Skocz do zawartości

Masowa aktualizacja ceny ewidencyjnej

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Od wersji 17.0.0 w kartotece asortymentu można zbiorczo przypisać wartość ceny ewidencyjnej dla zaznaczonego asortymentu (w sensie kwotę) - polecenie dostępne jest w menu Zbiorczo -> Ceny -> Zmień cenę ewidencyjną. W wersji wiosennej dodana zostanie możliwość zbiorczego zaktualizowania ceny ewidencyjnej w oparciu o pluginy cenowe np. średnioważoną cenę z istniejących dostaw.

W kwestii wyboru ceny w inwentaryzacji - zarówno w spisach, jak i samej inwentaryzacji można wybierać cenę z innych pluginów, dostępny jest wybór ceny jak na innych dokumentach.

Link to postu

Nie wiem, jaką/którą cenę zakupu ma Pan na myśli (pierwsza, ostatnia, średnia, średnioważona, od wskazanego kontrahenta, itd), ale możliwości są następujące:
1) jeśli nie jest Pan VAtowcem, to wprowadzać na dokumentach przychodowych towary bez odliczenia VATu (jak to zrobić widać na obrazku w tym wątku)  - wtedy wchodzą na magazyn w cenie brutto i w inwentaryzacji można wybrać ostatnią cenę zakupu,
2) serwisant może napisać dedykowany plugin cenowy wyliczający "cenę zakupu brutto" w sposób, jakiego Pan oczekuje.

Link to postu

Chodzi o ostatnią cenę zakupu. Nie jestem na VAT i rzeczywiście miałem zaznaczone "VAT podlega odliczeniu".

Po odznaczeniu jest tak jak powinno być - są ceny brutto na towarach z ostatnich faktur, ale w fakturach z rozchodem nie mogę zrobić już zmiany.

W tej sytuacji jedynym wyjściem jest wyżej wymieniony plugin?

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

W takim razie w jaki sposób ma przeprowadzić spis inwentaryzacyjny w programie Nexo przedsiębiorca zwolniony z VAT, który w środku roku chce zarejestrować się jako podatnik VAT? Wcześniej przeprowadzał remanent w cenach brutto zakupu, a teraz jak ma to zrobić po cenach netto, gdy na fakturach wcześniej nie zaznaczał "VAT podlega odliczeniu"?

Link to postu

W raporcie "Remanent" nie ma problemu, ponieważ dostawy z chwilą przyjęcia na magazyn mają zapisaną cenę, po której do tego magazynu trafiły. Tak więc na przykładzie towaru w cenie netto/brutto = 100/123, w czasie gdy nie był Pan "VATowcem" towar był wprowadzany w cenie 123, a później w cenie 100. Jak rozumiem, problemem w spisie inwentaryzacyjnym jest "wymieszanie dostaw" w magazynie, czyli część asortymentu została wprowadzona bez odliczania VAT (w cenie 123), a część już po (w cenie 100). W takim wypadku, w spisie inwentaryzacyjnym można zastosować średnią ważoną cenę z istniejących dostaw.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...