Skocz do zawartości

Agnieszka Prondzinska

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Agnieszka Prondzinska's Achievements

0

Reputacja

  1. Dopiero zaczynam w tym roku rozliczenia walutowe. Wcześniej nie mieliśmy kont walutowych. Zapewne w przyszłości będzie więcej takich transakcji dlatego chciałabym sobie usprawnić pracę.
  2. kurs widoczny na górze który pobiera się z automatu z dnia 27.06 a WB jest z 26.06 natomiast data transakcji jest 20.06. Do rozliczeń transakcji pobiera kurs właśnie z dnia 27 i ręcznie powinnam poprawić na 19.06 lub stosuję metodę LIFO - czy dobrze rozumiem?
  3. Korzystam z homebankingu. Chyba najlepszym dla mnie rozwiązaniem będzie zmiana w banku aby generować wyciągi dzienne 🙂 Dziękuję za pomoc
  4. Chodzi mi o dłuższy wyciąg na którym jest kilka transakcji (zapłat za zobowiązania) z różną datą dokonania transakcji, to trzeba ręcznie każdą poprawiać - wpisywać do wyceny kurs waluty stosując metodę FIFO?
  5. Czy da się ustawić w parametrach rewizora metodę FIFO lub LIFO do wyceny rozchodu środków z konta walutowego? Jak wyceniacie transakcje walutowe? Zapłata za zobowiązanie po kursie średnim NBP z dnia poprzedniego transakcji czy po właśnie faktycznym kursie według jednej z metod? Jeżeli WB zawiera kilka dni to program zaciąga z automatu kurs z dnia poprzedzającego datę WB a nie datę konkretnej transakcji (zapłaty zobowiązania)
  6. Jak wprowadzacie import towarów do JPK VAT? Sytuacja moja: zakup motocykla cel mieszany (50% VAT) naliczony. Dokument SAD z dnia 29.08 f-ra z 29.06 pojazd otrzymany w dniu 19.08. JAK powiązać ewidencje VAT? Czy to import towarów czy procedura uproszczona?
  7. Dziękuję za odpowiedź. Tak też zrobiłam z fakturami kosztowymi🙂 netto na Ma 301 lub 302 oraz 490 i na konta zespołów Wn 4 i 5. VAT odliczany w 2023 w chwili otrzymania faktury Wn 220 i Ma 301 lub 302 oraz kwota brutto Wn 301 lub 302 oraz Ma 201. Fakturę sprzedażową za materiały z dostawą 2022 a wystawioną w 2023- zadekretowałam przez PK przychód w roku 2022, VAT w 2022 i rozrachunek na konto "Pozostałe rozrachunki krótkoterminowe" bez kartoteki odbiorców. W kolejnym roku księgując fakturę bez wpisu do ewidencji VAT przeksięgowanie z 247 na 202.
  8. Faktura sprzedaży wystawiona w styczniu dotycząca przychodu z grudnia. Data powstania rozrachunku powstaje z automatu z chwilą wystawienia faktury w związku z tym tworzy się podwójnie rozrachunek (z automatu z Subiekta i z BO). Jak rozwiązujecie taki problem? To samo jest z fakturami kosztowymi jeśli dotyczą poprzedniego roku chwila powstania zobowiązania to data dostawy towaru a nie wystawienia faktury. Brakuje w Subiekcie opcji poprawy daty powstania rozrachunków. Problem również powstaje przy duplikatach.
  9. U mnie wystąpił ten sam problem. Przywróciłam archiwum na starszej wersji. Czekam na nową, mam nadzieję z Bilansem przystosowanym do CIT estońskiego.
  10. Definiowanie zaliczki widzę a czy dostosowanie bilansu również już się pojawiło? Konkretnie wzór bilansu dla małych jednostek?
  11. Kiedy można spodziewać się dostosowania programu dla tej formy opodatkowania? Głownie chodzi o definicję zaliczek na podatek i automatyczne wyliczanie CIT oraz dostosowania formy bilansu.
  12. Tak wiem, że nie ma NKUP ale niektóre NKUP są kosztami niezwiązanymi z działalnością, które też w estonie trzeba opodatkować oprócz ukytych zysków. Dlatego ja sobie planuje pozostawić niektóre NKUP (koszty niezwiązane z działalnością np. reprezentacja,odsetki budżetowe). Ukrytym zyskiem są koszty na pojazd użytkowany przez udziałowca (wspólnika) w wysokości 50% kosztu. Odnośnie Pfronu chodziło mi o koszt, czyli o wpłaty dokonywane na Pfron. Zastanawiam sie tylko nad tym co było jako NKUP w klasycznym CIT te 25% od wydatków na pojazdy użytkowane w cyklu mieszanym.
  13. Ja sobie wyodrębniam konto na pojazdy wspólników na 50% kosztów jako ukryty zysk. Poprzednie NKUP zostawiam póki co jako wydatki niezwiązane z działalnością (bo tu ustawodawca w żaden sposób się póki co nie odniósł). Czy poprzednie NKUP pojazdów wykorzystywanych do celów mieszanych (25%) teraz Pan traktuje jak wydatek niezwiązany z działalnością? Albo wydatki na Pfron?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...