w oknie wyboru własnych kolumn, w sensie abym mógł sprawdzić, które już dodałem, chociaż nie wiem, czy to się wiąże z tym usuwaniem.

Tak jeszcze dodam, bo mam dziwne wrażenie, że jak odpaliłem ponownie, to te co już dodałem, nie były zaznaczone, ale jeśli się mylę, to proszę zignorować, bo piszę z pamięci.

 

Pytanie uzupełniające - kolumny dodają się per widok, czy per obiekt? W sensie czy jak dodam kolumnę w jednym widoku, to czy inne widoki, które posiadają ten sam element główny, będą go miały dostępnego, czy w każdym osobno? Tego nie zdążyłem sprawdzić.

 

Link to postu
W dniu 20.04.2024 o 07:55, Radomił Ząbik napisał:

Jak naciskamy F8, to pojawiają się nam filtry nad listą i one mają pole selekt, po czym szukać.

Jasne, ale dalej nie napisał Pan o której liście rozmawiamy. Zakładam jednak, że chodzi o tą z konfiguracją własnych kolumn. Jednak jak widać na załączonym obrazku (rys. 1) kolumny są tam pogrupowane po nazwie raportu. Czy to nie wystarcza?
image.png.abf23969c962c463612a7d5f51b0988f.png
Rys. 1

 

W dniu 20.04.2024 o 07:55, Radomił Ząbik napisał:

A może po prawej stronie dać info, z jakiego raportu pochodzi?

Czy ma Pan na myśli okno widoczne powyżej (rys. 1)?

 

W dniu 20.04.2024 o 07:55, Radomił Ząbik napisał:

No ok, czyli w raportach własnych trzeba będzie nazywać uniwersalnie dla całego systemu, a nie raportu, albo tworzyć osobne raporty dla samych kolumn, ok.

Zgadza się, jeżeli raport ma być źródłem własnych kolumn, to powinien mieć unikalne nazwy w obrębie ewidencji/raportów związanych z głównym elementem. Natomiast nie każdy raport musi być źródłem własnych kolumn. O tym czy kolumny z raportu będą widoczne w konfiguracji widoku (rys. 3) decyduje poniższy znacznik (rys. 2).
image.png.9c7bbfe96345f6c45c3517d56b25c854.png
Rys. 2
 

Tutaj słowa wyjaśnienia wymaga to, co widać w konfiguracji własnych kolumn, czyli po naciśnięciu tego przycisku 
image.png.3153e3289f6eb4d0b788c17a5b5382c8.png
Rys. 3

 

W oknie, które się wówczas pojawia (rys. 1) widać kolumny ze wszystkich własnych raportów. Gdy wybierze się jedną z nich, to wówczas cały raport, z którego pochodzi ta kolumna, staje się źródłem własnych kolumn i kolumny pochodzące z tego raportu będą widoczne w konfiguracji widoku (rys. 3).

 

W dniu 20.04.2024 o 07:55, Radomił Ząbik napisał:

To może jakbyśmy z prawej dodali raport z którego pochodzi, to od razu przycisk usuń ;)

Nie przewidujemy takiej opcji. Jedyna możliwość usunięcia kolumny z konfiguracji widoku, to wyłączenie parametru widocznego na rys. 2.

 

W dniu 20.04.2024 o 07:55, Radomił Ząbik napisał:

Pytanie uzupełniające - kolumny dodają się per widok, czy per obiekt? W sensie czy jak dodam kolumnę w jednym widoku, to czy inne widoki, które posiadają ten sam element główny, będą go miały dostępnego, czy w każdym osobno? Tego nie zdążyłem sprawdzić.

Raporty z kolumnami własnymi są dopasowywane do wbudowanych serwisów i raportów po pasującym elemencie głównym. Oznacza to, że kolumna dodana w widoku Asortyment będzie widoczna także w raportach prezentujących asortyment. Pisałem o tym w tym poście.
 

Link to postu
W dniu 23.04.2024 o 15:19, Paweł Kubacki napisał:

Jasne, ale dalej nie napisał Pan o której liście rozmawiamy. Zakładam jednak, że chodzi o tą z konfiguracją własnych kolumn. Jednak jak widać na załączonym obrazku (rys. 1) kolumny są tam pogrupowane po nazwie raportu. Czy to nie wystarcza?

Tak, są pogrupowane po nazwie raportu, ale mam np. bazę, w której jest prawie 100 raportów, więc fajnie było by znaleźć jakoś konkretny raport. Ale potem podaje Pan kwestie widoczności tych raportów, więc tak mogę jakoś sprawę rozwiązać. Gorzej jak ktoś naprodukuje raportów na kolumny.

 

W dniu 23.04.2024 o 15:19, Paweł Kubacki napisał:

Czy ma Pan na myśli okno widoczne powyżej (rys. 1)?

Nie, chodzi mi już o okno konfiguracji kolumny, a dokładnie tą przestrzeń:

image.png.93a3de2ea711e9ec12d4f0a8ae076187.png

W dniu 23.04.2024 o 15:19, Paweł Kubacki napisał:

Zgadza się, jeżeli raport ma być źródłem własnych kolumn, to powinien mieć unikalne nazwy w obrębie ewidencji/raportów związanych z głównym elementem. Natomiast nie każdy raport musi być źródłem własnych kolumn. O tym czy kolumny z raportu będą widoczne w konfiguracji widoku (rys. 3) decyduje poniższy znacznik (rys. 2).

Aaa, ok, czyli domyślnie to się zaznaczyło pewnie dla wszystkich raportów i w ten sposób mogę skrócić listę.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...