Skocz do zawartości

[Menu sferyczne] Opcja zależna od uprawnienia.

Polecane posty

Zakładam, że dodawanie własnych uprawnień, pewnie nie wchodzi w grę? Alternatywnie, jak w miarę prosty sposób, dobić się do uprawnienia użytkownika, o określonej nazwie, aby zastosować metodę CzyPokazacWMenu lub SprawdzCzyMoznaWykonac. Ogólnie nie wiem, czy nie powinno być z CzyPokazacWMenu, coś na zasadzie czy aktywne - chciałbym pokazać opcję w menu, ale jak ktoś nie ma uprawnień, to ją wyszarzyć.

Link to postu
2 godziny temu, Radomił Ząbik napisał:

Ogólnie nie wiem, czy nie powinno być z CzyPokazacWMenu, coś na zasadzie czy aktywne - chciałbym pokazać opcję w menu, ale jak ktoś nie ma uprawnień, to ją wyszarzyć.

Metoda SprawdzCzyMoznaWykonac właśnie do tego służy. Po zwróceniu wartości false z tej metody, opcja w menu będzie wyszarzona.

 

2 godziny temu, Radomił Ząbik napisał:

Zakładam, że dodawanie własnych uprawnień, pewnie nie wchodzi w grę?

Na ten moment program nie pozwala na dodawanie własnych uprawnień.

 

2 godziny temu, Radomił Ząbik napisał:

Alternatywnie, jak w miarę prosty sposób, dobić się do uprawnienia użytkownika, o określonej nazwie, aby zastosować metodę CzyPokazacWMenu lub SprawdzCzyMoznaWykonac.

W sferze jest dostępny komponent ISprawdzaczUprawnien. Przy jego pomocy można sprawdzić uprawnienia osoby aktualnie zalogowanej do programu, np. tak:

protected override bool SprawdzCzyMoznaWykonac(IReadOnlyCollection<int> identyfikatoryWybranychElementow, IKontekstListyDanych kontekstListyDanych, IKontekstOperacji kontekstOperacji)
{
    var sprawdzaczUprawnien = kontekstOperacji.Uchwyt.PodajObiektTypu<ISprawdzaczUprawnien>();
    return sprawdzaczUprawnien.StanUprawnienia("Poprawianie asortymentu");
}

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
5 minut temu, Paweł Kubacki napisał:

W sferze jest dostępny komponent ISprawdzaczUprawnien. Przy jego pomocy można sprawdzić uprawnienia osoby aktualnie zalogowanej do programu

Rozumiem, że jakbym bardzo jednak chciał "moje uprawnienie", to mogę zrobić po prostu raport własny, i tą metodą się do jego nazwy odnieść? ;)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...