Skocz do zawartości

Kurs z dnia poprzedniego a ZAKUP MARŻA

Polecane posty

Ustawiłem we wszystkich możliwych miejscach kurs z dnia poprzedniego, wszędzie działa poprawnie za wyjątkiem ZAKUP MARŻA tam dalej wrzuca aktualną datę. Proszę o sprawdzenie problemu ponieważ teraz nie pozostaje jak ręcznie wskazywać poprzedni dzień. 

 

 

Oraz czy możemy wprowadzić Zakup Marża od strony KPiR ?

Edytowane przez Jakub Karwala
Link to postu
21 godzin temu, Jakub Karwala napisał:

Ustawiłem we wszystkich możliwych miejscach kurs z dnia poprzedniego, wszędzie działa poprawnie za wyjątkiem ZAKUP MARŻA tam dalej wrzuca aktualną datę. Proszę o sprawdzenie problemu ponieważ teraz nie pozostaje jak ręcznie wskazywać poprzedni dzień. 

 

Dzień dobry, sugestię mamy zapisaną do realizacji.

 

21 godzin temu, Jakub Karwala napisał:

Oraz czy możemy wprowadzić Zakup Marża od strony KPiR ?

Tę sugestię również mamy zapisaną do realizacji.

Link to postu

Nie pozostaje nic jak czekać na aktualizację ze zmianami.

 

Jeszcze pytanie odnoście ZAKUP VAT MARŻA, czy jest okno zawiera poprawny tekst ? Po prawo od kursu walut mamy MIESIĄC SPRZEDAŻY czy nie powinien tak być MIESIĄC ZAKUPU, (jakby nie patrzeć wprowadzamy zakup nie sprzedaż) jak również czy jest możliwe, aby ten miesiąc uzupełniał się sam (na podstawie daty wystawienia lub daty otrzymania ?), ponieważ gdy go nie zaznaczymy do JPK nie pójdzie informacja, że jest to zakup marża. 

Link to postu

Zapis powiązany wiadomo przydaje się przy sprzedaży, ale nie interesuje mnie sprzedaż tylko zakup. Jak wiadomo do JPK zakup towarów, które mogą być później sprzedane jako vat marża muszą być oznaczone. Teraz nawet gdy w zakupy vat wprowadzimy. Zakup VAT marża do JPK tej pozycji nie wrzuci nam z automatu. Musimy zaznaczyć miesiąc sprzedaży ale wg mnie jest coś nie tak z nazewnictwem lub ja coś nie łapie. 

 

Czy przy zakupie vat marża możemy oznaczyć jaka jest to procedura marży czyli usługi turystyczne, towary używane, dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie i antyki ? gdzie to można ustawić. 

Link to postu
2 godziny temu, Jakub Karwala napisał:

Zakup VAT marża do JPK tej pozycji nie wrzuci nam z automatu. Musimy zaznaczyć miesiąc sprzedaży ale wg mnie jest coś nie tak z nazewnictwem lub ja coś nie łapie. 

 

Z dostępnej mi wiedzy, dopiero w momencie, gdy podatnik sprzeda to co kupił na podstawie faktury VAT-MARŻY to będzie miał obowiązek ująć:

  • fakturę VAT-MARŻA dotyczącą zakupu oraz
  • wystawioną przez siebie fakturę sprzedaży VAT-MARŻA za daną rzecz.
2 godziny temu, Jakub Karwala napisał:

Czy przy zakupie vat marża możemy oznaczyć jaka jest to procedura marży czyli usługi turystyczne, towary używane, dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie i antyki ? gdzie to można ustawić. 

Z dostępnej mi wiedzy JPK_V7 nie przewiduje konieczności oznaczania dokumentów zakupu atrybutami MR_UZ oraz MR_T.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...