Skocz do zawartości

Większa dostępność danych Asortymentu, w pozycjach dokumentu

Polecane posty

Co chwila dostaje jakieś drobne zgłoszenia od naszych pracowników, że czegoś tam przy tworzeniu dokumentów nie widzą. Po analizie kilkunastu sugestii, okazuje się, że można je, moim zdaniem dosyć łatwo, rozwiązać, poprzez powiększenie dostępności pól asortymentu, które możemy wybrać w konfiguracji list dla pozycji dokumentu. Jeśli te wszystkie pola, które są dostępne na liście Asortymenty, będą tutaj dostępne, to będzie dobrze. Tylko nie zapomnijcie o polach własnych asortymentu :)

Link to postu

Troszkę to trwało, bo rozmowy były burzliwe :) Więc lista pól poniżej - niektóre pola są już, ale nie we wszystkich rodzajach dokumentów - najczęściej pomijacie Ofertę :(

- Dostępność

- Ilość minimalna

- Ilość optymalna

- Na ZK

- Na ZD

- R. Stanu

- R. Dostaw

- Liczba załączników

I to by było z podstawowych. Niestety, mamy też zaawansowane pola własne, które nam by się tam przydały - obecnie pole liczbowe, ewentualnie będą też tekstowe. Przykładem takiego pola, jest Minimalna ilość do zamówienia, którą określamy ustaloną z klientem minimalną ilość, do której zostały ustalone ceny.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.
Sugestia odnośnie kolumn, które wymienił Pan w poście powyżej  została zapisana, jednak trudno będzie je dorzucić do programu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że niektóre z wymienionych kolumn mogą znacząco wpłynąć na wydajność programu (jeśli chodzi o ZK, ZD). Kolumny, które mogą mniej wpływać na ową wydajność i są najbardziej prawdopodobne do zaimplementowania to :
- R. Stanu
- R. Dostawy
- Ilość minimalna
- Ilość optymalna

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Jeszcze wrócę na chwilę do tematu, który jest po części powiązany, bo próbujemy tutaj jakoś rozwiązać temat rezerwacji, który jest kluczowy dla naszego działu handlowego. Otóż, dla zamówienia mamy dwie formy rezerwacji: Pełna rezerwacja dostaw i Rezerwacja stanu. Pełna rezerwacja dostaw, z naszego punktu widzenia, odpada, gdyż po części zmusza handlowca do wybrania partii do wydania, a to u nas ma być zależne od magazyniera, więc w przypadku dwóch zamówień na ten sam towar, mogli by na wzajem blokować partie do wydania. Wyglądało by więc na to, że Rezerwacja stanu, jest jak najbardziej dla nas. Jest ona tylko liczbą i można ją po jakiś lekkich manewrach, ustawić na liście asortymentu - korzystając z kolumny Niezarezerwowane, bo na kolumnę Dostępne, nie ma wpływu. Niestety, jak już jesteśmy w samym zamówieniu, to nie ma ona żadnego wpływu na listę pozycji :( Więc moje pytanie sprowadza się do tego:

 

1. Czy można by też dodać kolumny:

- Niezarezerwowane

- Zarezerowane

 

2. Czy była by możliwość wprowadzenia, na jakieś dodatkowe uprawnienie, aby nie psuć innym, możliwość weryfikacji tej dostępności właśnie - komunikat, zaznaczanie kolorem, cokolwiek? Taki mniej więcej wzór:

IF(Niezarezerowane-IloscNaPozycji < 0) THEN kolorek :)

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Cytat

1. Czy można by też dodać kolumny:

- Niezarezerwowane

- Zarezerowane

Weryfikowaliśmy taką możliwość i jest to do zrobienia, przy czym takie kolumny stanowiłyby znaczące obciążenie wydajności (oczywiście wtedy, gdy użytkownik je włączy). Realizacja jest zapisana na dalszą przyszłość. Na dzisiaj informacje takie są dostępne w szczegółach pozycji.

Cytat

2. Czy była by możliwość wprowadzenia, na jakieś dodatkowe uprawnienie, aby nie psuć innym, możliwość weryfikacji tej dostępności właśnie - komunikat, zaznaczanie kolorem, cokolwiek? Taki mniej więcej wzór:

IF(Niezarezerowane-IloscNaPozycji < 0) THEN kolorek :)

Ze względów wydajnościowych nie planujemy dodawania takiej dodatkowej "koloryzacji".

Link to postu
Dnia 31.01.2017 at 16:41, Mariusz Jarowicz napisał:

Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że niektóre z wymienionych kolumn mogą znacząco wpłynąć na wydajność programu (jeśli chodzi o ZK, ZD).

Wrócę jeszcze do tematu kolumn Na ZK i Na ZD. Piszecie, że będą one miały ogromny wpływ na wydajność, co według moich testów nie jest prawdą - piszę część Swojego rozwiązania i pobranie tych kolumn nie zwiększyło nawet o ms, średniego czasu zapytania na poziomie 31ms:

SELECT pos.Id,pos.Ilosc,(SELECT SUM(idr.PozostalaIlosc) FROM ModelDanychContainer.IlosciDoRealizacji AS idr WHERE idr.AsortymentId=pos.AsortymentAktualnyId AND idr.PozycjaDokumentuRealizowanego_Id!=pos.Id)
FROM ModelDanychContainer.PozycjeDokumentu AS pos
WHERE pos.Dokument_Id=176093

 

Link to postu

Nexo działa w modelu obiektowym, w którym nie posługujemy się bezpośrednio zapytaniami sql a samo wykonanie zapytania jest tylko częścią operacji ładowania danych. Odwołanie się do ilości do realizacji spowodowałoby konieczność doładowania (czasami dużej ilości, gdy w systemie jest dużo niezrealizowanych ZK i ZD) danych, które normalnie nie są wymagane podczas operacji wystawiania dokumentu. Mamy pewien pomysł jak wykonywać te operacje sprawniej, nie mniej jednak wymaga on niebanalnych zmian w programie i gruntownego przetestowania, dlatego jest to pomysł do rozważenia na przyszłość, na pewno nie na wersje tegoroczne.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...