Skocz do zawartości

Piotr Chistowski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piotr Chistowski

  1. Czy jest możliwość powiązania podmiotów jednego wspólnika aby program gratyfikant nexo pro pobierał danych o wysokości przychodów do podstawy do ubezpieczenia zdrowotnego z różnych firm. Na przykład Jan Kowalski prowadzi jednoosobową działalność i opodatkowuje się na zasadach ogólnych Jan Kowalski jest wspólnikiem spółki cywilnej która jest opodatkowana formie ryczałtu ewidencyjnego. Efektem końcowym mojego pytania jest że firmie jednoosobowej przy naliczeniu składek społecznych oraz zdrowotnych pobierało również dochody z tytułu bycia wspólnikiem spółki cywilnej.
  2. Zgodnie z rozporządzeniem parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz wnioskiem US-3 w celu poświadczenia dokumentu A1 wymagany jest aneks na okres obowiązywania oddelegowania. Przykładowo pracownik przy podstawie minimalnej za pracę w Polsce podczas oddelegowania musi mieć zapewnioną stawkę obowiązującą za granicą zgodnie z obowiązującym aneksem za okres np. 3 msc. Program nexo po okresie tych 3 msc wprowadza ww. jako zakończenie umowy a powinien powrócić do ustawień pierwotnej umowy. Nadmieniam, że program GT dawał takie możliwości.
  3. Czy istnieje w takim razie możliwość dodania aneksu tymczasowego dla pracowników oddelegowanych na część miesiąca ? Dodając aneks zawierający warunki wynagrodzenia za okres wyjazdu program przy naliczeniu wynagrodzenia przyjmuje aneks tymczasowy jako zakończenie umowy.
  4. Czy istnieje możliwość ustawienia obowiązywania składnika aneksu od konkretnej daty np. 15.03-31.03 i po tym okresie powrotu do wartości składników umowy przed zmianą.
  5. W jaki sposób można skonfigurować dla wszystkich podmiotów wzór "wydruku list płac i odcinków" bazując na jednym z wielu podmiotów. Domyślny wzorzec nie spełnia potrzeb klientów. Czy istnieje możliwość zaimportowania wzorców listy płac z programu INSERT GT ? Mam nadzieję że istnieje taka możliwość ponieważ skonfigurowanie indywidualnie list płac przy obecnym stanie podmiotów korzystających z programu gratyfikant tj 1200 baz jest czasochłonne .
  6. Dodam tylko, że przy fakturze zakupu paliwa czy części samochodowych mimo podawania kwoty brutto w KPiR, która przepisywana jest automatycznie do rej.zak.vat wartość do KPiR przelicza prawidłowo np. 75% od (kwoty netto+50% vat) Pozdrawiam serdecznie
  7. I tak też powinien być wyliczany wskaźnik od wartości zakupu pojazdu netto+50%vat. Póki co program liczy wskaźnik od kwoty brutto (zakupu pojazdu).
