Skocz do zawartości

Michał Lewandowski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    70
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Michał Lewandowski

  1. Dzień dobry Jak można na stałe zmienić nazwę nadawcy maila z fakturą dla klienta? Domyślnie nazwa nadawcy = Subiekt 123. Można ją zmienić przy wysyłce konkretnego maila, ale czy można tę modyfikację zapisac na stałe?
  2. Dzień dobry Problem jak na ilustracji Próba uzupełnienia danych (o powiat, pocztę) kończy się niepowodzeniem, ponieważ wymagany jest NIP, którego nie brakuje
  3. Dzień dobry Czy jest gdzieś dostępny manual "krok po kroku" jak używać Rachmistrza Nexo Pro do obsługi rozliczeń sprzedaży w systemie OSS?
  4. Tej metody próbowałem w ten sposób, że zbędny rozrachunek rozliczałem spłatą. Skojarzenie wówczas następuje automatycznie i moduł "rozrachunki nierozliczone" wykazuje prawidłowe dane czyli: albo jakieś saldo zgodne z saldem na koncie, albo nic, co również jest zgodne z saldem na koncie. Do tej pory wyjście satysfakcjonujące. Problem pojawia się jednak w chwili gdy chcę wygenerować potwierdzenie salda i tam te operacje są widoczne: czyli że kontrahent miał zobowiązanie i je spłacił. Saldo się zgadza, ale pozostaje lista niepotrzebnych rozliczeń.
  5. a czy może istnieje jakaś szansa by w procesie tworzenia kolejnego roku obrotowego nie przenosić rozrachunków w ogóle? Wtedy możnaby utworzyć BO kolejnego roku ręcznie tworząc rozrachunki już tylko prawidłowe?
  6. Oczywiście uprościłem nieco. Chodziło o to, że pliki epp z Subiekta niosą już informację o rozrachunkach. Plik epp zaczytany do Rewizora Nexo jeszcze tej informacji nie używa. Dzieje się to dopiero w procesie dekretacji. Zaczynając pracę z Nexo tworzyłem tak schematy dekretacji jak umiałem, działając nieco pod presją czasu. Skutek tego jest taki, że mam podwójne rozrachunki. Jedne z nich porozliczały się w czasie, a duble zostały. Co zrobić, żeby się ich pozbyć?
  7. Dzień dobry W procesie zakładania ksiąg w Nexo, oraz w procesie konwersji z GR do Nexo, oraz później głównie przy pobieraniu plików epp z Subiektów klientów, tworzyły mi się podwojone rozrachunki (zarówno zobowiązania jak i należności). Jaki jest najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zbędnych?
  8. OK, dziękuję. Jeszcze jedno pytanie: dlaczego, skoro następuje zmiana wersji deklaracji, ma to wpływ na miesiące poprzednie? Działające definicje dla wersji (32) służyły wyliczeniom za 1-11/2023. Czy za każdym razem gdy następuje zmiana wersji deklaracji trzeba tworzyć nowe definicje? Wiem, że można je skopiować z wersji poprzedniej, ale to mało profesjonalne rozwiązanie. Rewizor GT nie miał tej przypadłości. Zmieniały się deklaracje a definicje były stałe i nie trzeba ich było zmieniać. Sugestia kliencka jest taka: należałoby uniezależnić definicje składników od zmieniającej się wersji deklaracji. Dziękuję i pozdrawiam
  9. Nie, nie mam określonych definicji dla wersji (33). Rozumiem, że muszę utworzyć definicje składników dla wersji (33). Czy tak?
  10. Oczywiście. Pisałem już o tym w głównym poście. Gdybym nie miał tych definicji jak liczyłyby mi się wszystkie inne za 11 poprzednich miesięcy?
  11. Dodatkowa informacja: mam kontakt z innymi użytkownikami Rewizora Nexo (w tej samej wersji). Mają to samo zjawisko
  12. Nieoczekiwane działanie modułu deklaracje skarbowe - CIT-8 zaliczka miesięczna (32) Wyliczenie deklaracji nie umieszcza danych z kont, pomimo sprawnie działających definicji. Deklaracje za poprzednie mc-e liczyły się prawidłowo Ponowne przeliczenie którejkolwiek z wcześniejszych deklaracji zeruje CIT - deklaracja staje się pusta. Wyliczenie CIT z poziomu "definicji składników" poprawnie umieszcza dane o przychodach i kosztach.
  13. Dzień dobry Od kilku dni wysyłka faktur mailem z Subiekta kończy się niepowodzeniem. Maile z fakturami "kolejkują się" a następnie dostaję serię komunikatów że wysyłka się nie powiodła. Część faktur się wysyła, a część nie, w tym również te, które do tej pory bez problemu się wysyłały
  14. Dziękuję za potwierdzenie. Niestety im dłużej w Nexo tym więcej ewidentnych braków i bubli się ujawnia.
  15. Czyli dla kont analitycznych nie ma takiej możliwości?
  16. Dzień dobry Poszukuję sposobu na oznaczenie w planie kont (z elementami kartotek) kont uzgodnionych. W GT można było oflagować konto. W Nexo nie widzę takiej możliwości. Można co prawda nadać kontu flagę ale nie będzie ona nigdzie wyświetlana. Nie ma opcji by wyświetlić kolumnę flagi w widoku planu kont z elementami kartotek. Może jest inny sposób na oznaczenie konta?
