Skocz do zawartości

Donata Ciesielska

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Donata Ciesielska

  1. Czy będzie to poprawione? Bo termin wysyłki JPK Vat mija już w środę, a w broszurze jest napisane: "W sumach kontrolnych ewidencji w zakresie podatku należnego nie uwzględnia się wysokości podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu dostawy towarów oraz świadczenia usług udokumentowanych fakturami, o których mowa w art. 109 ust. 3d ustawy (oznaczonych FP)." Czy podsumowania również powinny to odejmować?
  2. Wg mnie ta wersja nie zmieniła tego problemu. Po aktualizacji nadal są różnice w podliczaniu i w ewidencji Vat sprzedaży nadal sumują się faktury FP. Mówię o JPK, bo w wydruku ewidencji po zastosowaniu filtrów można to wydrukować poprawnie. Natomiast czy w JPK jest prawidłowe sumowanie i FP i RO łącznie?
  3. to nie jest mój wzorzec własny, ani zewnętrzny...jest dostępny, jak każdy inny.........
  4. we wzorcu "standardowym" podsumowanie jest dobre; ten wzorzec to Podsumowanie dnia - paragony vat; skoro jest dostępny, to uważam, że powinien być prawidłowy, a jak widać nie jest........
  5. U mnie na wydruku rejestru niestety same zera w posumowaniu, natomiast wydruk listy jest taki, jak w widoku (czyli wszystko błędnie)
  6. Dzisiaj zainstalowałam nową wersję 1.64 SP1. Niestety jest błąd w podliczaniu rejestru vat sprzedaży w Subiekt GT. Wartości z faktur wchodzą do innych kolumn Vat. Podsumowania też są dziwnie przesunięte. W załączniku screen.
  7. GAZETA PODATKOWA pisze, że trzeba ujmować w nowym JPK wszystkie faktury do paragonu: Od 1 października 2020 r. w strukturze ewidencji w zakresie podatku należnego dla JPK_V7M/JPK_V7K podatnicy zobowiązani są do odpowiedniego oznaczenia niektórych dowodów sprzedaży określonymi kodami. Faktury, o których mowa w art. 109 ust. 3d ustawy o VAT, tj. faktury wystawiane do paragonów, należy oznaczyć symbolem "FP" (w przypadku wystąpienia w danym okresie rozliczeniowym takiego dowodu sprzedaży zakupu). Pamiętać należy, że oznaczeniu GTU podlegają również faktury z oznaczeniem "FP". Przy czym podkreślić trzeba, że od początku października br. zmieniły się zasady ujmowania faktur wystawionych do paragonów w ewidencji VAT. Jak wynika z nowo dodanego do ustawy o VAT art. 109 ust. 3d, dla celów prowadzonej ewidencji, faktury dotyczące sprzedaży zarejestrowanej w kasie są ujmowane w okresie, w którym zostały wystawione. Faktury te nie zwiększają wartości sprzedaży oraz VAT należnego za okres, w którym zostały ujęte w tej ewidencji. Powoduje to, że od 1 października br. w ewidencji VAT trzeba ujmować wszystkie faktury potwierdzające sprzedaż zaewidencjonowaną w kasie (sporządzone dla innych podatników, jak i dla osób prywatnych). W broszurze informacyjnej MF (zamieszczonej na stronie www.podatki.gov.pl) dotyczącej nowej struktury JPK_VAT wyjaśniono, że w art. 109 ust. 3d ustawy o VAT dookreślono, iż dla celów prowadzonej ewidencji, faktury dotyczące sprzedaży zaewidencjonowanej w kasie są ujmowane w okresie, w którym zostały wystawione i nie zwiększają wartości sprzedaży i VAT należnego za ten okres (ponieważ sprzedaż została zaewidencjonowana w kasie i ujęta w raporcie fiskalnym w okresie rozliczeniowym, w którym, co do zasady, powstał obowiązek podatkowy). W celu uniknięcia korekt JPK_VAT za okresy wcześniejsze przyjęto zasadę, że właściwe jest ujęcie faktury w części ewidencyjnej pliku JPK_VAT za miesiąc, w