Skocz do zawartości

Cenniki nabycia

Polecane posty

Dzień dobry, 

Planuję przejście z GT na Nexo i w związku z tym mam następujące pytania: 
1. Czy przy skorzystaniu z promocji 80% na migrację po upływie 3 miesięcy wygaśnie licencja GT i nie będzie można otworzyć starej bazy danych?

2. Jak ogarnąć cenniki w Nexo? Otrzymuję od dostawców cenniki w różnych walutach. Od tego mam różne rabaty. Chciałbym mieć możliwość szybkiej aktualizacji tysięcy pozycji. Proszę o podpowiedź, jak najłatwiej to zorganizować. Poradniki Inserta są niewystarczające dla mnie w tym zakresie. 
W GT mam utworzone następujące cenniki: sprzedaży w PLN, zakupu w EUR, USD, JPY, CHF. Cenniki importuję przez xls za pomocą zewnętrznej aplikacji. W Excelu kalkuluję ceny sprzedaży, rabaty, kursy walut itd. Najlepiej gdyby w Nexo można było masowo zaimportować cennik zakupu do zakładki Dostawa, ale chyba jest to niemożliwe bez zewnętrznej aplikacji.

Link to postu

Dzień dobry,

zgodnie z informacjami podanymi na stronie promocji, w przypadku firm praca na programie GT będzie możliwa przez 3 miesiące od daty rejestracji nexo PRO.

 

W Subiekcie nexo PRO istnieje możliwość wklejenia cen z arkusza kalkulacyjnego bezpośrednio do cennika. Zostało to opisane w artykułach:

W razie wątpliwości może Pan przetestować wspomniane mechanizmy na swoich plikach i aplikacjach poprzez pobranie wersji demo:

Link to postu

W tym celu może Pan stworzyć Cennik główny w Euro, a następnie do tego cennika stworzyć dodatkowy cennik uzupełniający. Proces dodawania takiego cennika został opisany w artykule:

W takiej sytuacji na zamówieniu do dostawcy wskazany powinien być cennik główny, a w przypadku wybrania towaru pojawiającego się w cenniku dodatkowym pojawi się określony rabat.

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu

Obawiam się, że tego w Nexo się nie da zrobić: 
-około 20 cenników wybranych pozycji asortymentu w różnych walutach (po jednym dla każdej marki)
-cenniki trzymają cenę katalogową w danej walucie + rabaty dostawcy; obie wartości wczytują się przy dokumentach zakupowych (ZD, FZ)
-cennik główny w PLN obliczany na podstawie 20 cenników w pięciu różnych walutach

 

Przykład:
Towar A, marka X: cena katalogowa: 100 EUR, rabat od dostawcy: 30%, koszt dostawy: 0; cena nabycia: 70 EUR, cena kartotekowa: 70x4,30(kurs)=301 PLN, narzut: 35%, cena sprzedaży netto: 406,35 PLN (podstawowa cena w cenniku głównym PLN)
Towar B, marka Y: cena katalogowa: 200 USD, rabat od dostawcy: 0%, koszt dostawy: 15%; cena nabycia: 200 +15% =230 USD, cena kartotekowa: 220x4,10(kurs)=943 PLN, narzut: 50%, cena sprzedaży netto: 1414,50 PLN (podstawowa cena w cenniku głównym PLN)

 

Wystawiam zamówienie do dostawcy marki X: po wybraniu asortymentu automatycznie wskakuje cena katalogowa 100 EUR oraz rabat dla pozycji 30%.

Link to postu

Dzień dobry,

na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy problemów z obsługą takiego przypadku, jednakże ze względu na jego złożoność niezbędna będzie dogłębna analiza celów biznesowych przedsiębiorstwa oraz możliwych scenariuszy pracy. W tej kwestii zalecamy kontakt z jednym z naszych partnerów, który będzie w stanie zebrać potrzebne informacje i zaproponować stosowne rozwiązania (w tym rozwiązania własne).


Listę dyplomowanych serwisantów można znaleźć tutaj:

Link to postu

Jeżeli cena ewidencyjna ma być w Euro, to przed wykonaniem powyższej operacji proszę przejść do modułu Asortyment, zaznaczyć wybrane pozycje, a następnie z górnego menu kliknąć Zbiorczo – Ceny – Zmień cenę ewidencyjną.

Kolejno należy wskazać Ustaw cenę: ręcznie, zmienić walutę na EUR (cena nie ma znaczenia, ponieważ i tak zostanie przepisana z cennika) i zatwierdzić przyciskiem OK.

Po wykonaniu powyższych kroków operacja przepisywania cen z cennika powinna się udać.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...