Skocz do zawartości

Informacje jakie dokładnie pozycje i iości zostały pobrane z zamówienia do FV

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuje dla klienta przygotować zestawienie pozyjcji w jakiej ilości zostały pobrane z zamówień.

 

Klient złożył 3 zamówienia  w każdym z nich była pozycja butelka - nie miałem wystarczająco ilości by zrealizowąc wszystko za jednym razem, wiec realizowałem partami.

Teraz odbiorca chce abym wskazał z jakiego dokładnie zamówienia ilości dostarczyłem 

 

I tutaj jest problem ponieważ nie wiem jak moge to wyciągnąć z systemu 

 

Link to postu

Proszę, powinno pomóc,

 

    FROM [ModelDanychContainer].[Dokumenty] DZAM
    join [ModelDanychContainer].[PozycjeDokumentu] PZAM on DZAM.Id=PZAM.Dokument_Id
    join [ModelDanychContainer].RealizacjePozycji RP on RP.PozycjaRealizowanaId=PZAM.Id
    join [ModelDanychContainer].[PozycjeDokumentu] PWZ on RP.PozycjaRealizujacaId=PWZ.Id

 

 

Link to postu

Dzień dobry,

takie informacje można uzyskać na dokumencie realizującym, poprzez przejście do Szczegółów pozycji (Ctrl + F3). Widać tam następującą sekcję, którą można również eksportować do Excela:

image.thumb.png.0fdf61f843dc837541a1a4182c526a47.png

Informacje te są widoczne również na wydruku takiej faktury:

image.png.bab69a5366b734b89ed5449ed1fae5e1.png

Jeśli chodzi o wygenerowanie zestawienia, to po przejściu do Informatora danego towaru, na zakładce Zamówienia można wyfiltrować danego klienta, a następnie skorzystać z opcji Eksportu listy do Excela:

image.thumb.png.8a413743ae11a462ac5e8c0b98529d00.png

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu
9 godzin temu, Kacper Panek napisał:

Jeśli chodzi o wygenerowanie zestawienia, to po przejściu do Informatora danego towaru, na zakładce Zamówienia można wyfiltrować danego klienta, a następnie skorzystać z opcji Eksportu listy do Excela:

NIestety tak pokazuje ilosć z zamówienia a na jaka ilosc została przypisana do tej sanej faktury 

Link to postu

Dzień dobry,

13 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

NIestety tak pokazuje ilosć z zamówienia a na jaka ilosc została przypisana do tej sanej faktury 

kolumna "Ilość" pokazuje ilość z zamówienia, natomiast kolumna "Stan realizacji" wskazuje, ile sztuk pojawiło się na fakturze.

Niestety, aby uzyskać dokładną ilość zrealizowanych pozycji, należy w takim wypadku przemnożyć wspomniane kolumny.

Link to postu

Dzień dobry,

poprzednia wypowiedź dotyczyła widoku Informatora towaru.

W oknie Szczegółów pozycji nie ma takich informacji – zapisaliśmy sugestię dodania odpowiednich kolumn do wdrożenia w przyszłych wersjach programu.

 

Na ten moment, zgodnie z odpowiedzią Pana Pawła, pozostaje możliwość przygotowania odpowiedniego raportu własnego.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...