którym wystawiono fakturę, niezależnie od tego, w jakim okresie sprzedaż została ujęta w raporcie fiskalnym. W sumach kontrolnych ewidencji w zakresie VAT należnego nie uwzględnia się wysokości podstawy opodatkowania i VAT należnego z tytułu sprzedaży udokumentowanej fakturami, o których mowa w art. 109 ust. 3d ustawy o VAT (oznaczonych "FP"). Oznacza to, że podstawą ujęcia transakcji w pliku JPK_VAT zarówno w części ewidencyjnej, jak i deklaracyjnej jest raport okresowy z kasy. Z kolei wystawiona do tego paragonu faktura spełniała funkcję informacyjną i w pliku JPK_VAT powinna zostać oznaczona symbolem "FP". W związku z tym podatnik powinien zwrócić uwagę na to, że do końca września 2020 r. faktur do paragonów wystawionych dla osób prywatnych nie musiał ujmować w pliku JPK_VAT, natomiast od 1 października br. musi je ująć z oznaczeniem "FP".
  8. 19.06. ukazała się nowa wersja 1.63 Subiekt GT i Rachmistrz GT. Natomiast nie dostaliśmy żadnego powiadomienia, ani wiadomości w programie. Również program sprawdzając aktualną wersję, pokazuje ,że mamy wersję aktualną. W rzeczywistości mamy natomiast wersję 1.62 SP2 HF2 (1.6206.22.4746). Mamy skonfigurowany InsMail i wiadomości. Nigdy nie było z tym problemów. Czy coś się zmieniło z aktualizacją w programie?
  9. Gdybym znalazła odpowiedź, nie pytałabym na forum. Dziękuję za pomoc.
  10. A jeszcze pytanie, jak wpisać Warunek SQL, żeby kolorem podświetlać też kontrahentów, którzy mają w swojej kartotece zaznaczony znacznik: "odbiorca detaliczny"?
  11. Jak ustawić formatowanie warunkowe na liście kontrahentów, aby kolorem zostali podświetleni kontrahenci, którzy mają w swojej kartotece zaznaczony znacznik: "czynny podatnik vat"?
  12. Mam pytanie dotyczące wydruku faktur na drukarce fiskalnej Bono-e? czy jak taka opcja, żeby fakturę drukować na drukarce fiskalnej? Dotychczas drukowaliśmy tylko paragony , a faktury na drukarce laserowej. Jak mogę to ustawić?
  13. Ale po co utrudniać, jak można ułatwiać, prawda? A wszystkie dokumenty oczywiście, że przechodzą przez Rachmistrza, jakżeby inaczej
  14. Taki związek, że importujemy wszystkie dane z Subiekta do Rachmistrza , faktura poza programem wszystko utrudnia; taka opcja (wystawiania korekty na dane kontrahenta) na pewno przydałaby się w Subiekcie i ułatwiłaby pracę ......Taki to związek.........:/
  15. Jak wystawić fakture korygujacą dane nabywcy na fakturze sprzedazy? Chodzi o przypadek zmiany danych nabywcy na zupełnie inny podmiot.
  16. Juz wszystko jasne, trzeba zaznaczyć pole techniczne w części M Rozliczenie deklaracji nastapiło po terminie ostatniej zaliczki, wtedy zaliczka się sama przeniesie:) Odpowiedź znalazłam tu na forum
  17. Robiąc PIT-36 w Rachmistrzu GT program nie pobiera wyliczonej zaliczki na podatek za grudzień 2018. Dlaczego? Czy to jakis błąd programu czy należy zmienić to gdzieś w ustawieniach?
  18. W styczniu wyszła strata w podatku dochodowym od osób fizycznych. W Rachmistrzu GT w raporcie wyliczajacym zaliczkę miesięczna na podatek wyskakuje komunikat" składki wspólnika z ewidencji składek różnią się od składek wykazanych w polu 26: oraz "suma kwot z części E przekracza kwotę z poz. 20". Pola E i H26 świecą się na czerwono. Mam zaznaczone w opcjach programu, że składkę zdrowotną program ma pobierać z poprzedniego miesiaca (tu z grudnia 2018R). Czy zignorować ten komunikat czy mozna to jakos poprawić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...