  8. No i źle liczy. Prawidłowa kwota powinna być 3.370,40 i te 49,26% byłoby prawidłowe gdyby liczyło od kwoty brutto (6.842,06), bo wtedy wychodzi dokładna i prawidłowa wartość. Dziwnie liczy ten wskaźnik, gdyż do KPiR proporcje liczymy od kwoty netto+50% vat. Ręcznie wyliczony wskaźnik wychodzi 54,34% od sumy (netto+50% vat) dlatego na poniższym screenie dla wiersza BO w wartość netto przepisuję brutto zerując jednocześnie vat, stąd w podsumowaniu kwota 6.202,35 od której wartość wyliczonego ręcznie wskaźnika daje nam dokładną kwotę 3.370,36 (różnice groszowe zawsze jakieś wyjdą przy takich kwotach i proporcjach procentowych). Podobnie robię dla paliwa w wierszu dotyczącym BO, bo od tej wartości liczę 75%. P.S. Wcześniej w tym wątku pani Edyta również podała swoje parametry odliczania proporcji i kwoty jakie powinny wyjść, a program liczy po swojemu. Czyli na chwilę obecną mimo takiej funkcji w Rachmistrzu i tak pozostaje nam liczyć wskaźnik i odpowiednie wartości z faktury ręcznie... Skąd wzięło się wyliczenie wskaźnika od kwoty brutto przy odliczanym 50% vat? Moje wyliczenie wskaźnika jest od kwoty netto+50% vat, dlatego stworzyłem sobie tabelę do wyliczania takiego wskaźnika i jak widać liczy mi od kwoty 276.018,06
  9. Dzień dobry Czy planowane jest poprawienie wyliczanie "kosztów eksploatacji", bo jak widać na wcześniejszych obrazkach błędne kwoty wylicza. Nawet jak wyliczyło wskaźnik "proporcja limitu" to błędnie przelicza ten wskaźnik od kwoty brutto. Autorka zapytania podała jaki wskaźnik powinno liczyć (od kwoty netto+50%vat), a program wylicza inny wskaźnik, który odnosi się do kwoty brutto faktury. Wyliczony wskaźnik razy kwota brutto faktury wylicza prawidłową wartość, ale w "kosztach eksploatacji" wykazuje inną, błędną kwotę. Czy można to jakoś samemu poprawić albo będzie to naprawione przez programistów Inserta? Dla przykładu podam mój przypadek i prawidłowe wartości jakie powinien wyliczać program (załączniki)
  10. Godzina rozpoczęcia lub zakończenia mają wpływ na wysokość wyliczanej diety oraz ryczałt
  11. Potrzeba wynika z przechodzenia z programu insert gt na nexo i chciałbym dowiedzieć się czy jest taka możliwość
  12. Czy można wyłączyć parametr ograniczenie składki zdrowotnej do wysokości zaliczki na podatek ?
  13. Proszę o informacje w jaki sposób dodać godziny trwania rozliczanej delegacji ?
  14. W jaki sposób zmienić układ listy płac z układu poziomego na układ pionowy wraz z dopasowanie kolumn do strony a4? W załączeniu standardowy wzorzec wydruku listy płac z programu nexo PRO Lista płac rachunków.npt
  15. Witam Generując zaświadczenie ERP-7 i uzupełniając dane z okresu poprzedniego (zatrudnienie cały czas u tego samego pracodawcy) tworzy się załącznik z uwzględnieniem wszystkich wpisanych lat (strona 3 i ciąg dalszy w załączniku na str.5). Problem zaczyna się w momencie wydruku, gdyż wydruk na drukarkę lub do pliku pdf zostaje ograniczony do ilości pozycji i w naszym przypadku uwzględnione w tabelkach na druku (i załączniku) zostają lata 1980 do 2019 mimo, że mamy dane do roku 2022. W sumie na wydruku lub w podglądzie pliku pdf jest jeszcze miejsce na pozostałe 3 lata, ale wygląda jakby zostało to programowo jakoś ograniczone. Czy jest możliwość zwiększenia ilości wierszy załącznika lub by program tworzył kolejny załącznik z tabelką uwzględniając brakujące lata?
  16. Wygląda jakby odliczało składki ZUS (społ. i zdr.) identycznie jak na deklaracji podatku dochodowego PIT-5 lub PIT-5L czyli odlicza narastająco. Symulacyjnie zrobiłem marzec i faktycznie odlicza 3 składki narastająco w rozliczeniu miesiąca marca. Dzięki za interwencję i czekamy na upgrade
  17. Mam to samo. Podwójne składki ZUS odlicza Dodatkowo, w przypadku gdy w poprzednim miesiącu nie odliczono całości na przykład ub. zdrowotnego, bo nie było tyle podatku to resztę odliczało w następnym miesiącu wraz z bieżącą składką. @Kamil Goleń da radę to naprawić? Chyba, że jest możliwość ręcznej zmiany w któryś ustawieniach?
