Skocz do zawartości

Agnieszka Prondzinska

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Agnieszka Prondzinska

  1. Dopiero zaczynam w tym roku rozliczenia walutowe. Wcześniej nie mieliśmy kont walutowych. Zapewne w przyszłości będzie więcej takich transakcji dlatego chciałabym sobie usprawnić pracę.
  2. kurs widoczny na górze który pobiera się z automatu z dnia 27.06 a WB jest z 26.06 natomiast data transakcji jest 20.06. Do rozliczeń transakcji pobiera kurs właśnie z dnia 27 i ręcznie powinnam poprawić na 19.06 lub stosuję metodę LIFO - czy dobrze rozumiem?
  3. Korzystam z homebankingu. Chyba najlepszym dla mnie rozwiązaniem będzie zmiana w banku aby generować wyciągi dzienne 🙂 Dziękuję za pomoc
  4. Chodzi mi o dłuższy wyciąg na którym jest kilka transakcji (zapłat za zobowiązania) z różną datą dokonania transakcji, to trzeba ręcznie każdą poprawiać - wpisywać do wyceny kurs waluty stosując metodę FIFO?
  5. Czy da się ustawić w parametrach rewizora metodę FIFO lub LIFO do wyceny rozchodu środków z konta walutowego? Jak wyceniacie transakcje walutowe? Zapłata za zobowiązanie po kursie średnim NBP z dnia poprzedniego transakcji czy po właśnie faktycznym kursie według jednej z metod? Jeżeli WB zawiera kilka dni to program zaciąga z automatu kurs z dnia poprzedzającego datę WB a nie datę konkretnej transakcji (zapłaty zobowiązania)
  6. Jak wprowadzacie import towarów do JPK VAT? Sytuacja moja: zakup motocykla cel mieszany (50% VAT) naliczony. Dokument SAD z dnia 29.08 f-ra z 29.06 pojazd otrzymany w dniu 19.08. JAK powiązać ewidencje VAT? Czy to import towarów czy procedura uproszczona?
  7. Dziękuję za odpowiedź. Tak też zrobiłam z fakturami kosztowymi🙂 netto na Ma 301 lub 302 oraz 490 i na konta zespołów Wn 4 i 5. VAT odliczany w 2023 w chwili otrzymania faktury Wn 220 i Ma 301 lub 302 oraz kwota brutto Wn 301 lub 302 oraz Ma 201. Fakturę sprzedażową za materiały z dostawą 2022 a wystawioną w 2023- zadekretowałam przez PK przychód w roku 2022, VAT w 2022 i rozrachunek na konto "Pozostałe rozrachunki krótkoterminowe" bez kartoteki odbiorców. W kolejnym roku księgując fakturę bez wpisu do ewidencji VAT przeksięgowanie z 247 na 202.
  8. Faktura sprzedaży wystawiona w styczniu dotycząca przychodu z grudnia. Data powstania rozrachunku powstaje z automatu z chwilą wystawienia faktury w związku z tym tworzy się podwójnie rozrachunek (z automatu z Subiekta i z BO). Jak rozwiązujecie taki problem? To samo jest z fakturami kosztowymi jeśli dotyczą poprzedniego roku chwila powstania zobowiązania to data dostawy towaru a nie wystawienia faktury. Brakuje w Subiekcie opcji poprawy daty powstania rozrachunków. Problem również powstaje przy duplikatach.
  9. U mnie wystąpił ten sam problem. Przywróciłam archiwum na starszej wersji. Czekam na nową, mam nadzieję z Bilansem przystosowanym do CIT estońskiego.
  10. Definiowanie zaliczki widzę a czy dostosowanie bilansu również już się pojawiło? Konkretnie wzór bilansu dla małych jednostek?
  11. Kiedy można spodziewać się dostosowania programu dla tej formy opodatkowania? Głownie chodzi o definicję zaliczek na podatek i automatyczne wyliczanie CIT oraz dostosowania formy bilansu.
  12. Tak wiem, że nie ma NKUP ale niektóre NKUP są kosztami niezwiązanymi z działalnością, które też w estonie trzeba opodatkować oprócz ukytych zysków. Dlatego ja sobie planuje pozostawić niektóre NKUP (koszty niezwiązane z działalnością np. reprezentacja,odsetki budżetowe). Ukrytym zyskiem są koszty na pojazd użytkowany przez udziałowca (wspólnika) w wysokości 50% kosztu. Odnośnie Pfronu chodziło mi o koszt, czyli o wpłaty dokonywane na Pfron. Zastanawiam sie tylko nad tym co było jako NKUP w klasycznym CIT te 25% od wydatków na pojazdy użytkowane w cyklu mieszanym.
  13. Ja sobie wyodrębniam konto na pojazdy wspólników na 50% kosztów jako ukryty zysk. Poprzednie NKUP zostawiam póki co jako wydatki niezwiązane z działalnością (bo tu ustawodawca w żaden sposób się póki co nie odniósł). Czy poprzednie NKUP pojazdów wykorzystywanych do celów mieszanych (25%) teraz Pan traktuje jak wydatek niezwiązany z działalnością? Albo wydatki na Pfron?
  14. Jak radzicie sobie z chronologią numerów w Rewizorze GT? W Subiekcie wprowadzamy faktury zakupu według daty wpływu. W Rewizorze jak pobieram po kolei dokumenty a nie mam jeszcze zamkniętego miesiąca poprzedniego, niektóre z nich dekretuję do miesiąca poprzedniego. W takim przypadku jak zmieniam datę dekretacji (aby koszt wszedł np. do października) zaburza mi to chronologię numerów. Jeśli włączam opcję kontroluj numerację to program proponuje poprawę numerów. Chcąc być na bieżąco z dokumentami równocześnie księgując te dotyczące jeszcze października oraz listopada zaburzam chronologię w numerach. Jak to wygląda w praktyce u Was? W segregatorze wpinam dokumenty po kolei a w programie mi się przestawiają.
  15. Tylko że ja tutaj w fakturze zakupu nie widzę zakładki aby dodać to pole własne, które utworzyłam 🤨
  16. A jak ustawić to pole własne i ręczną numerację? Bo rozumiem że to jest najprostsza droga?
  17. Chcielibyśmy wykorzystać zestawienie faktur i rachunków zakupu z Subiekta GT jako rejestr faktur. Czy można dodać liczbę porządkową na widocznym zestawieniu? Widać ją tylko na wydruku. Docelowo nr rejestru ma odpowiadać lp aby zidentyfikować fakturę po dacie otrzymania
  18. Jak rozliczacie zaliczki dla pracownika? KW na pracownika na 1000. Przynosi pracownik faktury zakupu na 800, które wprowadzam przez Subiekta GT. Jak je rozliczyć z zaliczką?
  19. Jak rozliczacie w programie takie leasingi? Założenie : wartość pojazdu netto 287.000; rata część kapitałowa 4000 odsetkowa 600
  20. No właśnie stosuję księgowanie poprzez środki pieniężne w drodze. Saldo rachunku VAT wynika z WB. Ale słuszna uwaga...muszę zapis zrobić w polityce rachunkowości 🙂 Dziękuję za podpowiedź
  21. Jak księgujecie WB z rachunku VAT jeśli na nim jest np 20 pozycji? Czy można księgować jednym zapisem zbiorczym?
  22. Mam pytanie. Czy jeżeli działalność spółki trwała od lutego 2020 to w datach sprawozdania wpisać od 01.02.2020 do 31.12.2020 czy cały rok? W umowie spółki jest wpisane że rok pokrywa się z kalendarzowym
×
×
  • Dodaj nową pozycję...