  17. O, dziękuje za informację. Jest jakaś nadzieja :-) Kładę to Insertowi na serce bo brak tego rozdzielenia uprawnień wewnątrz PB ogromnym procencie wyklucza jego użyteczność w przypadku gdy użytkownikiem nie jest wyłącznie właściciel. Czy wiadomo coś więcej o terminie wdrożenia
  18. Owszem, ale wśród dostępnych opcji uprawnień nie ma możliwości by uprawnić pracownika do pracy z dokumentami a uniemożliwić dostęp do Raportów : czyli ksiąg, ewidencji VAT, podatków, wynagrodzeń, ZUSów, rozrachunków :-(
  19. Tak, to jest jasne. Wygląda jednak na to, że nowo utworzony użytkownik logując się do PB uzyskuje uprawnienia do wszystkich elementów PB: Dokumentów i Raportów. Jeśli tak jest w rzeczywistości to brakuje bardzo poważnej (w potencjalnych skutkach) funkcji bezpieczeństwa danych. Chyba, że można jednak zrobić to w inny sposób. Czy Insert mógłby się w tej sprawie wypowiedzieć?
  20. Czy jest możliwe by przydzielić odrębne dane logowania (login i hasło): - Subiekt 123 - Portal Biura Dokumenty - Portal Biura Raporty Chodzi o sytuację, gdy właściciel firmy chce mieć wyłączny dostęp do Subiekt 123 i Portal Biura Raporty Do Portalu Biura Dokumenty dostęp mają mieć uprawieni pracownicy - bez dostępu do Raportów
  21. Dziękuję za odpowiedź. To wszystko się zgadza, ale w kilku niezależnych aplikacjach a nie w jednej :-) Odniosłem się porównawczo do platformy Saldeo, gdzie użytkownik wprowadza dokumenty (PDF) zarówno kosztowe jak i sprzedażowe i na liście przesłanych dokumentów może oznaczać dokumenty zapłacone. Wszystko zatem jest w jednym miejscu i wymaga jednej czynności wprowadzania dokumentu przez upload PDF gdy tymczasem: 1. Portal Biura dokumenty (PBD) nie przewiduje oznaczania wprowadzonych dokumentów jako nie/opłacony. Gdyby taka funkcjonalność była w PBD byłoby "po sprawie" - ale nie ma. Co zatem? Trzeba sięgnąć do innej aplikacji: 2. Subiekt 123 (S123)nie umożliwia wprowadzenia dokumentów kosztowych inaczej jak wpisanie ich "z palca" co wymaga mnóstwa czasu od użytkownika by je wprowadzić ręcznie i dubluje wprowadzone PDF kosztowe do PBD. Gdyby w S123 była możliwość pobrania dokumentów kosztowych uprzednio wprowadzonych do PBD byłoby po sprawie - ale nie ma. Co zatem? Trzeba używać dwóch usług zamiast jednej albo sięgnąć do innej aplikacji: 3. Portal Biura Raporty (PBR) - umożliwia przesłanie rozrachunków do klienta, jednak stanie się to dopiero po zaksięgowaniu przez biuro rachunkowe i po przesłaniu raportu, a więc sporo po czasie, podczas gdy klient chce mieć kontrolę nad płatnościami na bieżąco. Ta funkcjonalność nadaje się do celów analitycznych lub informacyjnych post factum. Nie nadaje się do kontroli rozrachunków w czasie rzeczywistym. Wydaje mi się, że najprostszym rozwiązaniem byłoby rozwinięcie PBD o tabelę przesłanych dokumentów z podstawowymi informacjami: termin płatności, zapłata z możliwością zaznaczenia. To byłoby naprawdę pożyteczne. Z poważaniem Michał Lewandowski
  22. Poszukuję rozwiązania dla następującej funkcjonalności ale na platformie Insert: Klient użytkuje Saldeo w kilku celach: 1. Przekazuje w ten sposób do mnie dokumenty do księgowania OCR 2. Wystawia faktury i przekazuje je mnie i swoim odbiorcom (oraz KSEF) 3. Kontroluje swoje rozrachunki z dostawcami i odbiorcami ponieważ Saldeo umożliwia oznaczanie dokumentów opłaconych. W ten sposób łatwo ma pod kontrolą transakcje nieopłacone. Czy któraś z usług Insert zapewnia podobną funkcjonalność? 1. Portal Biura Dokumenty zapewnia przesył dokumentów do księgowości OCR ale nie zapewnia kontroli rozrachunków 2. Subiekt 123 zapewnia wystawianie faktur i kontrolę płatności, ale nie zapewnia tego dla dokumentów zakupu. Nie umożliwia również umieszczenia dokumentów kosztowych w inny sposób niż ręczne zaksięgowanie 3. Portal Biura Raporty zapewnia kontrolę rozrachunków ale post factum czyli dopiero po opracowaniu dokumentów przez księgowość i dostarczeniu raportu Może jest inna opcja w ofercie Insert o której nie wiem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...