  18. Dołączę się do tematu Informacji miesięcznej dla klienta. Generując taką informację przy podatku dochodowym w "Symbolu formularza" pokazuje nam się "Pit" (dla ryczałt lub KPiR na zasadach ogólnych) lub "PPL" (na podatku liniowym). Czy jest gdzieś słownik, w którym mogę zmienić te skróty np. dla ryczałtu ---> PPE, dla KPiR ---> PIT-5 lub PIT-5L, nie ukrywam, że dla nas w biurze jak i dla wielu klientów ułatwiłoby to identyfikację formy opodatkowania. Dla jasności o co chodzi załączam screen z zaznaczonym opisem.
  19. No i udało się w końcu rozwiązać powyższy problem. Jeśli ktoś ma podobny problem z wysyłką zbiorczą poprze Biuro przy użyciu podpisu kwalifikowanego na karcie Graphite to przedstawię rozwiązanie, które nam pomogło. Uruchomiliśmy Menedżera CryptoCard Graphite i po włożeniu czytnika USB z kartą Graphite kliknęliśmy "gwiazdkę" (PINY) [1], a następnie "Trwały kod pin QSCD..." [2] i włączamy opcję "Trwały pin - tryb zapamiętywania" [3]
  20. Czy Insert robi coś w kierunku obsługi kart GRAPHITE z podpisem kwalifikowanym? Wysyłka zbiorcza poprzez Biuro jest nadal niemożliwa (program wysypuje się), a wysyłanie kilkuset klientów indywidualnie to porażka..
  21. Przeinstalowanie Biura nic nie dało :( Wygląda jakby podczas próby podpisu deklaracji zawiesił się Rachmistrz, którego Biuro uruchamia sobie w tle. Widocznie jest jakiś problem współpracy Biura z oprogramowaniem karty Graphite. Proszę o pomoc, bo zbliża się kolejny termin...
  22. Win 7 Pro i aktualizowany jest na bieżąco, a Biuro 1.20. Rachmistrz i Gratyfikant są w wersji 1.60 SP1 HF1 Poprzedniego dnia aktywny był jeszcze stary podpis kwalifikowany i działał normalnie. Dopiero gdy trzeba było używać nowego podpisu, który jest już niestety na nowej karcie GRAPHITE. Karta ta nie była czytana (obsługiwana przez dotychczasowe oprogramowanie CCS) i należało odinstalować aktualne oprogramowanie, aby zainstalować soft przeznaczony dla kart GRAPHITE. Podpis kwalifikowany działa indywidualnie u klientów w Rachmistrzu, natomiast problemy są podczas prób wysyłki poprzez Biuro (dotyczy zarówno deklaracji VAT jak i plików JPK) i nie ma znaczenia czy chcę wysłać jeden plik czy kilka. P.S. Pakietu Insert nie przeinstalowaliśmy na tym komputerze.
  23. Jak w temacie, mamy problem z wysyłką poprzez Biuro używając nowej karty z podpisem kwalifikowanym typu GRAPHITE. Stare oprogramowanie do podpisu kwalifikowanego zostało kompletnie odinstalowane i zainstalowano nowe oprogramowanie Szafir obsługujące kartę typu GRAPHITE z podpisem kwalifikowanym. Poprzez Rachmistrza czy Gratyfikanta podpisuje i wysyła deklaracje prawidłowo, ale próbując wysłać zbiorczo deklaracje lub pliki JPK poprzez Biuro (bez znaczenia czy jedną deklarację czy więcej) robi się problem w momencie gdy wybraliśmy klienta/klientów którego plik chcemy wygenerować, podpisać i wysłać. Do momentu zaznaczania podmiotów/klientów jest OK, ale klikając dalej Biuro próbuje otworzyć sobie Rachmistrza (widać to w menedżerze zadań) i na tym etapie program zawiesza się i widzimy tylko komunikat o wygenerowaniu deklaracji elektronicznej. Możemy tylko poprzez menedżer zadań zakończyć pracę Rachmistrza i otrzymamy komunikat o błędzie podczas próby wysyłki deklaracji. Jest na to jakieś rozwiązanie? Screeny z momentem zawieszenia się Biura oraz po "zamknięciu" Rachmistrza poprzez Menedżer zadań poniżej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...